Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy csináljátok?

Vadlovak kérdése:

Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok ? Most már saját csikómat lovaglom be heti 2-3 órát 1 nap megyek vele aktívan. Amúgy meg csak 1-1,5 órát lovaglok vele.Karámot nem szereti,pedig dolgoztunk ott is csak is terepen oké.Haza fele van egy jó fél km aztán ott vágtatni szoktam rajta.Ha nem elégé fárasztottam ki gallopozik nem lenne gond ha meg tudnám állítani vagy vissza fogni szerencsére ott nagy hely van így be tudom venni kisköre.Akkor szépen megáll és felfogja hogy nem így kellet volna de múltkor se szó se beszéd befutott a faluba hiába húzztam a száját fel emeltem a fejét kisköre alig tudtam rá venni csak ment.Akkor kapot egyet a pálcával figyelmeztetőt megilyet elkezdett ügetni alig bírtam megfogni. Ilyent még belovaglás alatt álló csikó amit tanítottam nem csinált.Ezt betutam annak hogy nem ment eleget.Viszza vittem terepre és újra kezdtük utána kezelhető volt sajnos,futón elránt.Egy Sodrott kanca anya sodrott mura keverék anyai nagyanya meg fajta mura, apa sodrott shagya apai nagyapa meg papíros shagya arab szóval egy nagydarab szívós sodrott kancáról van szó,ti hogy oldjátok meg.ja meg combal szorítottam kicsit reagált testsúlyal megint segítettem végül is beleültem a hátába és combbal fogtam,és húztam a szárat és úgy megállt.Azóta nem csinálja ezt.

2013. aug. 22. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan fordítgasd még a csikót kiskörre. Még az nem olyan hajlékény,nem tud úgy fordulni ,mint egy kifejlett,idomított ló. A lábai sem olyan erősek még,hamar tönkremehet a lába egy szép kiskörre rántástól. Ha bent megfelelően lenne idomítva,kint sem vinne el,az alapozó munkákat benti lovardában kell lefektetni,és utána kivinni terepre ,addig még nyers ,nem is életbiztosítás vele terepen bátorkodni.
2013. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ó jaj mamám...


Egy csikóval heti 5-6 nap kéne foglalkozni, hogy értelme is legyen. Egy. Kettő: a határban dzsalás nem belovaglás. Mi az, hogy nem szereti a karámot? Hogy akarsz úgy belovagolni egy csikót, hogy csak azt csinálod vele, amit ő szeret? Nem. NEM. Nem, nem és NEM. Futószár, amíg mindhárom jármód mindkét kézre, kikötőszárral nem megy szabályosan, addig rá se ülünk. Utána elkezdünk vele a KARÁMBAN dolgozgatni, eleinte csak napi fél órákat kb., feladatokat lovagolunk, elengedtetjük, mélyre lovagoljuk, átengedővé tesszük, BELOVAGOLJUK. Megtanítjuk neki a segítségeket, segítünk neki megtalálni az egyensúlyát lovas alatt is minden jármódban. Ekkor már néha ki lehet menni terepre, de a csakis terepre járásnak az égvilágon semmi értelme nincs.

"Vágtatni?" Hiába húztad a száját? Felemelted a fejét? Húztad a szárat és úgy megállt? Ó jaj mamikám, ó jaj, jaj...


Keress egy profi belovaglót, rendicsek?

2013. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 x) ***** válasza:

A 2. válaszolóval nagy részben egyetértek, bár tényleg vannak lovak, amikkel nem lehet rendesen dolgozni karámban. Amik nem tudják elviselni, hogy tulajdonképpen céltalanul járkálnak órákat egy kis karámban. És ugyan olyan idomítómunkát terepen is tudsz végezni. Legalább ingerekben gazdag környezet és a ló nem lustul el.

Na de nem ez a lényeg, amit a lovad csinál az tulajdonképpen érthető. Van egy íratlan szabály (felénk legalább is), hogy hazafelé mindig lassabban megyünk. Nincs az a ló, amelyik ha hazafelé tart ne menne kicsit gyorsabban, mert tudja, hogy ha hazaértek akkor vége a munkának, és minél hamarabb hazaértek, annál hamarabb pihenhet. Ezért nem a legjobb, hogy hazafelé az utolsó kilométereken vágtázol vele. Megszokja. Egyébként sem szabad mindig ugyanolyan jármódban menni ugyanazon a helyen, mert a ló megjegyzi, és utasítás nélkül is be fog ugrani azon a helyen. Talán tényleg nem ártana segítséget kérni egy tapasztaltabb belovaglótól, hogy megértse a munka és a játék közötti különbséget. Mert annak tényleg nem sok értelme van, hogy ha meg akarod állítani akkor jobb megoldás híján téped a száját.

2013. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még olvasni is fájt. :-(

Csikóbelovaglással még köszönő viszonyban sem vagy, amit te csinálsz, azt inkább nem minősíteném.

Keress egy belovaglót, egy jó edzőt, vagy legalább egy profi lovast, aki segít. Először is ne vágd tönkre szegény lovat (bár már rengeteget ártottál neki sajnos) másodszor pedig van mit tanulnod neked is. Téped a száját az idomítatlan lónak, ezzel nem tanítod meg megállni, viszont tönkreteszed. Aztán "betudtam annak, hogy nem ment eleget" - nos, ezzel végképp kiverted a biztosítékot nálam. :-( Amit csinálsz, az, hogy addig hajszolod a lovat, amíg már nincs ereje menni, így meg tudod állítani, s ezzel el van intézve? Gratulálok, okos. Egyébként ez neked sem életbiztosítás, előbb-utóbb összekerülsz egy lóval, amelyik nem ilyen áldott jó természetű, hogy csak megy, na az majd úgy beleken a földbe, hogy legyen aki kiskanállal felkapar. Szerintem ezt nem kéne megvárni, jobb lenne némi tanulással megelőzni.

2013. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg kéne tanulnia a segítségekre átengedően reagálni. A felvevő segítség ne ma szárak meghúzását jelenti, azok épp, hogy csak kitartanak.

Amit csinálsz, az lófárasztás (ami nem baj - de agyban kell elfáradnia, fizikailag kellemesen átlazítva, lemozgatva legyen, ne a belét köpje ki minden nap), mellé még a száját is érzéketlenné teszed - húzod a szárakat, fájdalmat okozol neki, egyrészt ez okozza azt, hogy megy előre mint a gőzös, másrészt ezért lesz egyre inkább közömbös a szárra, a zablára, és ezért nem reagál rá, kezd "kemény szájúvá" válni.

Szakirodalmat elő, amíg olvasgatsz, hívj egy belovaglót, akinek van lehetőleg referenciája, és kövesd nyomon - könyvben, és aktív résztvétellel is.

2013. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!