Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legjobb lófajta a...

Melyik a legjobb lófajta a díjugratásban?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egyedet kell nézni de úgy általában.

Írhattok drágább fajtákat is holsteini,hannoveri ilyesmiket is :)

Első ló lenne de szeretnék díjugratásban versenyezni



2013. aug. 31. 11:52
 1/8 Orchidea99 ***** válasza:
73%
A német lovak, mint amiket felsoroltál, a legjobbak ezen a területen, mert ők kifejezetten erre tenyésztik őket. De minden melegvérű és telivér könnyedén versenyez 1 m-ig (gondolok itt az én angol telivéremre, aki két vágtaugrásból megugorja az 110 cm-t, hiba nélkül, de akár feljebb is ha megvan hozzá az adottsága!
2013. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Orchidea99 ***** válasza:
75%
Első vagyok, véletlen nem tettem ki a zárójelet, azt akartam mondani, hogy minden melegvérű/telivér jól tud ugrani 1 m nél magasabbakat is akár ha megvan hozzá az adottsága.
2013. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általánosságban azt mondanám, hogy bármelyik európai sportlófajta, olyan nincs, hogy XY ló azért jobb, mert oldenburgi, lehet, hogy annak az oldenburginak az apja belga, az anyja meg holland sportló, csak Oldenburgban született, míg egy magyar sportló pedigréjében is döntően német és holland sportlovakat fogsz találni...

Mindig az a döntő, hogy nő fel az a ló, ki lovagolva és hogyan, stb-stb., tehát a körülmények, a lovas a legfontosabb, az ugróképesség elenyésző mértékben öröklődik amúgy is. Tehát például ismerősöm magyar sportlova csak azért magyar sportló, mert itt született, anyja holsteini, apja selle francais.

A hannoveri inkább díjló, náluk jobban figyelnek a mozgásra, a többinél inkább az ugróképesség szelektál.


Ugrósportban amúgy jó fajta lehet még a kisbéri vagy a gidrán is.

2013. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A telivér is jó lehet,bár nem a galoppról lecibált,hanem csak úgy ,ha csikó korától rendesen kivan képezve ugrásra.Viszont arra meg lovas kell,általában igencsak "elkapnak" az ugrás előtt,elég pörgősek,de ez mind csak lovaglás kérdése. Magyar Sortló is jó esetleg furioso
2013. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Telivér első lónak, komolyabb ugró célokra nem alkalmas, pont azért, mert sokszor pörög, rohan, komoly lovastudást igényel, és jó edzőt - viszont tapasztalt lovas alá jó választás lehet, akár tréningből kikerülő ló is, ez azon múlik, mikor lovagolták be (ha későn érő egyed, akkor ki szoktál várni még a tréningtelepeken is a 3 éves kort), és hogy mennyit futott, mennyit volt aktív tréningben - ha nem hosszú éveket, csak pár hónapot, és nem láttak benne sok fantáziát, akkor simán lehet benne gondolkodni még egy átlovaglás után.
2013. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Holstein, hannoveri.. de igazából tényleg nem a fajta adja! nekem van egy 110es pónim szőrén kantás nélkül nyakmadzaggal ugrik 150et, szóval elég jó a 132es pónim meg abszolút nem ugrik... de a 160as lovam is 110et. ő pl magyar félvér mondjuk elég jó vérvonal szakadásból van
2013. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát szerintem is a Hannoveri, Holsteini és a sportlovak, még esetleg a Vesztfáliaiak ...de jobban jársz hogyha külföldről hozol be lovat, mert azt mondtad, hogy írhatunk drágábbakat is. Hát ezek igencsak drágák, de véleményem szerint megérik az árukat. Nekem magyar félvérem van, és jól teljesít díjugratásban, első lónak is megfelelő választás:)
2013. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hány éves vagy? Szerintem ha így kérded nem értesz annyira a lovakhoz hogy lovad legyen. Honnan tudnánk milyen ló illik hozzád? Egyébként is hogy lovad legyen ismerned kell a választott lovat. Vagy annyira jó ebben a sportban hogy 2 év alatt már tudj is valami izgalmasat csinálni a lovaddal vagy csak lépegettek ápolod és később lesz az ugratás? Tulajdonságtól is függ milyen ló kell neked. Nem fajtára célzok tök mindegy milyen fajta a ló lehet hogy te pörgősebb vagy mint ö (példa ként) és nem fog tetszeni neki hogy te vágtázni akarsz...Szóval 5 dolog: Légy elég idős, Tudj is csinálni valamit a lóval, Készülj fel, Ismerd a lovat, És legyen egy közös kapcsolatotok ( tulajdonságok és hogy sokat együtt vagytok)
2015. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!