Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek kezdő lovasként?

Mit tegyek kezdő lovasként?

Figyelt kérdés
karácsonyra kaptam egy lovat és kedves ló,( 2,5 éves kanca) próbálom magamhoz szoktatni hogy később megtanulhassak rajta lovagolni. hogy bánjak vele hogy jó legyen?? mert ugy vettem észre hogy apukámmal és velem ugy bánik mintha ö lenne az úr, ma pedig jött egy lovas bácsi aki odament és teljesn természetesen bánt vele és vele nem bánt ugy ,, észrevehette hogy mi kicsit tartunk tőle??
2009. dec. 29. 19:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szeretném ha szeretne engem , én etetem meg tisztítom mit tegyek még hogy megbízzon bennem??
2009. dec. 29. 19:30
 2/17 anonim ***** válasza:
vigyél neki vizet ápold .De van egy jó bevált tippem.Vigyél neki répát előszőr dobd neki közel!,majd egyre közelebb dobd saját magadhoz!aztán ne dbd neki hanem tartsd a kezedben a répát és kénytelen lesz a kezedből enni!és az már jó jel
2009. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Az,hogy Te eteted és tisztítod az tökéletes mert akkor is te foglalkozol vele.Igen,a ló érzi ha tartanak tőle valamiért,szóval ne félj,csak bátran!

Határozottan bánj vele,de ne tégy hirtelen mozdulatokat.Nem szabad hagyni,hogy ő irányítson de egy idő után bele fogsz jönni.

Ha még megy oda az a lovas bácsi akkor mondd el neki ezt biztos segíteni fog.

2009. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Bánj vele határozottan. A második válaszoló meg elég nagy hülyeséget írt, mert ezzel a módszerrel a ló csak egy két lábon járó répa adagolónak fog nézni, megszokja és később követelődzhet és csak a kaját fogja tisztelni. Jó út ahhoz, hogy elrontsd.

Szerintem beszélj a lovas bácsival, hogy mit és miért csinál. Fő a nyugalom a ló közelében, és az hogy magabiztos légy. Megérzi, ha félsz tőle. Nem tudom hány éves vagy, de a paci fiatal; még egy jó évig ne üljön rá senki, mert még ő is ugyanolyan gyerek mint, te.

Sokat pucold, te adj neki az enni, inni, sétálj vele, vedd fel a lábait, futószárazd (utolsó kettőt persze felnőtt felügyeletével).

2009. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jah bocs első válaszolót akartam írni, csak a komment megzavart!
2009. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
és mit csináljak ha már jövöhéttöl suliba megyek?? csak este tudok neki enni adni és csak akkor fog engem látni igy nem fog megkedvelni???
2009. dec. 30. 14:34
 7/17 anonim ***** válasza:
A lovat nem lehet szeretgetni mint egy kiskutyát!!! Persze ne értsd félre szeretni kell, de határozott bánásmódot igényel!!! Amúgy meg kezdő lovasként nem egy 2és fél éves KANCÁT kellett volna venned!!!!
2009. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
szüleim vették mert 17 vagyok, örülök hogy kaptma nem álltam le velük veszekedni hogy egy 10 éves lovat vegyenek :S
2009. dec. 30. 18:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam én is írni.Szüleid,mielőttlovat vettek Neked,talán tájékozódhattak volna.

Te is gyerek vagy,a ló is az,súlyos baleset lehet a vége(ne legyen igazam).

Csikó betanításához,belovaglásához mindenképpen profi lovas kell!

Egy életre elronthatod a lovat,és rengeteg elrontott ló,akivel már nem boldogulnak,végzi a kolbásziparban az elrontott életét.

2010. jan. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nyugi nem fogja a kolbásziparban végezni soha nem tennénk ilyet
2010. jan. 1. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!