Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Mit tegyek?...

Mit csináljak? Mit tegyek? Olvasd el légyszíves.

Figyelt kérdés

Régóta nagy álmom volt egy saját ló.

Mikor már 1 éve lovagoltam, kaptam egy lovat.

De lehet elhamarkodtam a dolgot. Most nem tudom mit csináljak.

A lóval nem tudok egyedül menni, vagyis mindig kell aki segít, és vezetőszárral fogja a lovat és jön mellettem mikor én lovagolok. Mert a ló, nagyon...mm..fura..nemtudom milyen. Talán nagyon menős meg stb.

Csak terep lehetőségem van.

Ha jön egy másik ló, velünk szembe az úton vagy bárhol, akkor az én lovam ugrándozik. Le kell szállnom róla, és úgy fogjuk. A ló egyedül van egy kisebb karámban. De ez így neki se jó.

Most van még 10 bála szénánk.Ami sok pénz volt. A karámot is mi csináltuk, az istállót is szóval ez is bennt volt egy 100 ezerbe + a ló.

Apa ma reggel azt mondta, hogy lehet áthelyezik a munkahelyén és kevesebb pénzt kap, és nem tudjuk eltartani a lovat. Vagyis megeszi ezt a 10 bálát, és utána eladjuk.

Lehet jó döntés. Vagyis biztos, nekem is, a családomnak is, és a lónak is.

A lovat kb. 5 hónapja vettem meg. De sajnálom eladni, már összenőttünk, de biztos jobb lesz így.

Minden álmom volt egy saját ló, de nem gondoltam hogy ez ilyen lesz. Nagyon sok pénzbe van az egész, de hát..:/

Nem tudok többet írni. Kérdezzetek ha valamit tudni akartok.

Mit tegyek? Vélemények?


2013. júl. 19. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A ló, ha nincs vele foglalkozva napi rendszerességgel és nem tudja kimozogni magát (nagy karám), akár életveszélyessé is válhat. Nem tudom, mikor megvettétek milyen szempontok szerint választottatok, de első és legfontosabb egy ló vételnél egy (kezdő) lovas számára és TE is az vagy: szelíd, nyugodt, középkorú akár 10-13 éves, és ha még lusta is az a legjobb.

Mindenképpen adjátok el, az a ló nem neked való (még ha lenne pénzetek a tartására).

2013. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A ló vásárlásnál elvittük az oktatómat.

A lovam 10 éves herélt.


Köszi a választ.

2013. júl. 19. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:

A lónak kell a rendszeres idomítómunka, ha csak terepre jársz vele, akkor egy idő után gondok vannak - idomítani viszont terepen is lehet, felmértek szemmel egy négyszögnyi területet, és hajrá. Viszont egy éves lovasmúlttal mindenképp kell mellétek egy edző, első pár alkalommal akár mindig, állandó jelleggel, ha már jól kijössz a lóval, és meg tudsz benne bízni, onnantól heti egy-kétszer. Ha nincs edzői segítség, akkor add el, mert magától/magadtól nem fogsz tudni ezen változtatni, és ez sajnos tény.

A lónak amúgy nem jó, ha egyedül van tartva, a szociális igényeit nem elégíti ki. Szóval a megoldás - szakember, vagy eladás, másképp sajna nem megy.

2013. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a ló nem való neked. Én is így rontottam el, menős lovat vettem kezdőként, és szenvedés lett a lovaglás. Egy év után adtam el, és egy világ lustája, olcsó furiosót vettem helyette, vele megint élvezni kezdtem a lovaglást. Mindenképp adjátok el, és ha hiányzik a lótartás, keress olcsón egy hajtós, nyugodt lovat, ami kezdőnek való, az istálló meg a karám úgyis ott van, de ha most nem tudnátok eltartani, akkor adjátok el, hiszen később akkor semmiképp se menne (most a legolcsóbb a széna, szalma, télen csak drágulni fog, meg télen gyakrabban is betegszik meg, ha kint tartod). Attól is lehet bolond idegen ló közeledésekor, hogy nincs társa, egyedül tartjátok, de két ló mindenképp drágább, az eladás tűnik jó megoldásnak most...
2013. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 x) ***** válasza:

Mindenek előtt linkeld be ezt a kérdést minden 10 évesek által feltett "de én akkor is saját lovat akarooook, jó lovas vagyok, értek hozzá!" típusú kérdés alá válaszként.

