Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szénadiéta közben legelni sem...

Szénadiéta közben legelni sem lehet?

Figyelt kérdés

A kovács szénadiétára "ítélte" a lovamat. Ilyenkor csak szénát kaphat vagy mellette legelhet füvet is? Illetve kapjon több szénát vagy maradjon a normális mennyiség?

(nem voltam ott, a kovácsot nem tudtam ezekről megkérdezni)



2013. szept. 25. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha amiatt, mert patabaja lett, például savós patairha gyulladás, az a hirtelen túl sok zöldtakarmánytól alakulhat ki. Ha szénadiétát írt elő, az azt jelenti ilyen esetben, hogy ne kapjon zöldtakarmányt. De érthette úgy is, ha lesántult például egy amúgy edzésben lévő ló, hogy az abrakadagot csökkentsétek, mert boksznyugalomban nem kell neki annyi. Érdemes lehet felhívni, hogy hogyan is gondolta. :)
2013. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nem, nincs lesántulva, úgyhogy valószínűbb a másik lesz, de ma mindenképp felhívom.
2013. szept. 27. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem beszéltél vele, én nem tenném ki legelni, mert valóban utalhat a dolog mind a kettőre... Ha nem legelhet, és esetleg az abrakadagot is csökkenteni kell, akkor mindenképpen meg kell növelni a szénaadagot, akkor is, ha a ló nem dolgozik.
2013. szept. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!