Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok rá?...

Szerintetek készen állok rá? (Lent)

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és lány. Egy éve és egy hónapja (tudom h nem sok 😊) rendszeresen lovagolok és minden álmom egy saját ló. Bértartásban lenne. Anyagilag el tudnánk tartani. Miven nagyon közel lakunk a lovardához minden nap kimennék hozzá, ráülnék vagy ha kevés időm van lefutózáraznám (de minden nap mozogna). Tudok lépni,ügetni,vágtázni futószáron és szabadon is. Meg tudok lovat futószárazni 😄. Ismerem a felszereléseket,tudok fáslizni, fel tudom rakni az ínvédőt/bokavédőt és tudok nyergeni, kantározni, lovat kikötni, és "megfürdetni" is. Mindenképpen nyugott lovat vennék min. 5éveset kancát v heréltet és természetesen edzőmis besegítene.

Szerintetek készen állok egy saját lóra?

Légyszi csak normális válaszokat írjatok! Köszi!



2015. jan. 29. 20:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia ez alatt a rovid kis leveled alapján aranyosnak es ertelmesnek tűnsz. Az mindenképp jo hogy lesz edződ.

hát inkabb 8 év feletti lovat vegyetek. Vagy félvért vagy sodrottat de nem tudom mire szeretnéd használni? (ugratás, hobbi?) hát muvel most tél van es ilyenkor ha nincs fedeles akkor eléggé keresztbe van húzva a lovaglás...


én azt mondanám hogy nyárig még tanulj. És tavasz végén mikor vége a sulinak akkor elkezdtek lovakat nézni es nyáron megveszitek. Akkor ossze tudtok jobban szokni,mert Naponta nagyon sok időd lesz ra. De ha kimész hozza ne mindig csak lovagold hanem néha csak Menj mi kényeztetni ugy sokkal hatásosabb...


amugy mennyi a keretetek a lóra?

heti Hányszor lovagolsz?

milyen célra szeretned a lovat? Ugratás hobbi stb...

az edződ akkor is segítene amikor lesz sajat lovad?

anyudek beleegyeztek?


15\l

2015. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Persze nyáron gondunk lovat venni.

Hobbira használnám

Igen edző segítene :)

És köszönöm!!! 😊

Várom a további válaszokat!

2015. jan. 29. 21:03
 3/24 anonim ***** válasza:

Akkor első lónak valamilyen sodrott vagy félvér. Lo vagy esetlega a hafi de ugyis egyede válogatja..


mennmyiert vennetek maximum?

2015. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%

Hányszor kerülnek még fel ezek és hasonló kérdések?:)

Van fent olyan kérdésed is, amiben saját lovad is van...


Vissza térve. Mivel nem ismerünk nem mondhatjuk, hogy igen avagy sem. Az, hogy valaki úgy véli, hogy elsajátította a 3 alap jármódot még koránt sem biztos, hogy jól, stb.


Akkor áll elvileg készen valaki saját lóra, amikor már nem merül fel ilyen kérdés.


A korát nyugodtan feltolhatod 8-10re is egyébként.


Jelenleg egyedül a szüleiden múlik a lótartás (tehát a kérdés, hogy ők valóban készen állnak e). Ők fizetik az edzőt, a bértartást, az orvost, a kovácsot, a felszereléseket, ne adj ég egy nagyobb több százezres műtétet és sorolhatnám.

2015. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

Csak azt nem ertem hogy az előző kérdésben te mondtad hogy ne vegyél lovat mert meg nem ertesdz hozzájuk... Szoval akkor most mi van?

es tenyleg van mar olyan kerdesed ymibe sajat lovad van... Egy jo tanacs töröld le a nevedet hogy ne láthassuk ss akkor írhatsz ki tobb értelmetlen kérdést,mar bocsika... Tenyleg nem bántani akarlak.. Csak egyszerűen meg nem tudtam felfogni hogy dz hogy van... Aztán lehet hogy nekem csökevényes az agyam de ki tudja.. 😉

2015. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Téged idézlek egy másik kérdésre adott válaszoddal:

"Bár én kérnélek,hogy ne vegyél lovat mert látszik,hogy nem értesz hozzá (már bocs h ennyiből ítéllek meg) miért ne birna el? Enyyit érdemes lenne tudni... Ő 600 kg te meg 65... Olyan vagy neki mint neked egy iskola táska amiben alig van valami max 4 könyv... De mivel én nem szólhatok bele..."

Sajátban a gerendát sem, vagy hogy is van ez?

2015. jan. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne vegyél még lovat. Én 2 év után kaptam meg a lovamat, merft fontos hogy ne csak 1-2 lovat ismerj, hanem sok fajtát, Mi az a sportág a lovagláson belül ami érdekel? Milyen ló? Tartás?

Én egy szép hannoverit vettem (13 vagyok), 3 éve van meg nekem , 2 éves koromban azért fel-fel ültem zsuzsura az 1 m marmagasságú pónira :D

800 ezerért vettük, többért is talán, szóval ha jó lovat akarsz...700 ezer és 1 milla között válogass. Ajánlom a 'sportágadhoz' megfelelő lovat. Pl.: ugratás: Magyar sportló, díjlovaglás: andalúz, lipicai, galopp: angol telivér, stb. Szerintem ne vegyél még lovat, kárát fogod látni. Mert te csak mosdatod, nyergezed, ülöd a lovat a lovardában, de ez édeskevés egy lóhoz. Olvasnod kell SOK könyvet róluk, szüleidnek is érteniük kell hozzá+ ami egy lónak kell: napi több óra foglalkozás, pálya, istálló, 300 ezer Ft-s nyereg. Nagyon sokba kerül szóval gazdagnak is kell lenned.

Egy ló eltartása havonta 40 ezer ft körülbelül. És ennyi idősen nem lesz időd ló mellett iskolára felkészülnöd. Én csak lovagolom (sajnos), ami napi 3 óra, és néha versenyezek, de valahogy érettségizni kell, minden mást apa csinál.

Ha bármi kérdésed van írj privátba, bármire válaszolok :)

2015. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

(hetedik válaszoló)

Ha pedig hobbira használnád akkor vehetsz egy sodrottat is :)

2015. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
éa bocsi még az előző válaszoló, jó ha mielőtt veszel egy lovat, kicsit átmész ugró leckéken is. Ha terepezel, és olan akadályba ütköznél amihez kell ugratni jól jön. De mindig meg kell barátkoznod a lovaddal. Nekem 2 hónapig tartott míg Lepke megengette hogy ugrassak vele :)
2015. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves 4es nem csak én használom ezt a fiókot... Néhány barátnömmel együtt csináltunk... És az egyiknek közülük van lova...
2015. jan. 30. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!