Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyit kell ennie?

Menyit kell ennie?

Figyelt kérdés

Mennyit kell ennie egy 2èves kancának?

Akivel csak játszogatni szoktak meg pucolni ès most kezdi a futòszárazást... Ez csak pár òra munka.

Köszönöm mindenki válaszát.



#játék #etetés #futòszár #szèna
2014. dec. 7. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

a ló takarmányozásáról azért nem véletlen több száz oldalas könyvek jelennek meg, mert nem lehet általánosítani és 2 mondatban leírni a kívánalmakat.


a lovat minden esetben személyre szabottan kell (kéne) etetni a takarmányhasznosítása, munka és tartási körülmények, valamit a takarmány típusa és minősége függvényében.


most én hiába írom le, hogy x villa, vagy x kg széna, egyrészt a szénát nem tudod lemérni, másrészt a "villa" az eléggé egyéni méretezés, mert van, aki 2x annyit tud felvenni a villára, min más, harmad részt van olyan széna, amiből 2-3x annyit kell ennie, hogy a másik kiváló minőségű szénában található tápanyagokat/energiát megkapja.


de amiből nagy baj nem lehet, hogy ha széna van előtte korlátlanul, abrakot meg attól függően kell adni, hogy mennyit van kint, vagy egyáltalán ridegben van tartva, vagy istállóban. ha istállóban van és csak napközben van karámban akkor télire elég egy kevéske (fél-fél, max 1-1 fángli) abrak, ha ridegben van, akkor azért 2x 1-2 fángli elkél és ne csak zab.


de mindez nagyon eltérhet attól függően, hogy milyen a ló takarmány hasznosítása.


a 2 éves ló fejlődésben van, jó körülmények között nagy helyen van és sokat mozog, szóval fog enni bőven, nem eszik kevesebbet, mint egy felnőtt ló.

2014. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet válaszolni. Se fajtát, se adottságokat nem tudunk (sovány, kövér, stb.).

Bár én annak a híve vagyok, hogy ad libitum (amennyi neki jól esik) etessünk. Ha emellett fogyni kezd, annak egészség ügyi vagy lelki oka van. Ha meg hízik, akkor keveset mozog (akár szabadon is) és csökkenteni kell. Add, akkor adagokban vagy szénahálóban, úgy lassabban fogy és nem csak zabál.

Én egyébként egy 2 éves csikót még nem b***ogatnék a futószárral. Legalábbis nálam 3 éves korukig ménesben vannak, ráülni is csak 4 éves kortól szoktunk. (Nem látom értelmét siettetni, még hagy erősödjön, fejlődjön. Mozogni meg mozog eleget a ménesben).

2014. dec. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Széna ad libitum, abrak 1-2 kg.

Ha tavasszal lesz 3, akkor már el lehet vele szórakozni, de a "pár óra munka" elég brutálisan hangzik.

2014. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!