Egyébként szerintem is az a legjobb, ha eladjátok. Nem való neked és nincsenek meg a megfelelő körülmények neki. 1 év lovaglás édeskevés ahhoz, hogy egy menős lovat meg tudj fogni terepen. Szerintem kérdezd meg a régi gazdáját, hogy nem venné-e vissza. Gondolom ott is csak hozzánőtt valakihez, csak megszeretett pár embert. Jobb lenne neki mint megint egy új hely.

Előre figyelmeztetlek, hogy manapság nem könnyű ám lovat eladni. Tudom én, hogy sürgős lenne, meg nincs pénz, de ne adjátok el akárkinek. Ha tényleg el akarjátok adni, akkor már most kezdjétek el hirdetni, hogy rendes emberhez kerüljön.

2013. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm !
2013. júl. 19. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:

A ló lehet hogy menős, de az is lehet, hogy egyszerűen csak egyedül van és nincs vele tisztességgel foglalkozva, nincs rendesen mozgatva és ezért csinálja, amit csinál. De vehetsz te akármilyen nyugis lovat, ha nem tudod egyedül tisztességgel ellovagolni, ha csak ácsorog egyedül egy kis karámban naphosszat, ugyanígy jársz vele. A lónak társaság is kell és megfelelő fizikai terhelés. Ehhez meg ugye szükség lenne megfelelő lovastudásra.

Ezért nem nagyon értem, amikor hűbelebalázs módjára vesznek lovat az emberek, mert sokkal többe van nekik, mint ha egy tisztességes helyre eljárnának rendszeresen lovagolni és képeznék magukat. Ráadásul egy csomó pénzt költenek azért, hogy még csak élvezni se tudják a saját lovukat.

Szerintem is az a megoldás, hogy el kell adni a pacit, de sajnos azt kell mondjam, hogy szinte nincs esélyetek, hacsak nem nagyon alacsony árat kértek érte. Eladó ló millió van, fizetőképes kereslet ennél jóval kevesebb. A 10 bála széna nagyon gyorsan elfogy, a lovat meg akkor is etetni kell, ha nem sikerül addigra eladni.

Esetleg gondolkozz el azon a lehetőségen is, hogy átadod jelképes összegért ismerősnek, vagy - bár egyáltalán nem vagyok a felestartás híve - esetleg egy megbízható, számodra is szimpatikus embert keress, aki hajlandó segíteni a tartásban, de leginkább úgy, hogy elviszitek a pacit egy tisztességes bértartó helyre, ahol nem csak tereplovagolni van lehetőség. Vagy korrekt szerződéssel, mindenre kiterjedő felelősségvállalással x időre oda is adhatod a pacit valakinek bérbe, ha találsz ilyen embert. Ragaszkodva ahhoz, hogy jó lovardába viszi és mondjuk edzői felügyelettel lovagol legalább hetente.

2013. júl. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy barátnőm ugyanígy járt, első lónak vett egy 5 (!) éves, anglo-arab heréltet, akivel az égegyatta világon semmi probléma nincs, egyszerűen csak ő nincs még a ló szintjén, ráadásul a paci elég mozgékony, kicsit sietős, rátermettebb lovast igényel, na.

Ha csak az lenne a probléma, hogy nem tudsz vele normálisan lovagolni, egyértelműen azt mondanám, hogy uccu neki, edző, s majd, pár hónap múlva minden szép és jó lesz. De mivel írtad, hogy nincs pénzetek eltartani, én is az eladást javaslom, bár fáj a szívem leírni is. Ne haragudj, nem szentbeszédnek szánom, de ezt át kellett volna gondolnod. Mindenképp olyan embert keres, aki szeretni fogja a lovad, nekem is volt egy problémás kancám, mi is eladtuk (saját hibáiból tanul az ember), azóta is havonta látogatom, a mostani gazdája kedvence lett (tíz ló közül, lovardát vezet, felnőtt), és nyugodt a szívem, mert jól bánnak vele. Azóta már eltelt négy év, új lovam van, felnőttem a feladathoz, remélem, sikerül jó megoldást találnod, szurkolok nektek.

2013. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Criollo válasza:

A legjobb döntés véleményem szerint az eladás.

Nehéz lesz, de itt inkább arról van szó (minden rosszindulat nélkül), hogy nem "egymáshoz nőttetek", hanem te nőttél a lóhoz. Ha így fogod fel, akkor csak magadat kell sajnálni, ha már muszáj valakit sajnálnod. Hidd el, a lónak is jobb lesz, ha olyan gazdája lesz, akinél adott minden körülmény, és még terepre is tud menni hozzáértő lovassal.

Később pedig, ha pénzileg belefér és minden körülmény oké, vehettek egy nyugis, lusta, tapasztalt kislovat/lovat, akivel eldöcöghetsz.

2013. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!