Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Örökbe lehet fogadni?

Örökbe lehet fogadni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek az örökbe fogadásokhoz!! A NOÉ Állatotthon Alapítvány oldalán nézelődtem lovak ügyébe. Azt nem tudom, hogy onnan véglegesen örökbe lehet azt a lovat fogadni aki engem érdekel?? És ha igen akkor milyen lépéseket kell tenni ez ügyben. Én érdemesebbnek találom azt, hogy örökbe fogadok lovat mint, hogy veszek. Aki tudna nekem segíteni az kérem írjon mert már nagyon érdekel. Előre is köszönöm a segítségeket. ;)

2014. dec. 4. 19:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

"Én érdemesebbnek találom azt, hogy örökbe fogadok lovat mint, hogy veszek."


Ugye tisztában vagy vele, hogy örekbe beteg sérül lovakat adnak, akik munkára nem foghatók, viszont orvosi költésgeik vannak? Örökbefögadás nem egyenlő ingyen ló!

2014. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Ezekre is figyeltem. Nem is azért kellene, hogy lovagoljak. Csak legalább legyen egy olyan ló akivel lehet foglalkozni szeretgetni stb. Néztem eladó lovakat, de nincsen olyan ló ami engem érdekelne. De ha a egy olyan lovat tudnék örökbe fogadni?? Akkor nem az számít, hogy ingyen van vagy se. Az a lényeg, hogy lehessen szeretni és foglalkozni. Nem kötelező, hogy lovagoljam!!!!!!!!!!!!!!
2014. dec. 4. 19:22
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe nem lehet fogadni, de ideiglenesen el lehet hozni őket.

Én úgy tudom, hogy ha már nagyon megöregednek, akkor vissza kell őket "adni" bár ez nem 100%-os információ.

Viszont azt nagyon megválogatják, hogy kinek adják oda.

2014. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát èn mèg nem mùltam el 18, de szülőnek pedig ki adhatják. Mert nekem van olyan lovarda ahol tudnám tartani. Meg a rendszeres foglalkozása is meglenne.
2014. dec. 4. 19:28
 5/21 anonim ***** válasza:
Pontos valszt csak az allatotthon fog neked adni. Irj egy mail-t a kivalasztott helynek.
2014. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát mèg a szüleimnek nem is mondtam. :/ Mert anyum nem engedne apu meg támogatna, de nem akarnèk kettő tűz között állni.
2014. dec. 4. 19:54
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

A Noé nem fog neked úgy lovat adni, hogy lovardába akarod berakni.

Szigorúan házhoz adnak, és megnézik a körülményeket is.

(Társak, biztosított legelő mérete, stb...)

Szerintem mondj le erről az álmodról, mert ez nem fog összejönni. Inkább vetess egyet, ha már annyira akarsz.

2014. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Szigorúan ellenőrzik, hogy kinek és hova adnak ki lovat. Valamelyest meg is értem. Elég volt szegény páráknak életük első felét végig szenvedni. Hacsak nem álltok piszok jól anyagilag, akkor egyáltalán nem ajánlom. Az orvosi illetve a patkolókovácsi díjak is onnantól titeket terhelnek és ez általában nem pár ezer Ft.

Ja és arról nem is beszélve, hogy a te szakértelmedet is nézik. Ami, ha abból indulunk ki, hogy azért kell egy ló, hogy "szeretgesd". :D

2014. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát mindenesetre ha nem tudnánk örökbe fogadni akkor vennénk. :/ De első lenne az örökbefogadás. Nagyon sokat tanulok/tanultam lovakról. Lovagolok is és sokat tevékenykedek lovak körül.
2014. dec. 4. 21:25
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy, hogy kinézed és elhozod egy lovardába. Ezeket a lovakat nyugodt körülmények közé adják oda, ahol biztosan nem fordul elő az, hogy pl lovardában a tudtod nélkül befogják iskolalónak (persze, tudom, mindenki hiper-szuper helyen van, ahol ilyen nem történhet meg, de a NOÉ-sok sem hülyék, tudják, hogy miről van szó...). Azok a lovak, amiket örökbe adnak, azok esetleg társállatnak lesznek jók, dolgozni nem igen lehet már szegényekkel, meg amúgy is, a szenvedéseik után megérdemlik a pihenést, a nyugis életet. Ha szeretgetésre akarsz lovat, és lenne pénzetek egy mentett ló állatorvosi és egyéb költségeire, akkor inkább érdeklődj utána a környékbeli vágókon, igaz, onnan csak pénzért hozhatsz lovat, de életet mentesz legalább. Azokat is lehet szeretgetni, babusgatni.
2014. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!