Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam szeme alatt felszakadt,...

Lovam szeme alatt felszakadt, SOS?

Figyelt kérdés

Ma este láttam, hogy a lovamnak felszakadt a szeme alatti rész [link]

és az a kis bőrdarabka mos ott eláll neki.

megpróbáltam óvatosan lefertőtleníteni egy kis szivacs segítségével. Állatorvost most nem tudok hívni, (kérem szépen, nem menjünk bele a részletekbe) tudok még csinálni vele valamit? Esetleg valami otthon elkészíthető fertőtlenítőszer, ami nem árthat a szemének? Pl a sós vizet olvastam, tud erről valaki valamit? Mennyit, hogyan, jó-e? Be kell neki utána kötni?

És be fog ott gyógyulni neki az a rész? Be fog hegesedni, vagy van rá remény, hogy rendes bőr lesz ott újra?

Aki segít bármilyen tanáccsal is, azt nagyon megköszönöm!



2013. okt. 24. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen problémám sose volt, de szerintem betadin oldattal fertőtlenítsed, és hagyjad gyógyulni. Mivel a szemét nem teszi oda minden dzsuvába, ezért szerintem elég, ha naponta átfertőtleníted, nem szükséges bekötni, nem fogja összekoszolni meg szétfertőzni talán. Aztán ha begyógyult, akkor a varr magáról le kell jöjjön. Legalábbis nekem ez a leglogikusabb, de biztos van, aki már találkozott ilyennel...
2013. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És a betadint ha bepislogja a szemébe nem fog ártani neki? :S

Egyébként köszönöm a választ!

2013. okt. 24. 19:22
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem itt megfelelő választ fogsz kapni, ingyen, állatorvostól.

[link]

2013. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a betadintól nem lesz baja, ha nem extra erősre kevered, de a 2. által küldött linket tényleg próbáld meg :)
2013. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor holnap veszek betadine oldatot, és kikever hígabbra :)

Itthon csak betadine szappanunk van.

2013. okt. 24. 19:33
 6/16 anonim ***** válasza:

A szappan nem jó!!! :D Amúgy nagyon kicsi betadin elég, én a múltkor a lábát fertőtlenítettem vele. Mivel még sose csináltam ilyen oldatot az előtt, ezért jópár cseppet adtam fél liter vízhez, és olyan sötét lett a színe, hogy hihetetlen. Tehát pár csepp elég. Meg van ez a kis arctisztító vatta, én azzal szoktam ezeket kenni keni.

És aztán hagyni kell szépen gyógyulni.

2013. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ez a szemének nem árt, ha esetleg belemegy?
2013. okt. 24. 20:53
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy azt a lovasok.hu-s oldal, mikor megnyitom, nem mutat semmit, nem tudok hol kérdezni :S pedig be vagyok jelentkezve meg minden.
2013. okt. 24. 21:06
 9/16 anonim ***** válasza:

10%-os betadine oldatot úgy tudsz csinálni hogy egy műanyag pohát aljába öntesz 2 teáskanálnyi b.-t és felöntöd vízzel (ha lehet desztilált vízzel). Fiziológiás sóoldatot pedig 1l vízbe (desztilált vagy felforralt) 1 evőkanál sót keversz (a só ne legyen jódozott).

Eszközöknek használj az elsősegély csomagból steril gézlapot és ezzel töröld ki belülről kifelé söpörve a sebet.

Nem tudom milyen a seb, de ha túl közel van a szem akkor inkább ne fertőtleníts túl sokat (max. 1szer), nehogy a sok érintéstől begyulladjon és különben is a könny maga tisztító hatású lehet.

Állatorvost minnél előbb keríts, mert a hétvégén kevesebben dolgoznak és valószínűleg vissza kell varrni az a részt.

Szerintem jó lenne ha valamivel védeni tudnád a sebed, mert jöhetnek rá a legyek, például egy lazább kötést tehetsz rá.

Jobbulást a lovadnak! :)

2013. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

És egy ilyen állatorvosi ellátás mennyi lenne szerintetek?

És oda a bőr nem nő vissza magától?

2013. okt. 24. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!