Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elsó lóként csikó vagy idősebb...

Elsó lóként csikó vagy idősebb ló?

Figyelt kérdés
Hamarosan lehet hogy lesz lovam, és lehet hogy csikót szeretnék, 1,5-2 ,, 2,5 éveset, hogy össze nőjünk kicsit...Segítőm lehet hogy lenne belovaglásnál.. Kitartó vagyok, tehát nem adnám fel.. szerintetek jó ötlet a csikó?

2013. aug. 11. 13:29
 1/9 A kérdező kommentje:
első* :D
2013. aug. 11. 13:33
 2/9 anonim válasza:
0%
minnél fiatalabb annál jobb, mert ha veled nő fel kifog benne alakulni feléd egy bizalom, amit idősebb lóval már nem érhetsz el, jobban összeszoktok majd
2013. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
énis ezért szeretnék fiatalabbat :)
2013. aug. 11. 13:42
 4/9 Nikike60 válasza:
95%
Szerintem öregebb elsőnek mert azok már hozzá szoktak az emberekhez, jobban fog hozzád igazodni és nem te hozzá, mert lehet túl megerőltető lenne egy kiscsikó első pacinak...
2013. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább egy idősebb (10 év körüli) pacit ajánlanék első lónak. Egy fiatal lónak tapasztalt lovasra van szüksége, aki céltudatos és megfelelően be tudja neki tanítani az alapokat. Még ha van is egy segítőd, gondolom te is az elsőkként szeretnél felülni rá és részt akarsz venni a nevelésében. Ez oké, de egy csikó lovaglásához több tapasztalatra van szükség, mint amit egy kezdő lótartó általában birtokol, a hiányos tudásodat pedig a belovaglód sem pótolhatja (főleg amikor te ülsz a lovon). Mivel nem ismerlek, ezért természetesen tévedhetek, de szerintem érdemesebb egy felnőtt lóval kezdeni. A 10 éves még messze nem számít öregnek, még bő 15 éven keresztül bátran lovagolhatod.
2013. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok kezdő, 3 lóval foglalkoztam már, hogy én lovagoltam őket,futószárazás,ugrás stb ..:)
2013. aug. 11. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:

A csikó balesetveszélyes. Gondolhatod, nem úgy fog reagálni mondjuk egy felröpülő fácánra, mint az öreg, kitanult ló, akivel ez már százszor megtörtént, és tudja, hogy nem veszélyes. (Nem azt jelenti, hogy az öreg ló meg nem ugrik... csak esetleg nem kezd el veled árkon-bokron át hanyatt-homlok menekülni.)


No meg az sem mindegy, hogy hol akarod tartani. Ha háznál, istállóban, zsebkendőnyi karámmal, akkor a csikó igencsak felejtős.

2013. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Első lónak semmiképpen sem való csikó. Elsőként azért sem, mert simán a fejedre nő, lesz az még kamasz is, és nem olyan egyszerű egy kiscsikóval, mint egy felnőtt, megkomolyodott lóval. Márpedig ha nem tudsz egyértelműen az alfa lenni kettőtök közül, akkor ő lesz az, és egy így elrontott csikóval később sokkal nehezebb, mert ha odáig fajul a dolog, hogy emberre rúg, ha az épp zavarja a köreit, ott már sokszor komoly segítség kell, hogy ez orvosolható legyen - ilyen lovat senki nem is igen akar megvenni sem, és statisztikai tény, hogy ezen lovak közül sok végzi a vágón. Első lónak 8-10 év közötti kanca vagy herélt való, ha vele boldogultál, utána gondolkozz csikóban. Ráadásul egy dolog belovagoltatni a lovat, de ez nem azt jelenti, hogy kapsz egy pöccre működő lovat, amivel több dolgod eztán nincs is, főleg egy csikót rém egyszerű elrontani utána, képezni viszont nagyon is nehéz, komoly szaksegítséget igényel, mert 3 év lovasmúlt ehhez kevés, hacsak nem úgy értetted, hogy 3 éve aktívan segítesz csikókat belovagolni, és aztán komolyabb szintre képezni.

A csikót 3,5-4 éves kora környékén lovagoltatod be, addig csak tartod, ráadásul lovat egyedül nem tartunk, tehát legalább kettő kell, ha nem bértartásban lesz.

2013. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, az meg baromság, hogy egy felnőtt ló nem szokja meg az új gazdáját. 8 éves lovat vettem, két hét alatt megszokta, hogy új helye van, és új gazdája, én vagyok kettőnk közül a vezér, nem ő, és innentől kezdve nincs gond. Jön utánam magától, örül, ha meglát, szívesen dolgozik, akár dögmeleg van, akár fúj a szél (kezdetben olyankor majd' összecsinálta magát), akár sárlik, akár szakad, akár 10 perc múlva abrakosztás van, stb. Tanulékony, jófej lovacska, egészséges mindene, volt vele munka még így is, mert a tudásszintje megrekedt ott, hogy terepen jól menjen - ma már nagyszerű kis lovacska négyszögben is, és terepen is. De ez bármely lóval megoldható, olyan nincs, hogy a ló soha nem szokja meg az új helyét, az alkalmazkodóképesség az evolúciós túlélés záloga, ezt ne felejtsük már el.
2013. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!