Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok néhány választ adni...

Tudtok néhány választ adni lótartással való dologban?

Figyelt kérdés

5 éven át lovagoltam lovardában..és szüleim mivel látják rajtam,hogy mennyire szeretem ezt csinálni,hisz életemmé vált,jövő nyáron egy csikóval ajándékoznak meg születésnapomra..tudom,rettentő soká van még,de már tisztába szeretnék lenni az itthon tartott lovak tartásával/ról..

Mivel nagy kertes házunk van,ezért mozgáshelye lenne bőven..istállója lenne,takarmánytároló helye is..

1.kérdés. : mit tudok tenni,ha drót kerítés van a kertbe (minden oldalról szomszéd háznak a kertje van) és nem szeretném,hogy netán tán egyszer átmenjen,ezt szeretném megelőzni..ha villanypásztort veszünk,és azt teszünk oda,jó is lenne,ha nem lennének macskáink és szomszéd macskák..Villanypásztorral sose volt még dolgom,nem tudom mennyire okoz fájdalmat ha megráz egy lovat,de a macskáknak biztos kellemetlenebb lenne sokkal..este istállóba lenne bezárva,nappal lenne kint :)

2.kérdés : Hogy etessem meg a lovat. ? Iskola időben 7 órási busszal megyek be az iskolába,és legtöbbször olyan fél 4 -es busszal jövök haza.. így 4-re itthon vagyok..1 éves csikó lesz,istállóba reggel rakok be neki szénát,kertbe füvet legelhet,hisz reggel kiengedem..friss víz lesz neki mindig,ez így jó ? és mikor hazajövök,adok neki enni,majd miután evett,lecsutakolom,szeretgetem, ha kell kint tanulok nála az istállóba vagy a fűbe :) majd kicsit megfutószáraztatom,nyereg nélkül,kantár és zabla nélkül ,simán lépésbe-kicsi ügetésbe.

3.kérdés : A trágyát hova tegyem ? Sajnos nincs futónk,se tanyánk ahova eltudnám vinni..így nem tudom hogy és mivel vigyem el :( olyan sok virágunk meg az udvaron nincs,hogy azok alá betegyem. Van 2 mamám,a kertjükbe szoktak növényt termeszteni ,de oda is hogy vigyem le,körülbelül 2km-re laknak tőlem .



2014. okt. 14. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ad1, lovat egyedül nem tartunk.

Ad2, NAGYON de nagyon sürgősen felejtsd el, hogy ilyen krédések mellett te kezdésnek csikót veszel!!!


A villanypásztoron előbb megy át, mint a drótkerítésen.

Etetés igény szerint.

Senkit nem izgat, oldjátok meg. Kötelező a trágyatárolást megoldani belterületen, ha feljelentenek viszlát ló.

2014. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves szavaidat..
2014. okt. 14. 15:40
 3/16 A kérdező kommentje:
ez az oldalt tudtommal azért van,hogy kérdezzen az ember..nem kell egyből ilyen negatívan lebaszni az embert..
2014. okt. 14. 15:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Dicséretes a jószándék,de felhívnám szíves figyelmedet,hogy a ló társas lény,szüksége van a fajtársai társaságára is.Te iskolában vagy,a ló egész nap egyedül a kertben.Talán minden szempontból jobb lenne a lónak,ha olyan helyen lenne bértartásban,ahol egész nap felügyelet alatt és lótársaságban lehet.Ha unatkozik,rossz szokásokat vehet fel.Neked kényelmesebb lenne háznál tartani,de a ló szempontjai fontosabbak.Eleve nem csikót vennék egyébként,hanem belovagolt idősebb lovat.Az,hogy öt évig lovagoltál egy lovardában,édeskevés egy csikó szakszerű belovaglásához.Ott eleve nem nyers csikókon ültél.
2014. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is marhaság kezdőnek csikót venni.

Normálisan nem tudnád betörni, ráadásul mivel kezdő vagy, mindneféle balesetveszélynek kitennéd magad.

Tudod, van egy mondás, fiatal lovas, idős ló.

Neked inkább egy 10 év körüli, nyugodt természetű, jól belovagolt ló kéne, nem egy csikó...

