Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi tartozik a bértartásba?

Veina kérdése:

Mi tartozik a bértartásba?

Figyelt kérdés
A bértartás árába mi tartozik bele?? Azt tudom, hogy az állat orvost a patkoló kovácsot nekem kell fizetni. De atöbbit pl.:Szalma széna takarmány??

2013. júl. 20. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi van a szerződésben, miben egyeztek meg. Ahol én tartom a lovat, ott benne van az alom (választható szalma vagy fűrészpor), a széna, a roppantott abrak (napi 3× etetve), a boksz, karámozási lehetőség, illetve, hogy az állatorvos a nap bármely szakában ingyenesen kijön, és csak azért kell fizetni, ha valamit csinálni kell a lóval, stb. Ezen kívül fedeles használat, kinti pályahasználat, és korlátlan tereplehetőség. Plusz jár egy zárható szekrény, oda lehet pakolnia nyerget, kantárt, mindent. Természetesen van öltöző, wc...

Körmölést, esetleges patkolást, éves oltásokat nekem kell intézni.

2013. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel jövök ki jobban ha bér tartásban van vagy ha otthon tartom ahol van hely nagy legelő nyugodt zajmentes környék??
2013. júl. 20. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:

mivel a ló egyedül nem érzi jól magát, ezért helyből 2 lóra kéne gondolni, az meg már drágább otthon, mint bértartásban, kivéve, ha 2 lónak elegendő legelni való van tavasztól őszig. de minden előteremtése a kezdetekben, hogy olyan körülményeket teremts, ami bértartásban is lenne (kivéve társaság) megint nem olcsó. A nagy területet körül keríteni, beállót építeni, pályát, kikötőt/patamosót, és akkor ami még nincs otthon, az a társaság és a lóhoz értő emberek, akik segítenek, ha baj van, vagy ha te azt hiszed, hogy az már baj.

és még ott van az is, hogy ha otthon van a lovad, akkor mi van, ha beteg vagy, vagy elutaznál. akkor is el kell látni a lovat. bértartásban megteheted, hogy nem mész ki egy hétig, jó esetben akkor is tudod, hogy a ló jól van, el van látva.

2013. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szánt szándékkal nem írtam bele a szakembereket mivel apu amióta az eszét tudja azóta lovakkal foglakozott meg még most is néha az ő nagy papája is lovakkal foglalkozott szóval ez nem gond amiket fel soroltál azokat is meg lehet oldani, nem szoktam elutazni meg ha el is menni apu ebben be segítene de csak ilyenkor. ezen gondolkodtam, hogy hogy tudnám meg oldani a társaságot neki. a takarmányozással se lenne semmi gond mert meg vannak az összeköttetések.
2013. júl. 20. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Otthon két lóra kell számolni, ez már lehet drágább, és a másik dolog, hogy két lovat lemozgatni, idomítani, szinten tartani sokkal több idő és energia, mint egyet... És persze kell terület ahhoz is, hogy télen tudd tartani valahol az almot, szénát, abrakot, a koszos almot külön, azt néha el is kell szállíttatni. Ha úgy gondolod, menni fog, és már döntöttél, akkor nem értem a kérdést.
2013. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezaz, még nem tudom. Mert per pillanat költözünk és anyuék fel ajánlották ha el költöztünk akkor kaphatok egyet persze nem csak hobbi ló lenne hanem egyben munka ló is és ha dolgozni szeretnénk vele akkor azt meg lehet e oldani, hogy ki hozhassam addig a lovardából mert ha ott tartóm akkor tényleg jobban ki jövök apum meg viszont szívesen tartaná otthon igaz nem ez az első, hogy lova van
2013. júl. 21. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda mész a lóval, ahova akarsz, terepre, felvonulásra, falunapokra, haza... A kötelező oltásai legyenek meg igazoltan, ennyi a lényeg.
2013. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahol én tartom ott 45 000 ebben félévenkénti féreghajtás is bene van a kovácsot én fizetem + havi 2500ért kap a lovam a kajája mellé almát meg répát amit biztosítanak neki. napi 3x széna reggel este zab és táp.
2013. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!