Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan mozgassak át egy 9...

Hogyan mozgassak át egy 9 hónapos csikót?

Figyelt kérdés

Nem az enyém a ló, egy ismerősöm meg engedte, hogy kijárjak a tanyájára, ahol van mindenféle állat, akiket eléggé elhanyagol törődés szinten. Jól vannak tartva, de pl a kis csikó nagyon bizalmatlan, vadóc.


Én meg arra gondoltam, hogy ha már ott vagyok, magamhoz szoktatom, és valahogy szeretném mozgatni is mert egész nap egy kicsi karámban van negyedmagával.


Alig mozog, mert egyszerűen nincs akkora helye, hogy mondjuk megfutamodjon és jól kiugrálja magát. Gondolom az meg nem túl jó, ha futószárra rakom, fiatal még hozzá.


2013. nov. 18. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem áll rendelkezésedre egy szekér, amihez kikötheted, hogy amellett kocogjon, akkor szerintem sehogy. Gondolom jártatógép nincs a tanyán, a karám, meg ha picike, akkor inkább abban legyen, mint futószáron. 9 hónapos csikót simogasd, pucolgasd, vezetgesd, és akkor hozzád szokik annyira, hogy ki tudd néha hozni a karámból, ha találsz a közelben egy bekerített nagyobb teret, ahol játszhat :)
2013. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kötőfék, hosszabb vezetőszár, és vidd el magaddal sétálni. Ezzel egyrészt megkönnyíted a későbbi munkát vele, másrészt kapja az ingereket, hozzászokik a különféle terepviszonyokhoz, ha van elvétve valahol egy domb, dombozzatok. Tudom hogy nem kielégítő válasz, de ahogy írtad a karám nem elég nagy, ha onnan kiviszed, biztosan nem lesz nyűg neki, örülni fog majd a munkának és nem ácsorog egész nap a pici karámban.
2013. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!