Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mennyi időbe telik...

Nektek mennyi időbe telik mire kiértek a saját lovaitokhoz? És mennyi időt szoktatok kint lenni? (Pl. Ha le is lovagoljátok. Stb. ) És suliidöbe hogy szoktátok megoldani? Van időtök kimenni hétköznaponként tanulás mellett?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lovam pont 10 percre van tőlem (kocsival). Mindig min. 1 órával többet számolok a kint létre, mint a lovaglás, mert előtte és utána min. fél - fél óra, míg leápolom, utána több is szokott lenni, főleg ha beszélgetek, vagy nyáron lefürdetem, lekenem a patáját, stb.


szóval mondjuk egy másfél órás lovaglás min. 2,5 óra kint lét, de inkább 3.


Iskolába nem járok, dolgozom, szerencsére elég kötetlen munkaidőben, így hétköznap tudok menni reggelente, viszonylag korán, és persze hétvégén.

2014. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én csatlakozom az előttem szólóhoz, nálam ugyanígy van mint nála, csak én 5 perc alatt érek ki kocsival. Minimum 2 órát mindig ott szoktam tölteni ez inkább télen van, de nyáron vagy jó időben 3-5 órát is kint vagyok. Én is dolgozom, szintén viszonylag kötetlenül, így minden nap tudok menni délelőtt vagy délután.
2014. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem teljesen saját, de más nem foglalkozik velük. 5 perc kocsival, vagy annyi se, kb 3 km. ha jó az idő és csak az egyik lovat lovagolom le, akkor olyan 2 óra. ha mindkettőt, akkor bő 3. általában fél-1 órát szoktam lovagolni őket. suli időben nem járok csak hétvégente, mert nem helyben tanulok.
2014. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már nem vagyok sulis, de amikor az voltam:

Kb. 15 perc biciklivel

Reggel suli előtt kimentem, megetettem, kialmoztam (úgy volt bértartásban, hogy csak a helyet kapta, minden mást nekem kellett megoldanom), utána haza, gyors zuhany, fél nyolctól suli. Ott végeztem 2-3 körül, ki a lóhoz, este 7-ig, néha 8-ig kinn voltam, majd haza, otthon fürdés, vacsi, tanulás, alvás, mert reggel ötkor csörgött a vekker. Így ment két évig, utána otthon volt már tartva a ló (tanyára költöztünk), na ott még tanulni is az istállóban tanultam a ló mellett esténként. :-)

2014. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Otthon vannak a pacik, de van hogy az egész nap elmegy úgy, hogy csak lovaztam.

Iskolakor is simán meg tudom oldani. 5:30-kor zabot meg szénát kapnak, délben szüleim adják oda a zabot és engedik őket ki a legelőre, hazaérek kb 3-kor, onnantól lovazok estig.


E.

2014. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb 12 perc kocsival, de pénteken költözünk így kb 17 perc lesz. Attól függ, hogy edzés van, vagy csak lelovagolom őket (2 lovam van) vagy csak az egyiket stb... Ha edzés van, akkor fél órával előtte odamegyek, nagyjából 2 és fél óra a két lóra az edzés (míg átnyergelek stb) utána pedig mind a kettőt elrendezem: ha sietek, fél óra egyébként szeretek szöszmötölni. :) Ha pedig nincsen edzés, akkor csak 30-45 percet megyek mind a kettővel, előtte-utána ugyanannyi. Suliidőben is mindig ki szoktam menni, ki is kell mert muszáj lelovagolni őket. Így kénytelen vagyok gyorsan tanulni. Vagy egyből suli után, vagy ezen a télen például csak este 7re tudtunk menni a fedeles miatt. És kb minden második hétvégén verseny :)
2014. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem több, mint egy óra az út csak oda >.<

És általában 2 - 2,5 órát szoktam kint tölteni, de ez sokszor rohanás. A kényelmes a bő 3 óra lenne. Munka után szoktam menni, és ha tanulni akarok, vagy valami mást, az nagyon nehéz :(

2014. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sulis vagyok, nekem egy óra az út csak oda, emiatt nem is vagyok kint minden nap, minden második nap vagy kétnaponta. másfél,2-3 órát vagyok kint.

Még fiatal ló, nem is lehet lovagolni, majd csak jövőre, emiatt nem is nyösztetem sokat.

Suliidőbe két napot hagytam ki hétköznapokon amikor sokáig bent kellett lenni.

Sajnos a közelben drágák a bértartások, ezért van olyan messze..

2014. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!