Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolni szeretnek! Mit...

Lovagolni szeretnek! Mit tegyek? (Lent)

Figyelt kérdés

Sosem lovagoltam, mindig is feltem valamiert a lovaktol... viszont nagyon szeretnek lovagolni, es nem tudom hogy gyozzem le a felelmem veluk kapcsolatban. Otletek?

Elore is koszonom!

14/L



2014. jan. 4. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy jóhírű lovardába menj. először csak nézelődj, szóba elegyedhetsz a lovasokkal, oktatókkal. ha szimpatikusak, akkor jelentkezzetek be, és kérjetek időpontot. és ne félj, a kezdőket minden normális lovardában nyugodt, tapasztalt lovakra ültetik. először sétáltatnak pár kört, aztán futószárra tesznek, hogy neked ne kelljen irányítani a lovat. gimnasztikáztok, (lépésben majd ügetésben) pl.: elengeded a nyeregkápát (vagy ha voltizshevederrel tanítanak akkor a kapaszkodót) csípőre a kéz, érintsd meg a bokád, hajolj a ló nyakára stb.... nyugodj meg, nem fognak azonnal elengedni, hogy na usgyi oszt rácsapnak a ló farára és kifutsz a világból. :) a képességeidhez mérten fognak kezelni!
2014. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is menjetek el egy jó hírű lovardába! Utána nézd meg a lovakat, hogy meggyőződj arról,hogy nem kell félni tőlük. Az oktatókat ismerd meg, akik oda járnak lovagolni. Ha tetszik a hely és szimpatikusak az oktatók meg a tanítványok akkor jelentkezzetek be egy időpontra és utána elmentek. Először futószáron kezdesz és nem csak elengednek a nagy világba egy lóval szóval nyugi! De ha félsz a nagyobb lovaktól akkor vannak pónik is azokon is lehet lovagolni vagy kisebb lovakon! A lovaktól nem érdemes félni mert miután rájuk ülsz egy életen keresztül velük akarsz majd lenni! Üzenetben leírnád hol laksz mert akkor tudnák ajánlani egy pár lovardát ahova mehetsz köszi! Én Debrecenben élek és nem egy nagyon puccos helyen lovagolok de eléggé kedvesek az emberrel! De mindig kicsúsznak az időből de az órákat megtartják rendesen! Remélem tudtam segíteni és írj egy üzit,hogy hol laksz mert ajánlanék lovardákat!!!!
2014. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Kelemen Csilla Lovardájában nagyon jól oktatnak,csak ajánlani tudom.
2014. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj normális helyeken rendesen a saját tempodba tanítanak , ha nagyon félsz beszéld meg a leendő oktatadoddal a dolgokat es hogy először szertenéd csak simogatni meg ápolni a lovakat.

Nekem úgy volt hoyg eszméletlenül féltem hyog leesek és rágörcsöltem sokat sírtam mert féltem de nagyon rendes okatato volt és megtanultam lovagolni !! Bár volt hyoh majdnem lemondtak rólam anyira féltem de meg tanultam ! Szoal bízz magadba megpróbálni meg lehet ha nagyon nem megy es nem élvezem akkor befejezés de veszíteni nem veszít ész semmit! :)

2014. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó aki írta nem igaz megérzik ha félsz tőlük de nem fognak halálra taposni! Ez biztos, nem fognak megölni ha meglátnak ja és egyáltalán nem agresszívak!!! 6 éve lovagolok egyszer sem estem le és egyszer sem harapott meg egy ló sem! Pedig ahová járok van egy ló aki harap de mindenkinek mondják,hogy ne érjen hozzá ha eszik!!!!! A lovak nem fognak csak azért ártani neked,hogy jól essen nekik! De ugyan akkor vannak ilyen lovak tudom de azok azért ilyenek mert nem gondoskodtak róluk verték őket ezért lesznek ilyenek!!! És kedves kérdező ne aggódj a lovak nem olyanok mint ahogy leírja őket sok ember de ha azt írják akkor ők is félnek tőlük!!! Figyelj nem érdemes félni tőlük imádni valóak és kedvesek az emberrel! Ezen túl tényleg vannak olyan lovak akik az csinálják pl.: Harapnak, tudnak, megtapossák az ember de a lovardákban max. harapós lovak vannak! De a lovak ha rájuk ülsz át veszik a hangulatodat! Ha találkozol egy lóval akkor megváltozik a gondolkozásod! Én annyira szeretem a lovakat, hogy télen is a hidegben is kijárok lovagolni de csak hetente egyszer! Ha össze akarsz barátkozni egy lóval az a legjobb mód ha le csutakolod tehát leápolod tetőtől talpig! Tehát ha egy ló megtapos, Rád ágaskodik az a rossz múltnak tehető fel! De ha meg harap az azért van mert félti a kajáját!!! Szerintem nem a lovaktól kell félni hanem néhány embertársunktól akik csak ártani akarnak nekünk. Ne félj a lovak kezes barátságos, szeretetre méltó állatok!
2014. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek, sokat segitettetek...:)
2014. jan. 5. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is járok lovagolni. Szerintem, ha felülsz a lóra olyan, mintha kicseréltek volna. Egy teljesen más világ. Az valami élmény, mikor felülsz egy lóra.. Nem kell az, hogy te ugratózz, csak hogy élvezd,mozogj, ismerkedj a lovakkal. Remélem nem 'vagánykodásból' akarsz lovagolni. Nem feltételezek rólad ilyet, csak na.. Van rá példa!:)
2014. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy azert! Imadom az allatokat, ezaltal a lovakat is, es mar regi vagyam, hogy lovagoljak...:))
2014. jan. 6. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra azért készülj fel lelkileg, hogy a bérlovak gyakran nagyon lelkesen odamennek, és a zsebeid körül turkálnak. (A sok hülye répáztató kiscsaj miatt veszik fel ezt a szokást.) És a ló nagyon erős, véletlenül is kárt tehet benned. Mondjuk ha a lábadra lép a decens kis 500 kilójával... és még csak észre sem veszi, mert a patában nincsenek tapintóidegek, a szemivel meg nem lát oda, úgyhogy teljesen nyugodtan elálldigál a cipőd orrán.

Ja, meg nagyon nyálas egy ilyen ló. Főleg ha almát adsz neki... pfúj! Szóval ócska ruha, bakancs ajánlott, és mindig legyél készen arra, hogy ha szaladni kell... szerencsére a lónak mindene nagy és nehéz, ezért nagyon hirtelen mozdulatokra nem kell számítani... de azért vigyázz vele! Vannak bizonyos szabályok... pl. sose szabad előlről odamenni hozzá, mert azt támadásnak veszi, de hátulról sem, mert akkor nem vesz észre, és megilyed, oszt rádrúg... de ezeket majd elmondja a lovasgazda. Ja, a tb-d az legyen rendben... ugyan nem mindig kell... három éve Sóskúton sem kellett egy csajszinak... mert a hatalmas, vadvirágos réten képes volt fejjel ráesni az egyetlen kődarabra. Meg aztán ott vannak azok a karámfához dörgölések, elragadások... szóval veszélyes üzem. Ahogy K. László elmésen megfogalmazta: a ló egy olyan jármű, amit egy vírusos kompjuter irányít. :)

2014. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...megijed... pardon...
2014. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!