Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy fognézetés?

Mennyibe kerül egy fognézetés?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy, ha van két lovam, és kihívom, megnézetem a fogukat a dokival, az úgy mennyibe kerül kb? (Tegyük fel, hogy nem kell semmit csinálni a fogakkal, csak leellenőrzi.)

Tudom, hogy nagyon eltérő lehet az ár, de írnátok párat, hogy nálatok mennyi, hogy csak úgy nagyjából meg tudjam becsülni?



2014. aug. 10. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

magáért a nézésért nem kérnek semmit, hiszen nem csináltak semmit, csak a kiszállási díjat kell kifizetni, ha csak ezért fáradt oda.

az én dokimnak 3000 a kiszállási díja, de ezt nem minden esetben kéri el (ilyen esetekben viszont igen, amikor kvázi potyára megy ki).


egyébként sok kovács is ért annyira a lovakhoz, hogy meg tudja nézni a fogát és meg tudja mondani, hogy kell-e reszeltetni.

2014. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezek a potyautak miatt aggódnék én is, mert akkor nincs értelme (azon kívül, hogy tudom, rendben van esetleg). :P

Viszont az tényleg jó lenne, ha a kovács is tudná, úgyis hamarosan körmöltetni kell, akkor rákérdezek. :)

2014. aug. 10. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:

kérdezz rá!


szájterpesz nélkül részletes "diagnózist" nem lehet felállítani, de te is meg tudod nézni valamennyire, ha ki tudod húzni a nyelvét (oldalra) és egy elemlámpával bevilágítasz és belenézel a szájába, ha vannak sebek a szájában ("pofazacskóján" de belül, illetve a nyelvén oldalt) akkor biztos hogy kell reszelni.


egyébként ha nagy mennyiségű szénát be tud egyszerre venni a szájába, répát, almát úgy eszik, hogy nem potyog ki a száján, jó kondiban és jó húsban van, akkor valószínűleg nem kell reszelni. ha azt látod, hogy egyre kevesebb fér a szájába, vagy hogy potyog ki belőle a félig megrágott széna, akkor már baj van, akkor azonnal reszelni kell.

2014. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csikóknál, idős lovaknál évente erősen ajánlott megnézetni a fogait rendesen, állatorvossal. Ezt szájterpesszel, bódítással, kitapogatást, alapos megnézést jelent. Ha gond van, akkor meg is reszeli, ez olyan 15e ft környékén van.


Bódítás nélkül nem lehet biztos véleményt mondani, az egyik lovamnál volt gond, fogyott, potyogott a kaja a szájából, megnézte a doki így, azt mondta minden rendben van. Miután nem javult, másik doki is megnézte bódításban, és kiderült, hogy egy reszelés nem is elég neki, olyan szinten csálék voltak a fogai.

2014. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!