Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körmölés után lehet dolgozni...

Körmölés után lehet dolgozni a lóval, vagy nem ajánlott?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

nem ajánlott! mármint aznap, körmölés után nem kéne...


én patkolás után sem szoktam, bár annak nincs olyan jelentősége, de akkor is, fő a biztonság!

2014. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi! és földről dolgozni vele? persze nem kemény munka, csak egy kis "játék".
2014. okt. 29. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Minden további nélkül lehet. Ha a ló nem mozog tisztán, az a körmölés/patkolás el van cseszve.
2014. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne vele dolgozni? Egy igényes körmölés/patkolás után a lónak olyan könnyen kell mozognia, mint bármikor máskor. A mi lovaink is vígan dolgoznak körmölés/patkolás után, soha semmi bajuk nem volt tőle.

És ahogy a felettem szóló mondta: ha nehézkesen, fájdalmasan lép utána, ott bizony gondok lehetnek a kezelés kivitelezésében!

2014. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, már túl vagyunk rajta, dolgoztunk is kicsit, nem volt gond :)
2014. okt. 30. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Én simán elmegyek lovagolni patkolás után és semmi baja a lónak. Jó a kovácsunk.
2014. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy milyen a kovács, körmölés és patkolás után sem szoktunk aznap dolgozni a lóval, mert vékonyabb lesz a szarú réteg a patán, és kell legalább egy nap, hogy ehhez hozzászokjon, mert különben egy kisebb nyomástól is könnyebben megsérülhet.


Ezt az állatorvosok és a kovácsok mondják, eléggé alap dolog...

2014. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vékonyabb lesz a szarú réteg a patán?

És 24 óra leforgása alatt nő 0,000000001 mm-t, azzal már gond nélkül dolgozik a ló, igaz? :D

Ez egy kifogás, jó, ha tudod. Semmilyen körülmény nem indokolja azt, hogy a ló patái érzékenyek legyenek körmölés/patkolás után, egyet kivéve: nem megfelelően lett elvégezve. Sajnos van benne tapasztalatom.

2014. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem ahhoz kell 24 óra, hogy nőjön a pata, hanem ahhoz, hogy megszokja a vékonyabb patát.


ezt én se értem, hogy hogy gondolod, hogy körmölés utána azonnal lehet dolgozni.


lehet, hogy ha hetente reszelgetsz a körméből, azt nem érzi meg, de ha valaki szokás szerint 6-8 hetente körmöltet, akkor bizony annyit visszaszednek, hogy teljesen más érzés lesz neki mondjuk egy kavicsra rálépni, mint előtte.


mintha rajtad egy folyamatosan vastagodó talpú cipő lenne és a bakancsot egy balerina cipőre cserélnéd, azt szokni kell finoman a legelőn, a helyén, nem pedig rögtön dolgozni vele.


nem azzal van a baj, hogy aznap a homokban sétál, hanem a betonnal, kaviccsal, köves, kemény talajjal.


ez szerintem is alap, hogy patkolás, pláne körmölés után aznap nem szabad dolgozni a lóval!

2014. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amelyik ló nem jár tisztán körmölés után, annak kellemetlen rálépni egy kőre. Ez a kellemetlenség nem megszokás kérdése, ha egy lónak másnap is kellemetlen lesz, akkor másnap is kímélni fogja magát. Egy patát nem lenne szabad úgy körmölni, hogy az a lónak kellemetlenséget okozzon, akárcsak egy percig is. Sajnos sokszor mégis így történik, a tulajdonos pedig elfogadja, hogy ez így normális. Ettől még nem lesz az, sajnos. Ahogy az sem, amikor az lecseszett körmölés miatt sánta lóra tesznek fel patkót, mondván, túl ézékeny, nem bírja a köves talajt, stb, stb. Mondanom sem kell, hogy ez nem oldja meg a körmölés problémáját, csupán elfedi. Mégis ezt mondja a kovács is, az állatorvos is. Én meg úgy vagyok vele, hogy olyan körmolést kapjon a lovam, ami nem okoz neki semmiféle kellemetlenséget.
2014. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!