Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanulok meg...

Mennyi idő alatt tanulok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
Iskola időben egy évig heti egyszer fél órában jártam lovagolni. Megtanultam rendesen ügetni. A nyáron táborban is voltam egy hétig hétfőtől szombatig ott alvós tábor volt és ott mentem ki először ügetős terepen. Terepen beugrott velem a ló vágtába és én úgy éreztem hogy futószár nélkül könnyebb vágtázni.Ez így van? Megint járok tovább csak most már egy órát fogok lovagolni. Tavasz végén többször megpróbáltam a vágtat futószáron, de van egy Ali nevű ló és rajta tanulja meg mindenki a vágtát. Én is rajta kezdtem el tanulni. De nem ment jól. Én arra gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy a kengyelszíj csatja kidomborította a nyergen a bőrt és így nem tudom használni a térdtámaszt és nem bírok egy ütemnél többet kiülni.Ez hülyeség?

2014. szept. 6. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az a bajod, hogy futószáron a ló állandóan íven van és úgy érzed kifele vet. Amúgy érdemes lenne kengyel és szár nélkül megpróbálni, sőt eleinte kapaszkodhatsz is, belső kézzel hátsó nyeregkápát, külsővel meg elsőt fogsz. Próbáld ki így, és persze figyelj az egyensúlyodra. Aztán ha kengyelnékül biztos az ülésed, akkor próbáld meg kengyellel is.

A kengyel szíj csatja meg mindig ki fogja kicsit domborítani a bőrt a nyergen.

2014. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igazából a legjobb az lenne, ha nyereg se lenne, nem, hogy csak kengyel ne legyen. Voltizsheveder lenne az igazi, és ott kapaszkodhats,z ha már ott megy kapaszkodás nélkül, akkor kaphatsz nyerget, kapaszkodhatsz, ahogy az előző írta,majd utána már kapaszkodás nélkül is próbálkozz. Ha így is megy, be tudod igratni, tudod rövidíteni és fokozni testsúllyal, mert már nem arra kell koncentrálnod, hogy egyáltalán ott maradj, na akkor jöhet a szabadszár.

Mondjuk én terepre se vinném ki azt a tanítványt, aki nem tud vágtázni, pont azért, mert a ló bármikor megugorhat, és ha olyan a ló, akkor bizony viszi is, mint szél a szaros budipapírt...

2014. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindig olyan nyeregbe ültem futószáron, ami nagy embereknek való, és volt 10 centi a térdem és a térdtámasz között. Most szabadon is olyan nyeregben ülök,(nem ugyanaz, mint futószáron), de így is meg lehet, sőt meg kell tanulni. Én szabadon szoktam kengyel nélkül ügetni és vágtázni is. Ha kengyel nélkül vagy, akkor kevesebb idő alatt tanulsz meg vágtázni, mivel jobban erősödik a lábad.
2014. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is olyan lovon vágtázok, aminek (rém makacs), nagyon jó a vágtája, mindenki rajta tanult meg. Futószáron én nem tudok, de nélküle akár kengyel nélkül is, sokkal könnyebb úgy.
2014. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb futószáron megtanulni vágtázni,mert hozzászoksz a kis és a nagy körökhöz..én is úgy tanultam meg!Idővel ki fogod tudni ülni!Én mondjuk westernben tanultam és abban is lovagolok,de angolban is mindjárt első alkalommal megálltam a helyem!Úgyhogy csak sokat kell gyakorolni.. :)
2014. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező voltál azóta lovagolni? Próbáltad a vágtát?
2014. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen voltam tegnap lovagolni, de terepre mentünk ki.
2014. szept. 14. 10:09
 8/15 anonim válasza:
Igen én is futószáron vágtáztam egyszer véletlenül.Futószáron könyebb megtanulni a vágtát.A kérdező hova jár lovagolni?
2014. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én Hidegkútra a Fehér Lovastanyára járok lovagolni. Mióta a kérdést feltettem azóta sokszor voltam lovagolni, és az egyik terepen beugrottak a lovak vágtába én meg ahogy tanították nekem a vágtaülést ügy kiálltam a nyeregből.
2014. szept. 26. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a ló akaratod ellenére vágtázik, akkor nem kikönnyíteni kell, hanem beleülni és megfogni. A másik, hogy megvan a véleményem ezek utána a helyről, hogy kezdő lovasokat, akik nem tudnak mindhárom jármódban biztosan ülni, kivisznek terepre. Ezt felelőtlenségnek tartom, főleg leírásodból, hogy" egyik terepen beugrattak vágtába....", az ilyen szituációkból könnyen lehetnek olyanok, amit egy tapasztalatlan lovas nem tud megoldni.
2014. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!