Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szokjak össze a lovammal?

Hogyan szokjak össze a lovammal?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Halfingi keverék kanca lovat. Régebben volt vele foglalkozva, de azóta legelésző szabad ló volt. Most lett befogva, és mint kezdő lovas, nem tudom hogy szokjunk össze, és hogy neveljem be úgy, hogy ragaszkodjon hozzám. Amikor lovas iskolában tanultam lovagolni egy lón, valami olyat szeretnék belőle formálni. Örüljön nekem, óvatos legyen velem. Hogy csináljam?
2009. dec. 8. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először teremts vele kapcsolatot, menj be mellé a karámba, "játszatok", pucolgasd, vedd fel a lábait szépen sorban :) Aztán majd futószár, közös munka, de szerintem érdemes lenne egy hozzáértő személyes segítségét kérned.

Főleg, hogy mint írod, kezdő lovas vagy.


De arra készülj fel, hogy sok munka lesz :)

2009. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lesz tapasztalt személy mellettem, de megmondta,h ő a belovaglásban segít, a többi az én dolgom. Mondta,hogy ha össze szoktunk elviszi meghajtani, és addig nem jön vissza vele, amíg egy "hóóó" szóból meg nem áll a ló. Ettől féltem, hogy lelkileg meg ne törjön. Szóval ezért sem tudom, hogy hogy álljak hozzá. Első alkalommal menjek be hozzá? Vagy kenyerezzem le egy kis répával vagy valami finomsággal? Sokat tervezem simogatni, kefélgetni a szőrét, fonni a sörényét, meg persze lekenyerezni:), meg szeretnék vele sokat futószárazni, mert akkor úgy gondolom tudok vele játszani, nem úgy mint egy istállóban. Csak mit hogy kezdjek el, ezt nem tudom.
2009. dec. 8. 09:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a hafik alapból nem egyszerű esetek, de lova válogatja :)))

Ha félsz tőle, az alapból nem jó indítás. Ha nem mersz bemenni mellé, akkor először csak karámon/boxon kívül ismerkedjetek, aztán jön magától. Van olyan ló, aki nem bírja az idegeneket :) Nekem egy magyar félvér kancám van, eleinte csak én mehettem be mellé a karámba, egyébként hiszti volt :)

Mennyit tudsz majd a pacival foglalkozni? Hány éves?

Amúgy a paci.hu fórumon rengeteg hozzáértő van, akik szívesen segítenek neked, ha elakadsz :)

2009. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan hány éves, mert még ma fog besétálni az istállóba, és csak távolról láttam, de attól kapom aki belovagolja majd, és mondta,h ő ideális lesz nekem. Magasságban főleg, mert alacsony vagyok, és tegyük hozzá tériszonyos:) Csak olyankor félek tőlük, ha látom, hogy nem úgy viszonyul hozzám ahogy én szeretném. Szerintem eleinte még csak a lekenyerezés jön kívűlről, és amint odajön magától hozzám, akkor fogok bemenni, ennyi bizalom a részéről úgy érzem nekem is kell. Na igen ám odajön hozzám, utána bemegyek, és mit csináljak?:) Simogassam, kefélgessem a szőrét egyből, vagy ott is játszak vele, hogy magától odajöjjön hozzám? Vagy ebben már érezheti hogy ő az erősebb? Mindenképp szeretnék annyit elérni nála, hogy örüljön nekem ha meglát, és óvatos legyen velem, mind amikor mellette vagyok, mind amikor lovagolom, lépkedjen óvatosan, míg elmegy a tériszonyom:) Szeretnék vele összenőni:) Köszi a fórumot, felmegyek oda, remélem lesz segítség:)
2009. dec. 8. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A lekenyerezés ugye nem azt jelenti nálad, hogy álladóan tömöd répával meg almával? Láttam olyan lovat, amit így rontottak el, rászokott a "nasira" és csak akkor lehetett megfogni, vagy bemenni hozzá, ha volt nálunk valami. Akkor a ló a kaját fogja tisztelni és nem téged.

Futószárazásnál első alkalmakkor is legyen segítőd, mert nem biztos, hogy elsőre tökéletesen fog menni neked, sőt lehet néhány befordulás után kicsit elmegy a kedved, hagyod, ő meg rájön, h ilyet lehet csinálni és máskor is csinálja.

A legfőbb dolog a határozottság. Megérzi a ló ha tartasz tőle, sőt ki is használhatja, legyél határozott, de ne durva, tiszteljen és ne féljen tőled.

Foglalkozz vele sokat, pucolgasd, sétálj vele. Esetleg belekóstolhatsz egy kicsit a parellibe is.

Regelj paci.hu-ra ott többen is tudnak segíteni neked.

2009. dec. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kb félév alatt összeszoktok ha rendszeresek az edzések
2011. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!