Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek lovuk van, de már...

Akiknek lovuk van, de már felnöttek jut idejük a munka/házimunka/család esetleg (kis) gyerekek mellett a lóra?

Figyelt kérdés

csak kíváncsi vagyok hogy csinálják :)

otthon és bértartásban tartott lovaknál is jöhet válasz


2014. febr. 3. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Hehe, úgy, hogy minden úszik, nincs időm főzni, nem vasalok, nincs gyerek... de a munka az megvan, napi 8 óra rendesen. És a ló is mozog rendesen, heti 4-5x. De emellett kb. semmi másra nem jut idő, csak meghalni este vacsora közben. Úgyhogy engem is érdekelne, hogy kisgyerek mellett pl. hogy jut idő egy lóra...

Bértartásban van.

2014. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem itthon van 2 kanca hucul. Munkában vagyok napközben, reggel megetetek, megitatok. Hazajövök ha kell akkor kocsiban megyek velük egy sort. A gyerekeim lovagolják őket, plusz nagy karámban laknak a kert végében. Hétvégén több időm van, akkor belefér egy kis legeltetés is őrizgetéssel, de hétközben szűkös. Kaja víz van, mozgás is van minden másnap valamennyi.
2014. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és amikor kicsik voltak a gyerekek hogy oldottátok meg?

amúgy köszönöm a válaszokat

2014. febr. 3. 21:28
 4/9 x) ***** válasza:
Igazából olyan lovardaféleséget üzemeltetünk, bár most még inkább ráfizetés mint rendes bevételi forrás. De sok segítségem van, mivel az egész család besegít, mindenkinek régi álma lovakkal foglalkozni. Ezen kívül a férjem dolgozik, én GYESen vagyok a kisfiammal. De érdekes módon még így se nagyon van időm magammal foglalkozni. 7 lovat gondozni + mozgatni (jó ebből csak 2 saját) egy kisgyerekkel az öledben még segítséggel sem egyszerű. Jó a főzést meg alapvető dolgokat persze megcsinálom, de egyéb luxusra nem igazán jut idő. Úgy vagyok vele, hogy a lovaim fontosabbak, mint hogy a függöny szépen ki legyen vasalva. A magammal való törődést meg általában fél órába besűrítve csinálom amíg a fiam alszik. :) Ez ezzel jár, de még így is azt mondom, hogy szerencsés vagyok.
2014. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs gyerekem, napi 8 órát dolgozok, vagy délelőttös műszakban, vagy délutánosban, így kényelmesen jut időm minden nap a lovamra, aki bértartásban van. De kb. csak rá, főleg amikor délutános vagyok, mert akkor az egész délelőttöm vele töltöm, mármint azt a szabad 3 órát ami marad belőle, mert utána indulnom kell dolgozni, de elgondolkoztam rajta, hogy csinálnám ha családom lenne, úgyhogy ez a kérdés engem is foglalkoztat. Sőt, mikor a lovam mellett párkapcsolatom volt, azt is - most hülyén hangzik - nehezen tudtam összeegyeztetni, mert a munka mellett a maradék szabadidőmet a lovamra fordítottam, akit minden nap azért le kell mozgatnom.
2014. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem gyerekem nincs, a ló bértartásban, de elég sokat dolgozom, de szerencsére azt délután-este-éjjel. általában 2 naponta lovagolok reggel és minden másnap ráérek reggel főzni-mosni-takarítani, hétvégén is csak vagy de, vagy du megyek ki hozzá, így azért marad időm, van 4 kutyám is, azokat is napi 3x kell sétáltatni 2 turnusban... szóval nem unatkozom.

de 2 barátnőmnek is van pici gyereke, 3 és 4 évesek, az egyikőjük úgy tartja bértartásban, hogy ott lakik 2 utcára és a lovardában az asszony imádja a gyereket, ő vigyáz rá amíg a csaj lovagol. a másiknak már ovis a gyereke, munkája meg hébe-hóba van, így napközben, amíg oviban van a gyerek, addig ki tud jönni lovagolni. amikor még pici volt nyugdíjas anyukája vigyázott rá, csak az macerás volt, mert külön el kellett vinni a gyereket a nagyihoz, ami nem volt az otthon-lovarda vonalban.

2014. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 lovam van és 3 gyerekem. A gyerekek 5, 3 és másfél évesek. A lovaim a szüleimnél vannak tanyán, igazából 24-en vannak, de 3 a kizárólagos tulajdonom. Amúgy nekük is lovardánk van, ezért a sok ló. A gondozásuk családi feladat, én is kiveszem a részem, általában az esti etetést a fiúknál (a csődöröm meg a heréltek egy része külön vannak) én csinálom. Lovászunk nincs, csak egy srác jár hetente kétszer segíteni almozni. Amíg a gyerekek picik voltak, akkor volt a legkönnyebb lovazni, simán aludtak babakocsiban. Most a két nagyobb már szépen elszaladgál a lovak között, velük nincs gond, de a másfél évestől csak úg, tudok lovagolni, ha anyukám vigyáz rá. Mg egy év és már nem lesz gond, addigra elég okos lesz hogy megértse, a lovak között szabályok is vannak.

Én délelőtt letudom a házimunkát, főzést, intéznivalókat, ebéd után a két kisebb alszik, addig a naggyal foglalkozom (nem árnak oviba, így az ovis iskolaelőkészítő dolgokat ilyenkor szoktuk csinálni), alvás után megyünk a lovakhoz és estig ott vagyunk. A gyerekek is lovagolnak, segítenek etetni, stb.

Igazából abszolút össze lehet egyeztetni a dolgokat, hogy a lakás is rendben legyen, kaja is, gyerekekkel is foglalkozzmeg a lovakkal is, csak addig nehéz, amíg a gyerkőc már túl nagy ahhoz, hogy megmaradjon nyugiban a babakocsiban vagy a járókában a karám szélénél, amíg anya lovagol, de még túl kicsi, hogy önállóan ténferegjen a lovak között. Addig kell valaki aki segít, vagy én néha úgy is szoktam (ez mondjuk melegben kizárva) hogy ebéd után az autóban alszanak el a lovardába menet, odaparkolok a karám mellé, hogy rájuk lássak, ha felébrednének és már lehet is lovagolni. Terepnél persze megint csak segítség kell, mert egyedül nem maradhatnak, de ilyenkor segítenek a nagyszülők vagy egy bébiszitter. Tényleg csak a legkisebb felügyelete kíván némi szervezést, minden más megoldható. A házimunja csak szervezés és gyakorlat kérdése, pillanatok alatt meg lehet csinálni úgy, hogy tényleg rendben van minden, nem csak látszatra. Na meg egyszerre kell több dolgot csinálni, de bele lehet jönni. :-)

2014. febr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat a hibákért, telóról írok.
2014. febr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt :)
2014. febr. 4. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!