Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyenek az első lovas órák?

Milyenek az első lovas órák?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni lovagolni. Ki is néztem Egerben egy lovastanyát. Az árak is elfogathatóak.

Több kérdésem is lenne. Hogy nekem nem kell vinnem nyerget és hasonlókat ilyeneket adnak egy ilyen helyen? És az az adott óra bérét kell kifizetni semmi mást (bérletidíj stb.. Minden helyen így van?

És kinek mi a tapasztalata az első lovas órákról? Nehéz? Már az első órán (fél óránként kell fizetni) ráültetnek a lóra? Vagy előtte még szóban tanítanak?

Várom az élmény beszámolókat! :)



2014. júl. 10. 15:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ez helytől függő. Mármint h hogy tanítanak. Felszereléseket a tanyának kell biztosítani. Kobakot és csizmat nem muszály nekik de szoktak, és oktatásnál kötelező. Én az első egy-két órán a ló ápolását, felszerzámozását, lo vezetését és a loval valo ismerkedést tanították.
2014. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 KGabi0000 ***** válasza:
71%
Nem,a lónak adnak felszerelést,nem kell neked vinni.Csak a lovaglóórát kell kifizetned,minden helyen van árlap,ott a lovaglóóra időtartalma és az ár,csak azt kell kifizetned.Én elég rossz hepyen kezdtem lovagolni és sokáog csak vezettek körbe körbe és feladatpkat adtak,mint pl. Érintsd meg a ló fülét.Nem lesz nehéz,bár sok függ a lótól is.Ha kifizeted az órát,akkpr addig végig lovon fogsz ülni és úgy magyarázzák az elméletet,amit majd alkalmaznod kell.
2014. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ültetnék már fel ha nem tud lovagolni. -.- uristen.

Ha meg felültetik akkor olyan hely is és ugy is tanul.meg lovagolni. Amugy én nem tanyát hanem lovasiskolát ajánlok. A lovasiskola erre van kiképezve de a tanya nem. Oda csak járnak lovagolni, olyanok akarnak lovagolni tanitani aki lehet maga se tud.

2014. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Miért?Leborul vagy mi?Nyilván nem a vágtával kezdik.Annyi egyensúlyérzéke mindenkinek van,hogy a lépő lóról ne essen le.Am. bocsi a hibákért,csak telóról vagyok.
2014. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

Először is ki kell választani a lovat számodra ősi magyar szokás szerint mivel lovas nemzet vagyunk ez egy beavatási szertartás előtte a lovakat 3 4 napig éheztetik

majd a testedre zsinegekell szalmát erősítenek és egy két répát (de a zsinegek is növényből vannak nehogy megsértsék a lovat) Majd bezárnak a karánba és "megverekedetek" úgymond ha sikerül betörnöd a pacit és rávenni hogy a kezedből egyet illetve lenyomni akkor ő lesz a te kiválasztottad és számára te leszel az igazi

de ez egy veszélyes dolog elsőre nem mindenkinek sikerül

aztán később te leszel a ló bizalmasa és egy kis külső segítséggel nagyon könnyű elsajátítani

(ne felejts el felvenni valami védőfelszerelést az első próbán bár ezt úgy is fogják javasolni

2014. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%

Nem azt mondom hogy leesik. De meg kell tanulnia a felszerszamozast a felszallast. Ezt megtanulni jobb helyen ahol rendessen megtanitanak 1 ora.


Kedves 66% valaszolo!

Te ittal vmit?

2014. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Felvilágosítalak, hogy nem lenne szalmát értelme raerősíteni ugyani ezt alomnak használják. A lo szénát eszik zsenikém. ;)
2014. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

falun nőttem fel nálunk a szalmát és sokszor szénának hívják

engem így tanítottak meg lovagolni leírtam az én tapasztalataimat és egyszer kétszer rendesen meg is harapott a ló de utána a szoros kötelék ami kialakult az felülmúlt mindent

2014. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jo. De ez akkor sem igy mukodik. :)
2014. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
bocsánat azt hittem azért őrzik a hagyományokat akkor elnézést ha ma már nem így tanítják
2014. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!