Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Keresztezéses kérdés (? )

Keresztezéses kérdés (? )

Figyelt kérdés
Előre is elnézést a bugyuta kérdésért, de elméleti szinten felmerült bennem a kérdés, hogy milyen fajták keresztezésével lehetne az arab fajták állóképességét (távlovaglásban meglévő vitathatatlan előnyét) kombinálni 165-170cm-es marmagassággal?

2013. dec. 3. 06:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már megoldották ott a shagya arab. Egyik lovasnak a környéken van 2 db 165cm marú tisztavérű shagyaja, de a bértartónknak is volt egy magasabb, erősebb és egy kisebb sh. arabja is. Távloviban versenyeznek és igen csak jól mennek.
2013. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam a shagya-ra, de a fajtaleírás is 155-162cm-re lövi be őket, valamint a lovasok.hu-n is a 162cm körüliek már nagynak számítanak és csak elvétve találni ilyet. 160cm és afölött mindössze 6 darab található ebből egy fedezőmén.

Nekem a méretem alapján inkább 170 körüli ló lenne ideális, de távlovaglásra (hobbi szintű) csak az arab fajták alkalmasak kimondottan. Ezért tettem fel a kérdést. Azért jó tudni, hogy viszonylag sok nagynövésű shagya létezik.

2013. dec. 3. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
ha csak elméleti a kérdés, akkor arabot, vagy akhalt lehetne keresztezni a militaryra kitenyésztett kimondottan magas (180-as) telivérrel. hm?
2013. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:

A shagya és az akhal is túl alacsony, ha a 165 az alsó határ, de még a telivér is, mert azok között se valami gyakoriak a 170-esek, plusz még kompenzálnia kellene az arabok méretét, ami esélytelen.

Egyébként érdekes kérdés, megnéztem az Amerikai Távlovas Szövetség adatait, az arab fajták után a legtöbbet appaloosából, morganból, tennessee walkerből regisztráltak - megint nem magas fajták. Ha meg valami modern sportlovat vinnének az arabra, nőne a méret, de jelentősen csökkenne az állóképesség - viszont ahhoz, hogy elérjük a kívánt magasságot, szerintem nem nagyon van más út. Az már más kérdés, hogy az a fajta nem lenne jobb hosszútávú ló, mint a fenti fajták, illetve sportban gyengébb lenne a tiszta sportfajtáknál - magyarán nem véletlen, hogy nem létezik.

2013. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valetta sajnos összefoglaltad a félelmemet a témával kapcsolatban. Ment a zöld kéz mindenkinek!
2013. dec. 3. 18:45
 6/7 Valletta ***** válasza:
De miért van félelmed a témával kapcsolatban? Olyan lovat szeretnél, amit fent leírtál?
2013. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából igen
2013. dec. 4. 05:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!