Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Haflingi az igásló vagy...

A Haflingi az igásló vagy hátasló?

Figyelt kérdés
A válaszaitokban (pluszba) tudtok írni olyan lófajtákat amiket érdemes első lónak venni! Légyszives, nagyon megköszönném.

2014. márc. 31. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az igásló. Milyen ló kéne: háta-, vagy igásló? :)
2014. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Használják nyereg alatt is és kocsiban is őket. Mindkettőre nagyon jók. Nekem első lovam egy hucul volt, nagyon jó lovacska volt.
2014. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hafi az kisló, mivel épp hogy 150 centi és használják kocsiban és nyereg alatt is. Szerintem nagyon jó gyerek ló, ha elég magabiztos a csemete.


Első lónak az arabos és az angol telivér lovakat kerülném, inkább egy jól belovagolt 7-10 éves félvért ajánlanék, heréltet vagy kancát. (nálam pl a kisbéri abszolút nyerő :))

2014. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A haflingi mindenre alkalmas. Dolgozhat nyereg alatt, dolgozhat kocsi előtt, de akár mindkettőben egyszerre. Testalkata alkalmas mindkét munkára, sok helyen terápiás lóként is alkalmazzák. Természetesen egyede válogatja, de többnyire gyerekbarát, nyugodt. Díjlovalásban, ugrásban is dolgozhat akár, én láttam már military versenyen is ebből a fajtából. És valóban, határozott gyerkőc esetében akár ez a fajta is alkalmas első lónak.


Emellett a fjord is hasonló, csak kicsit keményfejűbb, de első lónak az is nagyon jó lehet. Ha nem kislóban vagy póniban gondolkozol, akkor egy kisbéri, egy magyar félvér is tökéletes lehet. De attól is függ, hogy a lovas tudásod mit takar és a későbbiekben mire szánod. Biztos ülés, határozottság és bizonyos szintű tudás és tapasztalat mellett ha mondjuk ugró versenyekre szeretnél menni, akkor akár holsteini vagy oldenburgi lovak között is körbenézhetsz. Drágább, de ha komoly szándékaid vannak vele, akkor az is szóba jöhet. Én 11 év lovaglás után egy francia melegvérű tulajdonosa lettem. Pörgősebb, ijedősebb, de kellett ahhoz, hogy fejlődjek tovább. Alapvetően gondozni (doki, kovács, legelő, mozgatás) mindegyiket kell, úgyhogy a te tudásodnak megfelelő lovak között keresgélj. Legyen kihívás, de ne legyen egy idegbeteg vadállat sem, aki elveszi a kedved az egésztől. Edződ vagy valaki hozzáértő sokat tud segíteni ebben :)

2014. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hátas kancát szeretnék! :)
2014. ápr. 1. 14:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Hobbilovaglásra.
2014. ápr. 1. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy kisbéri vagy a korábban felsorolt kislovak például tükéletesek. Terepre is jó, strapabíróak. A kislovak akár egész évben egy beállóval ridegben is elvannak, a nagyloval valamivel igényesebbek, de egyébként egyede válogatja, én találkoztam már oktatásban dolgozó angol telivérrel is. Nézz körbe, próbálj ki többet is, vigyél magadal egy edzőt vagy egy tapasztaltabb lovast aki tud segíteni.
2014. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :). Szerintem angol telivéren gondolkozom ;).
2014. ápr. 1. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Na velük azért vigyázz, tudnak érdekes dolgokat művelni, de persze egyede válogatja. És ha a lovas tudásodnak megfelel, akkor hajrá :)
2014. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Angol telivérnél nagyon vigyázz, hogy honnan veszed és milyen tudással. Szezon végén pl fillérekért árulják Alagról a nyeretlen lovakat, de azok messze nincsenek belovagolva, ott alapos át- és belovaglás szükséges, de még így is megmaradhat pár felvett szokás.


Én első lónak tuti nem egy sprinter vennék (angol telivér), de egy hosszútáv futóval (arab telivér, shagya) is meg lehet szenvedni. Az ilyen menős lovakat fárasztani, mozgatni kell, sokat kell velük dolgozni.


Egy kisbérivel, gidránnal vagy egy sima magyar félvérrel tökéletesen el lehet hobbizni, de bátran ajánlom a könnyebb sodrott lovakat is.

Nem ismerjük a leendő gazda lovastudását, de érdemes minden lovat kipróbálni, akár terepen is, na meg egy jobb lovast vagy edzőt magával vinni, hogy a számára legmegfelelőbb lovat vegye meg.

Fontos figyelni a hirdetések szövegét is, mert gyakran látni, hogy pályán kezdő is elmegy vele, terepen meg "határozottabb/haladóbb" lovast igényel, ami jelentheti azt, hogy szeret nézelődni, esetleg ijedős vagy nehéz felvenni egy-egy vágtaszakasz után. Emiatt is fontos a próbalovaglás.

2014. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!