Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló?! (Kérdésed túl...

Saját ló?! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A szüleim megígérték , hogy 16 évesen lehet egy saját pacim !

Természetesen nem várom el tőlük hogy a fenekem alá tolják a pénzt ! De még van hátra 3 év ! Iszonyatosan várom minden álmom teljesülne ! De van , hogy belegondolok , hogy ez mekkora felelősség :/ És félek mi lesz ha nem tudom őt eltartani :/ Szerintetek várjak még ezzel vagy 3 év múlva változni fog a helyzet ?


2014. máj. 24. 19:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam hogy nem fpgnak segiten hanem azt hogy az egezset ok fizessek ki
2014. máj. 28. 10:11
 12/17 anonim válasza:

Én drukkolok, hogy minden összejöjjön és lehessen lovad! A legtöbb 13 éves nem gondolkozik diákmunkán, pláne nem azért, hogy a lovát eltartsa belőle.


De figyelmeztetlek, hogy ha hét közben iskolába jársz, délutánonként tanulsz, vagy dolgozol, hétvégeken persze ismét dolgozol, akkor hogy lesz időd a lovaddal lenni?

Pláne barátokkal lenni? Családdal kirándulni, nyaralni? Osztálykirándulásra menni?


Az iskola, a munka és a lótartás szerintem nem fér meg egymás mellett, de ha találsz olyan munkát, amit a ló és a suli mellett is el tudsz vállalni, hát nagy szerencse!

2014. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
hát nekem a lovardában vannak barátaim suliban nem sok :/ Hát úgy gondoltam , hogy suli után egyből a lovardába megyek és lehozom őt és miközben legeltetem tanulok (persze ha doga / felelés akkor max 1 órára kimegyek , meg télen is mert akkor nem tudom legeltetni ) Sok kedves lány van a lovardában és már van hogy most is úgy megyek ki , hogy ott csinálom meg és segítenek ! Suliban eléggé sokat csúfolnak a lovaglás miatt de leszarom , de lehet gimibe/szakközébe nem így lesz ! És miután tanultam/leckét írtam kezdődhet a csutakolás , és minden más :D Szép ki álom :/
2014. máj. 28. 13:55
 14/17 anonim válasza:

Ez pontosan így van ahogy írtad. Szél álom.

Sajnos ez a könyvekben és filmekben működik, hogy legeltetés közben tanulsz, illetve leckeírás után jön a csutakolás. Van hogy iskolából 3-4 órakor ér haza a diák, és télen ilyenkor már pl. sötét is van, lehet a szüleid ilyenkor nem engednek már ki a lovardába..


Én kb 9 éves lehettem amikor beleszerettem a lovakba, és pár évre rá már nagyon nyúztam szüleimet, hogy vegyenek nekem egyet. Azóta (most 20 vagyok) hálás vagyok, hogy nem vettek, mert nagyon sok mindenre nem lett volna időm és energiám. Persze fáj, hogy nem éltem át azt a gyerekkori emléket, hogy saját lovam legyen, de így 20 évesen már jobban átlátom a dolgokat, sokkal több tapasztalatot szereztem lovaglásokkal és lovas munkákkal, és így mostmár sokkal biztosabbnak érzem, hogy vehessen önerőből egy lovat és saját fizetésből tartsam el. Ezt tudom neked is tanácsolni.

2014. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
már most is kiengednek :D
2014. máj. 30. 17:25
 16/17 A kérdező kommentje:
én már 9-10 éve várok erre a pillanatra és most úgy érzem közeledek és nem vártam hiába :/
2014. máj. 31. 12:36
 17/17 anonim ***** válasza:

sok sikert!:)

vmelyik válaszoló mondta szolnokon 60e a bértartás. igen sajnos annyi:( pedig lehetne lovam ha egy picivel olcsóbb lenne :D

szolnoki vagyok :)

2014. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!