Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vegán vagyok, álszentség...

Vegán vagyok, álszentség lenne, ha lovagolnék?

Figyelt kérdés

régebben tanultam lovagolni egy kicsit, most újból kedvet kaptam, de nem tudom, ez nem ellenkezik-e azzal, hogy vegán vagyok? természetesen hozzá sem nyúlnék az ostorhoz, jól bánnék vele, és nem hiszem, hogy egy jól megtermett ló összeomlana az ötven kilóm alatt, amit télikabátban nyomok...

csak értelmes emberek válaszoljanak, fikázók ne, kössszi.


2008. aug. 14. 09:59
1 2
 11/19 anonim válasza:
72%

helyesírásom nem semmi eme fárasztó nap után. :)

állati jogok filozófiája: [link]

2008. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Az alszentseg -ha egyaltalan ezt a kifejezest itt lehet hasznalni- az inkabb akkor johetne szoba, ha azert nem ulnel fel egy lore, mert vegan vagy.

Sokan azert valasztjak azt hogy vegan eletmodot elnek, mert allatbaratok. Azzal, hogy felulsz egy olyan lora, melyet lovaglasra tenyesztettek, illetve hasznalnak, azzel csak jot teszel egy lonak. Egy lonak legalabb annyira szuksege van arra, hogy lovagoljanak rajta, mint egy mozgekony kutyanak arra, hogy setaltassak, futtassak.

Az allatok nem azert leteznek, hogy egyuk azokat, hanem azert, hogy azokat hasznaljuk es ne barbar modon!

2009. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Gőzöm nincs mi az a vegán, és hogy te miért csinálod, de ha ilyen hülye kérdést felteszel, akkor nem magadért csinálod, hanem valaki másnak akarsz megfelelni, tehát már amúgy is álszent vagy.


De ez csak egyéni vélemény, mint ahogy az is, hogy nem "bűn" lovagolni, két szempontból sem:

-A domesztikált lovak megszokták ezt az életmódot, sőt, nagy valószínűséggel játéknak tekintik az egész procedúrát.

-Ha nem lennének olyan emberek, akik pénzt adnának azért, hogy egy nagy állaton utazzanak, akkor az állat kereskedelmi értékét veszítené, így a haszonállat címét elveszítené. Mire lehetne még használni egy lovat a gépek korában?

Nos, akkor párizsi készülne belőle.


Épp ezért, ameddig az emberek pénzt adnak a lovaglásért, addig nem vágják le, sőt tenyésztik a lovakat, ami szimbiotikus értelemben hasznos a faj gazdagsága és fennmaradása érdekében.


Tehát, ha lovagolsz, akkor nem lesz a paciból párizsi, így megmentesz egy állati életet.

És nem ezzel fejezed ki legjobban a tiszteletedet az állat iránt? ;)

2009. jan. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen alapon ehetnének az álszent vegánok mézet is... Azzal sem ártanak a méheknek! Vagy éppen tejet is ihatnának, az sem nagyon kényelmetlen a tehénnek, ha Mari néni megfeji... (Mari néni ügyes ebben, kérdezzétek meg csak az urát!;)

És pont ugyanilyen alapon ehetnének tojást is...

2010. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11%
Lókolbászba vele!
2010. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Selena Fan válasza:
91%
Én is így voltam. Ha nincs lovad, ajánlom Aisát. Biztonságban lovagolhatsz a Pesterzsébeti Lovardában.
2011. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Régi kérdés, régi válaszokkal, de nem bírtam ki, hogy ne írjak. A kommentelők között találtam egy olyan gusztustalan, beszükült látószögű és gondolkodású vegán "embert", akitől rosszul lettem. Az egy dolog, hogy láthatóan egyáltalán nem ért a lovakhoz, és a lovas sporthoz, de még baromságokat is magyaráz, miközben teljesen még van győzödve arról, hogy ő az ész. Ki kell hogy ábrándítsalak' nem tudsz semmit, és még meggondolatlan is vagy. Őszintén sajnállak.
2016. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A vegaság ill. vegánság sem jelenti azt hogy nem lehet kozod allthoz. Az csak azt jelenti hogy nem eheted. A lovaglás csodás sport. Kár lenne kihagynod azert mert azthiszed alszentseg. Lovagolj!
2016. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Már az étrended is álszentség. Lovagolj nyugodtan.
2020. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!