2014. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Számításba kell még venni,hogy ki segít a lovon,ha baleset éri vagy bekólikázik,míg te iskolában vagy,őmeg felügyelet nélkül egyedül a kertben?Lehet,hogy mire hazaérsz,már késő.

Fel vagytok készülve a több százezres állatorvosi számlára pl.egy bélcsavarodasnál?Ott nem elég a házhoz kijáró orvos.Szükség esetén hogyan juttatjátok SOS lóműtétekre felkészült kórházba?

2014. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból mondom/mondjuk (a legtöbben). De ezek nagyon alapvető kérdések. Így kérdéses miként oldjátok meg, ha tényleg ott lesz a "probléma".

A drótkerítés nem gond. A szöges drót annál inkább. Egyébiránt fél métert illik elhagyni a szomszéd kerítésétől. Kihúzzátok a villanypásztort, majd megtanulja, ha kétszer-háromszor jól megcsípte. Az erősségét lehet állítani nekik, leírást adnak hozzá, nem bonyolult. Macska miatt meg húzzátok az alsó vezetéket 50 cm magasan, nem fog hozzáérni.

Na látod? Ez már egy komoly gond, hogy az etetést nincs aki megoldja...A legeléssel ne is számolj, gondolom nincs 2-3000 nm2-es kertetek. :) Nyugodtan ehet ad libitum (amennyit akar). Építetek egy fedett helyet, ami alá beállítjátok a bálát, így nem fog elrohadni se és ő is annyit eszik amennyi jól esik.

Viszont, 1 éves csikó még nagyon gyerek, ahogy látom tapasztalat hiányban szenvedsz, a fejedre fog nőni, ha csak nem egy iszonyat jó szándékú ló...A futószárazásról tegyél le, 2,5-3 éves koráig ménesben illene lennie, nem kell még nyaggatni. Szóval még 2 évig csak viszi a pénzt.

Másik, akkor ezek szerint egész nap egyedül lenne? Nagy gondatlanság, bármi baj történhet.

3., Hivatalosan fedett, betonozott trágya tárolódnak kéne lennie. A virágos kertet felejtsd el. :) 1 heti adag megtölti és ugye nem is csak szemes van...ott piszkos alom is...Célszerű beszélni a helyi föld tulajokkal, hogy nem e hordhatnád ki. Futót sok városban lehet bérelni.

Remélem mindenre kaptál választ, ha nem, írj nyugodtan privátot.

De én tényleg meggondolnám ezt a haza vásárlást a helyedben.:)

2014. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 KGabi0000 ***** válasza:
100%

5 éve lovagolsz és csikót akarsz?Annak semmi értelme.7 éve lovagolok,de még most sem mernék csikót tartani.

1.Azt a lovat még be kell lovagolni,ami nem kevés pénz,mivel te tuti nem lovagolhatod be.3 évig rá sem ülhetnél,ha nem akarod kitörni a nyakad.Azaz nem fejlődsz addig semmit sem.

2.Mekkora az a nagy kert?

3.A ló társas lény,úgy ahogy Te sem bírnád egyedül egész nap egy legelőn ő sem fogja.

4.A kerítés szerintem még a legkevesebb gond.

5.Egy csikó futószárazásnál úgy ahogy vagy agyontapos,mivel azt se tudja mi az és a kevés mozgáslehetőség hatására teljesen tele lesz,és mi van ha megijed?


Én tényleg nem bántani akarlak,de ennyi lovastudással Te még ne akarj csikót.Amúgy miért pont csikót?Sokkal jobb lenne egy 10 éves nyugodt,belovagolt kanca vagy herélt.Azt hiszem Te még nem vagy tisztában a lótartással való felelősségről.Te ezt szépen eltervezted,de a valóság sajnos nem ilyen.

2014. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van ! Inkább tényleg egy nyugodt,belovagolt ló kellene..Társként csak bárányt vagy ilyen kisebb állatot tudnék mellé venni,de nemtudom megfelelne-e neki..
2014. okt. 14. 21:58
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy pónit (100cm marmagasság körül), vagy szamarat nem tudnál szerezni? Az jobb lenne.
2014. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!