Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovat a kötőfékhez is hozzá...

A lovat a kötőfékhez is hozzá kell szoktatni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ha fel szeretném rá rakni... Akkor engedné egyből, vagy csak egy idő múlva?
2014. okt. 22. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Naná, mièrt honnan osmernè? Nem születik bele.
2014. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké. Választ köszönöm!
2014. okt. 22. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem egy két nap alatt megszokná. Nekem a vízilovam egy hét alatt megszokta és most már teljesen jól viseli.
2014. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké. Válaszokat köszönöm!
2014. okt. 22. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze,de ha egyaltalan nem ismeri,keszulj fel,hogy nem lesz egyszeru. Az en tapasztalatom az,hogy inkabb esszel add ra,mint erovel. Nyitott allapotban szagoltattam a csikommal es ahogy szaglaszta,ovatosan ratettem az orrara,fule mogott becsatoltam. De semmi hirtelen mozdulat,mert ha megindul,meg nem allitod. Utana meg vagni fogja mit akarsz,ha ujbol kozelitesz fele a kotofekkel.
2014. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó. Köszi.
2014. okt. 22. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiscsikóként már pór hónaposan hozzá kell szoktatni, mert később sokkal rosszabb egy éves, 2 éves csikóval birkózni.

Nem is kötőfékhez szoktatás nehéz, mert azt hamar rá lehet adni, ha nem erőszakolod rá,még meg is fogja szeretni (a mi lovunk magától bújik bele). Nehezebb viszont a száron vezetést megtanítani, hogy jöjjön utánad, hogy ne siessen, ne rángasson, könnyű legyen elfordítani minden irányba.

Mi a 2 hetes csikót kezdtük el vezetgetni, napi foglalkozással 1 hét alatt tudta mit szeretnénk tőle.

Egy idősebb csikónál már észnél kell lenni, mert komolyabb erő van benne és lehet nem épp játéknak fogja fel.

2014. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem egy 2 éves csikóm van. Már nem a legkönnyebb megtanítani rá...
2014. okt. 24. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Te raktad fel a nyerges kérdést is nem?

Szerintem kérj meg egy belovaglót, aki segít neked a csikóddal, mert könnyen bajok lehetnek, ha ilyen belovaglásban alap dolgokat itt kérdezel meg. Amúgy 2 éves csikót szerintem méég korai nyereggel, meg kantárral traktálni, ráér majd 3 éves korában, amikor elkezditek az alapozó munkát, és magát a belovaglást.


Jelen korában elég ha a kötőféket ismeri, biztoskézzel tudod vezetni, gond nélkül feladja mind a 4 lábát, meg tudod pucolni minden porcikáját kefével és vakaróval. Amúgy ha futószárazni akarod majd, akkor kapicánnal tedd, mert a kötőfék elfordul, a kantárral meg feleslegesen terhelnéd a száját.

2014. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már keresünk egy belovaglót...
2014. okt. 25. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!