Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet betanítani a...

Hogy lehet betanítani a lovamat hejes lábra beugrani Vágtába? Hiába próbálom csak jobb lábra ugrik be ígyis úgyis. Rájön magától vagy hogy?

Figyelt kérdés
a ló már nem csikó és mindig terepen mentünk úgyhogy mindegy volt milyen lábra ugrik.

2013. okt. 23. 20:37
 1/7 anonim válasza:
Próbáltad már futószáron? Akkor nagyobb eséllyes ugrik be helyes lábra. Ha sikerül dícsérd meg és hagyd pár kört vágtázni, ha rossz lábra ugrik állítsd meg és próbálkozz addig amíg jó lábra nem ugrik be.
2013. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aha értem. futoszaron ha beugratom egy idő után berogzodik a fejebe és utána képes lesz nagykoron is. köszi
2013. okt. 23. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
de most pályán próbálod meg beugratni helyes lábra? próbáld meg a sarokban kiskör, lassú tanügetésben, és ahogy kiérsz belőle úgy rögtön ugrasd, ne hagyd, hogy belerohanjon, tehát lassú ügetésből kéne ugrani, nem pedig egyre gyorsabban ügetni és úgy. ha rossz lábra ugrik be, akkor újra. nem szabad felidegesítened magad! ha jó lábra ugrik be ne felejtsd el a dicséretet!
2013. okt. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyébként az én lovam is jobban preferálja terepen az egyik lábát, szoktam figyelni, próbálom a másik lábára is beugratni és ha nagyon nem megy, ahol van lehetőség kiskörre veszem és úgy máris be tudom ugratni a másik lábára!
2013. okt. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De meg az a baj hogy amikor rövidre veszem és úgy ugratom akkor meg kilő mint egy ágyú. erre is van valami megoldás?
2013. okt. 24. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Off: Mielôtt még a lovadat tanítanád, elôször te tanulj. A heLYes az ly.
2013. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tisztában az idomitas alapjaival? Amúgy több tenyezős a dolog:

-vagy gyenge vagy merev az az oldala

- ráesik és elmegy a vállán

- fájdalma van

- szimplán rossz beidegződés amit ki kell javítani...na nekem valahogy mindig az ilyen lovak jönnek akik jobb kézre ugranak be nehezen helyesen.


Ahogy előttem írtak első a futószár, ha ott 10/legalább 9-8szor megcsinálja jól akkor érdemes elkezdeni nyeregből komolyabban. Lovas súlyával ugye nehezebb dolga van. Dicséret rögtön minden jó vágta után. Próbáld először a lehető legnagyobb körön kérni tőle, minél nagyobb az ív annál könnyebb.


Nyeregből: legyen meg egy jó lendületes ügetés ütem egységes iram folyamatos, ne hagy elgurulni.

1: Sarokból ivről ugratni, ha hamis semmi gond felveszed ugetésbe,de ne lépésbe( lépés a legvégső dícséret ha jól megcsinálja)

2: körön ugetésből itt a kör méretét a lóhoz kell igazítani,csak úgy mint a futószáron, ha nem megy semmi baj felveszed ugetésbe.

3: külső állításból, vagy akár egy vállat ki ről, a lényeg az hogy ezzel a belső vállárol teljesen atrakod a külsőre, így a belsőt lesz kénytelen emelni mikor a beugratást kéred. Csak akkor kérd a vágtát ha teljesen belelazult a külső allítasba.

4: hosszú/rövid falon teljesen külső állítás/vállat ki végig az egyenesen egészen kirakod az orrát, saroknál engeded vissza az ívre, és abban a pillanatban ugratod is.


Ez nehéz főleg felnőtt ló esetében akiből ez nem lett kilovagolva.

Gyakorold vele sokat a váll kontrollt, vállát be -ki hátulja körüli fordulat, kör szűkítése bővítése.


Illetve egy másik összetevő lehet hogy késik a csizmára így van ideje 'átsunyizni' a másik vállára.


Lovaglj még sok átmenetet, lépésből ügetés, és ügetésben és különböző iramokat.

2021. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!