Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Botladozás? . BotLÓló.

Botladozás? . BotLÓló.

Figyelt kérdés
Tanácsokat, tippeket szeretnék kérni, hogy mit lehetne tenni egy rettentő botladozó lóval? Vagy szerintetek mitől botladozhat? Nem mai paci igaz, de már-már az élete is veszélyeztetve van a nagyobb botlásai miatt. Futószáron lépésben, ügetésben, néha vágtában is botladozik...nem is szívesen vágtáztatom. Járóiskola...átesik rajta. Vezetve is botladozik, de ha ki van engedve, akkor is előfordul. Ezt az állapotot a körmölés sem befolyásolja. Mióta ismerem, mindig botladozó volt, valószínű, ezért is adták el anno, pedig nagyon jó a származása. Bennem pont a legjobb gazdát találta meg, mert nem azért vettem meg, hogy hajtsam, hanem szerelemből, csak most már idegesít, hogy (ma) olyanokat botlott, hogy féltem, nehogy eltörje valamijét.

2014. márc. 22. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jövőhéten rákérdezek a dokinál is, hogy nem e előjele valami borzalomnak...
2014. márc. 22. 21:15
 2/11 intrepid ***** válasza:
0%
Ne itasd!
2014. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt most viccnek szántad? mert nem az!
2014. márc. 22. 21:47
 4/11 intrepid ***** válasza:
0%
De az! De az!
2014. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vagy komoly lábproblémája van, vagy a látásával van gond - egyik se lesz szimpla és nem akarlak elkeseríteni, de jó eséllyel ilyen marad a pacid. :-(

Én első körben a szemére tippelnék egyébként, szerintem egyszerűen nem lát rendesen a ló. Főleg, hogy azt mondod, vezetve is botladozik. Nem veleszületetten vak, hanem szerzett a dolog és nem tudott hozzászokni.

Ha meg erős ízületi elhasználódás miatt van, akkor meg még annyi esély sincs rá, hogy ne botladozzon, mint ha megvakul. A vak (vagy rosszul látó) ló egy idő után valamelyest megszokja a dolgokat, ismert terepen nem botladozik. Viszont ha lábprobléma, hááát... Sajnos sok jót nem tudok jósolni.

Szerintem járóiskolát és egyebeket mindenképp felejtsd el és mindenképp konzultálj dokival, hátha tud valami okosságot. Sok szerencsét!

2014. márc. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Vicceskedő, kérlek ha lehet, tedd a válaszaid mellé, hogy: (vicc)

Amúgy jó poén lett volna, ha poénnak szántad volna...

de tudod, én nem poénnak szántam a kérdésem...

2014. márc. 23. 09:35
 7/11 A kérdező kommentje:

Gabka77! Köszönöm, én is szemproblémára tippelnék, de kételyeim vannak...

Állatorvos elég sűrűn látja (3-4 havonta), de nem mondott semmit (bár akkor még csak botladozgatott), így hát eljött az idő, hogy megnézessem vele a szemeit is...a lábai korához képest megfelelőek, körmei rendben.

Olyan szétszórt típus...nagyon szétszórt, ha pl. ha evés közben történik valami, felkapja a fejét, és elfordulva megbotolva megy megnézni a hang forrását. Sokszor a hátsó lábát mintha elfelejtené kinyújtani, vagy az elsőt előre tenni. Hm...nem tudom...

...Ha valakinek van még hasonlóan jó tippje/ötlete, megköszönném, ha megosztaná velem!

2014. márc. 23. 09:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma délután kivittem (bringával, földúton), hogy kicsit fusson, és láss csodát, egyáltalán nem botladozott, pedig sima talajon is van, hogy majd' fejre áll...hm...
2014. márc. 23. 23:26
 9/11 A kérdező kommentje:
...Ma megint botladozott...legelés közben is...szerdán szünnapom lesz, megyek a dokihoz...remélem, nem komoly baj, csak figyelmetlenség...majd kiderül...
2014. márc. 24. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:

A ló nem lát a lába elé, azért botlik meg:


[link]

[link]


Aztán ha a sima flaszteren is botlik, akkor meglehet, hogy tényleg tropa a lába... vagy csak annyira életunt már, hogy még emelgetni is lusta.

2014. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!