Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes patkolni a lovat, ha...

Érdemes patkolni a lovat, ha füves területen jár csak vagy nem szükséges ezért patkoltatni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt jobb ha egy kovácstól vagy állatorvostól kérdezed meg, mert így látatlanban hogy azt se tudjuk milyen lóról van szó (sportló/sodrott/póni) nem lehet megmondani.
2013. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem akkor is szoktak!
2013. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, egy hozzá értőtől kell megkérdezni, de igyekszem neked segíteni azzal, amit én hallottam. Én úgy tudom, hogyha a ló természetes talajon jár (föld, fű, homok stb), akkor felesleges a patkó. Hiszen, ha belegondolsz, ezer évekig vígan eléldegéltek patkó nélkül is :)Többek közt azért szoktak rakni rájuk, ha pl sokat jár kemény talajon (pl beton) akkor nagyon lekoptathatja a patáját, és így a patkó védi a patát. (meg persze vannak különböző gyógypatkók meg mindenféle, de az más téma :) ) Tehát, szerintem, ha csak füves részeken jár, akkor nem érdemes. Meg, hát azért anyagilag sem mindegy. Nálunk a kovács konkrétan patkóval 12 ezer, patkó nélkül 4.... :) És ha nem szükséges, minek dobja ki az ember a pénzt? De hangsúlyozom, ha pl gyógypatkóra van szüksége, akkor nem kérdés :)
2013. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Patkó csak indokolt esetben kell, másképp felesleges. Ugrólovat mellső lábra legalább patkolni kell, goyrsasági versenyben résztvevő lovat (telivért többnyire), ha füves pályán is megy csak, szintén patkolni kell, minden lábra. Ha kemény a talaj, akkor minimum mellsőre patkolni kell, betonra négyre, kocsis, vagy mezőgazdasági munkában dolgozó lónak mind a négy lábra kell patkó, helytelen pata vagy lábállásnál kovács javaslata alapján kellhet patkót, szükség esetén gyógypatkót felütni.

Más esetben mint említettem, felesleges, akár füves, akár homokos a pálya, ha az rugalmas, nem túl kemény, és nem is túlzottan süppedős, ideális a ló számára. Ha nincs hátul patkolva, akkor a többi lóval is összeengedhetőek ráadásul, másképp nem (egy vasalt ló azért ha odaküld egyet páros lábbal a másiknak, annak súlyos nyoma maradhat).

2013. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
Ha normálisan alakul a patája és nincs versenyre készítve, akkor nem kell. Ha a te lovadnak szüksége lenne rá, a kovácsod már valószínűleg felhívta volna rá a figyelmedet.
2013. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem versenyző lónak normál talajon semmi szüksége rá, hacsak nincs olyan patahibája, lábszerkezeti hibája, amelyet patkolással orvosolni lehet. Egészséges patájú lónak semmi szüksége patkóra, ha nem jár folyton betonon és nem ugrik métereket.
2013. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!