Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt valaki, akinek Shagya-...

Van itt valaki, akinek Shagya-arab lova van? Vélemények, élmények, tapasztalatok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Megtetszett ez a fajta, és érdekelne, hogy milyenek, milyen a természetük. Már olvastam róluk, hogy nagyon menősek, mozgékonyak, mindig nagyon aktívak és "tüzesek". Ez általánosítás, nyilván egyedfüggő és ezért vagyok kíváncsi a tapasztalataitokra.

2013. dec. 30. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint nincs és nem is volt (sajnos), de egy közeli barátomnak van egy shagya kancája. Nagyon pörgős egy jószág, kiszaladna veled a világból is, viszont emellett piszok könnyen kezelhető. A legeszeveszettebb vágtában és szempillantás alatt reagál minden egyes rezdülésre.

Hébe hóba kocsizzák is...Egyedül olyan helyeken elhúzza a lovaskocsit, ahol a két hidegvérű már vért izzad. Ennek meg már "szikrázik" a patkója, de beszellemül és szépen felslattyog. :)

2013. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem Sanya lovam van, igaz nem arab, de legalább az enyém. Ő is elég pörgős, főleg mikor megindul a dombról lefelé. Lefele piszkosul tudja húzni a 8 mázsa trágyát, múltkor is már kezdtem szédülni, de szerencsére elfáradt.
2013. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem az enyémek, de én foglalkozok 2 shagya kancával. imádom őket, mindig is arabokkal voltam körülvéve, de ők... háát csodálatosak. imádnak menni, menni, menni és menni, és persze enni :) az egyikük érzékeny, bújós, várja hogy szeretgesd, a fiatalabb tüzesebb, makacsabb, sunyítósabb. de ezek mellett könnyen kezelhetőek, HA megfelelően vannak lemozgatva. ha nem, akkor a sok energia miatt lehet velük probléma, ezért azt ajánlom, hogy minden nap le kell mozgatni. én úgy látom hogy a legjobb nekik a rideg-félrideg tartás. szívós kis lovak, mozgékonyak, fordulékonyak.
2013. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tizenévesen lovagoltam shagyákat. Az igaz, hogy élénk fajta és hogy ha egy napig boxban kell maradjon, két lábon jön ki, de könnyen kezelhetőek, érzékenyek, könnyen kontroll alatt lehet tartani őket. Az egyik kifejezetten hajtós volt. Nagyon kedves, jóindulatú, embercentrikus fajta. Ha tudsz kontrolláltan, okosan lovagolni, nem kell attól félned, hogy elvisznek, mint a szaros papírt.
2013. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld :) Ha még vannak élményeitek, szívesen meghallgatom!
2013. dec. 31. 12:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Régóta lovagolok shagyákat, most csak a két sajátomat, de volt már dolgom jó párral.

Általánosságban elmondható, hogy pörgősek, ugyanakkor - ha nem volt rossz élményük az emberrel - hihetetlenül együttműködők tudnak lenni. Tapasztalatlan lovasnak érzékenységük és pörgősségük miatt nem valók, gyakorlott, finom kezű lovassal a csillagot is lehozzák az égről, ha kell.

Fáradhatatlan fajta, tipikusan az a ló, amelyik a lelkét kiteszi a lovasáért és szinte korlátlanul képesek dolgozni.

Legtöbb egygazdás lovat a sagyák között láttam, de ez nem jelenti azt, hogy mind olyan.

Ridegben vannak tartva a shagyáim, nyáron teljesen fedél nélkül, legelőn, most nagy karámban és van nekik három oldalról védett beálló, annyit mozognak, amennyit nem szégyellnek - és valóban, teljesen maguktól is szoktak rohangálni a karámban - de ma is fél órát ügettem meg vágtáztam a fiatalabbal, mire kezdett kicsit engedni, kiszaladta az "istállógőzt" - innentől lehetett vele tisztességgel dolgozni.

Ha több lóval vagyunk kinn terepen, előjön benne a versenyszellem egy-egy nagyobb vágtánál, de ha kell, könnyedén tartom a sor legvégén, nem előz, nem bohóckodik, semmi rosszat nem tesz. Persze ha engedem, legyorsulja a többit :-)

Amúgy meg olyanok, mint a kezes bárányok, soha még rúgós, harapós, problémás természetű shagyával nem találkoztam. Az ötéves lányom, amikor végzek a lovaglással, jön segíteni rendbe tenni a lovat, nemes egyszerűséggel beül a hasa alá, úgy operálja le az ínvédőket. A ló meg se moccan. :-) Tényleg hihetetlenül jó fejek, imádom őket! De amolyan igazi finomhangolású lovak, finom a szájuk, finom az oldaluk, nem szabad velük erőteljesebben bánni. Mindent megértenek apró mozdulatból is.

2013. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 éve lovagolok és abból kb 8 évig lovagoltam egy arab félvért.Nagyon imádom.Nagyon pörgős főleg terepen és ha meglátja,hogy beér mellé a másik ló akkor van ereszd el a hajamat.Viszont ha bent pályán van munka is szépen megy.Futószáron is szóra dolgozik egy rossz mozdulata soha nem volt.Nyugodt szívvel rá merném bízni az 5 éves húgomra mert tudom,hogy vigyáznának egymásra.Hatalmas szívük van és imádják,ha foglalkoznak velük.Én az arabot bátrán ajánlom ha szereted a temperamentumos lovakat.
2013. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A vért izzadó mennyei paripa.
2013. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem a kedvenc lovam egy Shagya és nagyon pörgős szereti tesztelni szórakozni a lovasával. Nagyon inteligens könnyen tanul.Kicsit szerintem egy kis bolondság jelemző rájuk imádnak menni főleg terepen mennem eszelenül.
2014. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2014. jan. 1. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!