Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos kb 160 cm-es...

Egy átlagos kb 160 cm-es marmagasságú magyar félvérre elég a 100 cm-es heveder?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy lovat de pontosan nem tudom mekkora a mérete de már most szeretnék neki felszereléseket keresgélni, amit majd később megveszek neki.
2013. júl. 24. 11:06
 1/2 x) ***** válasza:
Hát ez elég sok dologtól függ. Milyen kondiban van a ló, a nyereg típusától, stb. Szerintem inkább vegyél egy picivel hosszabbat, ha esetleg történne valami. Én például most 120 cm-es hevederrel lovagolom a lovamat, mert eléggé be van hízva. Tavasz végén baleseteztünk egy elég csúnyát (egy motoros miatt beleszálltunk egy drótkerítésbe), és jó ideig nem lehetett mozgatni. Szóval inkább hosszabb legyen picit a heveder, mint túl rövid.
2013. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A túl hosszút meg simán lehet, hogy nem tudja elég szorosra húzni... Amúgy ez függ a nyeregtípustól is, egy díjlovasra más méret kell, mint egy ugróra vagy dámanyeregre, ráadásul befolyásolja a ló oldalának bordázottsága, hogy általában mennyire tömeges a ló, mert lehet egy vékony kis telivér versenyló is 160 cm, meg egy hidegvérű is, csak, hogy szélsőséget mondjak.

Ugyanúgy, ahogyan nyerget nem tudsz rá látatlanban venni, hevedert se igen. Kérdezd meg a tulajt, milyen hosszú hevedert használ rajta most.

2013. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!