Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő megtanulni lovagoln...

Mennyi idő megtanulni lovagolni teljesen jól?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok ha ez számít és nagyon nagy barátságban vagyok az állatokkal, szeretnék megtanulni lovagolni, imádom a lovakat. Azt mondják nagyon nehéz megtanulni és rengeteg idő. Mégis azt érzem, hogy nekem elég lenne csak simán felülni, és mondanák mit csináljak, hogyan csináljam. Álmodtam már azt hogy lovagolok, szupi volt, mondjuk féltem egy kicsit. Na nem ez a lényeg, hanem hogy könnyű lovagolni? Hogy kell megtanulni?

#lovaglás #ló #ne kritizáljatok
2014. máj. 1. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Nap szinttel, különböző lovakon és jó edzőkkel akár néhány hónap alatt el lehet érni egy korrekt szintet, persze fejlődni mindíg van hova.
2014. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

És ha azt mondják, hogy így meg úgy csinálj meg egy hátraszaltót egy gerendán, akkor azonnal meg fogod tudni csinálni? Ugye nem. És ennél még többet kell gyakorolni, rutint szerezni, mert a ló nem tárgy, nem állandó és ráadásul mindegyik más.


Én azt mondom, hogy közel egy év alatt ha lelkiismereten, legalább kétnaponta jársz, jó oktatód van, jó lovakat kapsz, olvasol mellé, figyelsz más lovasokat, el fogsz tudni boldogulni a lovakkal és érteni fogod a lovaglás összefüggéseit. De ez egy ideális eset, a lovasiskolás hobbilovas tanulók nagy része van, hogy még vágtában sem tud még fennmaradni sem két év után.

2014. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam hogy simán felülök és mondják mit csináljak, aztán hátraszaltózzak..nem ezt akarom csinálni, ne kritizálj, mert leírtam mit akarok, te meg mondod a magadét, amiről szavam sem esett. Mondom! : felülök a lóra, és mondja: bal láb ide, kéz ide, így fogd úgy fogd, szorísd meg mittudomén. Egyébként gerendán ha nem is hátraszaltózni, de tudok egy két trükköt. úgyhogy kösz, legutolsó, ennyi van.
2014. máj. 1. 18:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a gáz, hogy ha lovagolsz, mondjuk példaként, ha azt mondja az edződ hogy emeld feljebb a bal kezed addig oké. De ha közben túl elöl van a lábad, nem nézel előre, pattogsz a lovon azzal nem mész sokra, ha felemelted a kezed. És ha hátrébb veszed a lábad, és arra figyelsz, a kezed fog "visszamenni" rossz helyzetbe, és így tovább. Például ezért nem könnyű megtanulni lovagolni. És azért, mert le kell gyűrni a félelmeidet akár mekkorát estél is múltkor... És még sorolhatnám. Hidd el nekem én is tizennégy éves vagyok, heti öt órát lovagolok igen jó edzőkkel, és mégsem mondom azt, hogy "teljesen" jól tudok lovagolni sőt még azt sem hogy jól pedig már ugrálgatunk is rendesen... :)
2014. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Látom, hogy felfogtad a lényeget. A lovon nem az van, hogy csak ide meg oda teszed a kezed, lábad, súlyod és a működik. Kezdjük azzal, hogy hiába mondják, nem fogod tudni megcsinálni, aztán folytassuk azzal, hogy a lovaglás alapja az érzés, ami csak a rutinnal alakul ki, amihez pedig idő kell.
2014. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az előző írta, rá kell érezni, ami csak egy idő múlva történik meg, ez az ülésbiztonság, rutin, normális szárkezelés, ügetés, vágta könnyítve és ülve, ezt mondjuk lehet hasonlítani a biciklizéshez, ami ha már megy valóban nem nagy dolog, de megtanulni azt az egyensúlyt egy idő, valaki, aki soha nem tudott bringázni egyszerűen eldől. vagy akár az úszást is felhozhattam volna, egyszerűen elsüllyed. vagy a síelést. ha tudsz síelést, vagy korcsolyázást.


tehát az egy dolog, hogy elképzelve nem nehéz lovagolni, de úszni, vagy bringázni sem. ha most felültetnének egy lóra és még csak nem is vágtázna, csak ügetne és mondanák, hogy ezt ide tedd, azt oda, közben valószínűleg szépen lefordulnál oldalra.

2014. máj. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval? Az első mondatod jó. A második is. A harmadik kicsapta nálam a biztosítékot... Lehet, hogy álmodtál lovakkal, meg mit tudom én de attól még el kell fogadnod a tényt, hogy nem különbözöl más kezdőktől, nem fog csak úgy menni, hogy "felülök, és már megy a spanyol lépés". A kérdésedre a válasz: Nem, nem könnyű megtanulni. Ebben is sok munka van, akkor is ha tehetséges vagy, mivel meg kell tanulnod a szárakat kezelni, fel/le szerelni, kell egy biztos ülés, rendes testtartás stb... A hogyanját majd az oktató fogja elmagyarázni, megmutatni.
2014. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Pénz kérdése. Ha van pénzed és időd rá, akkor heti 3-4 edzéssel egy jó oktatóval/edzővel viszonylag hamar el lehet érni, hogy fenn maradj a lovon mindhárom jármódban és szabadon tudd irányítani. Persze nem árt, ha van hozzá érzéked, mert úgy kicsit könnyebb a dolgod, mert gyorsabban haladhatsz.

A pénzt azért írom mert egy alkalom átlag 3-5000 Ft, tehát heti 3 edzéssel számolva 9-15 ezer. Ha csak heti 1x jársz sokkal lassabban lehet haladni.

2014. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ennek igazán örülök,hogy nagyon szereted az állatokat,és érdeklődsz a lovaglás/lovak iránt.Viszont a kérdésed elég érdekes.A lovagláshoz nem csak az tartozik hozzá,hogy felülsz a lóra és rajtamaradsz.Mert ha ez a célod,azt valóban igen rövid idő alatt el lehet érni.Viszont a lóhoz hozzá tartozik az ápolás,a gondozás,az ismerkedés amit megtanulni nem kevés idő.Az,hogy a lóval együtt tudj működni,megértsd őt,már a mozdulataiból nagyon sokat kell gyakorolnod.Nem tudom nálad mit takar a "jól lovagolni".Viszont lovagolni nem könnyű,talán az egyik legnehezebb sportág.Itt nem egy eszköz van,hanem egy állat,aminek önálló gondolatai/akaratai vannak.Ahhoz,viszont h igazán jól lovagolj,nagyon becsületesen kell végezned a sportágat,komolyan kell gondolni,határozottnak kell lenni,és persze egy jó edző is kell,és "sajnos" nem kevés pénz.Én 4 éve lovagolok,azóta szerencsére saját lovam is lett,de én nem rég jutottam el arra a szinte,hogy versenyezzek,de még innentől kezdve is nagyon sokat lehet fejlődni.Remélem segítettem!:) Viszont ha komolyan gondolod,és lelkiismeretesen fogod csinálni,én szorítok Neked!

2014. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Látom, most már talán rájöttél, hogy az a két hetes határidő egy butaság volt. Az, hogy felülsz a lóra és az így-úgy mozog alattad, te meg nem esel le, nem lovaglás.
2014. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!