Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lett félős a lovam?...

Mitől lett félős a lovam? Bővebben .

Figyelt kérdés

Eddig semmi gond nem volt vele.Most körülbelül egy 2 hónapos kihagyása volt.(nem volt lovagolva,de futószárazva,és ápolva ,gondozva végig volt...)

3 napja ültem rajta először terepen sétáltunk...még ekkor se volt semmi gond...

Tegnap meg ma amikor nyergeltem félt a nyeregalátéttől és a nyeregtől...alig bírtam rá felszállni,úgy kellett megfogni...pedig eddig azzal se volt semmi gond...mindig nyugodtan állt...

Más nem lovagolja,nem is nyúlnak hozzá,úgyhogy biztosan senki nem bántotta vagy ilyesmi...egyik nap még teljesen normális volt,aztán hirtelen ilyen lett...

Mitől lehet ez?és hogy nyerjem vissza a bizalmát?

bocsi hogy hosszú lett:)


2009. okt. 27. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami hatás érhette...esetleg kinn a legelőn megijedhetett valamitől (ha egyáltalán kinn volt) és még annak a hatása alatt van. Biztos, hogy nem bánthatta senki? Nagyon fura hogy ennyire bizalmatlan lett veled... Sok türelemmel és jutalmazással szerintem vissza lehet nyerni a bizalmát..
2009. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdtem lovagolni akkor is ilyen volt...aztán mindig egyre jobban bízott bennem...Mindig kint vannak,régen alig lehetett megfogni most már ott áll ajtóban amikor megyek...

Ugyan úgy bújik mint máskor de mégis...olyan dolgoktól ijed meg amiktől eddig nem :S

Biztos nem bántották...főleg nyergelni nem nyergelte más...és akkor vana legnagyobb gond:S

2009. okt. 28. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok volt neki a szünet és most furcsa neki, hogy megint nyereg van rajta . Egyébként futószáron volt rajta nyereg és szerszám??
2009. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem volt rajta nyereg,mert egy gombás fertőzést kapott el hevederről,és volt egy nagy seb ott...

Lehet h fura,ezért is lovagoltam max. fél órát rajta,hogy visszaszokjon.

Csak azt nem értem h akkor legelőször miért nem csinált semmit...szinte be is aludt...

Kis hisztis:)

2009. okt. 29. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Írtad hogy gombás fertőzés volt hevederhelyen. Nem lehet hogy még ezt érzi egy kicsit és ezért fél a nyeregtől?

Lovardákban soha nem vennék mérget arra, hogy más nem nyúl a lóhoz, na de mindegy is nem mennék bele semmilyen feltételezésekbe.

Próbálkozz meg a parelli módszerrel, igaz időigényes, de visszanyerheti a lovad a bizalmát, sőt a kommunikációtok akár a mostaninál is magasabb szintre léphet.

2009. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Párom mondja(40 éves lovas tapasztalata van)hogy biztos,hogy még érzékeny a lónak.Lehet,hogy nem ártana,ha a doki megnézné a biztonsáég kedvéért.
2009. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igaz később,de újabb fejlemények,hátha visszaolvassátok!:)

Ez nem lovarda csak én járok ide lovagolni,tehát mások tényleg nem nyúlnak hozzá.

Az érzékenységre annyit,hogy akkor nem hevederhúzásnál kéne feszengenie?máshol nem volt seb


Nah csak annyit akartam "közölni" h nemrégiben újabb pihenő jött...pár napig nem tudtam kimenni,utána mintha mi sem történt volna...a pár hét"idegbetegeskedésének" nyoma sincs:) nyergelést is nyugodtan tűri,majdnem bealszik...

köszi még 1x válaszokat

2009. dec. 3. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!