Kezdőoldal » Állatok » Lovak » új lovamnak semmiféle papírja...

új lovamnak semmiféle papírja sincs, viszont szeretnék neki útlevelet. Mi a teendő? Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 8. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kihívod az állatorvost vérvételre és csináltatsz egy vizsgálatot fertőző kevésvérűségre, illetve kapja meg az oltásait is, hisz ha nincs papírja ki tudja mikor volt oltva, féregtelenítve. Ezzel együtt kihívod a területi lótenyésztési felügyelőt is, aki elvégzi a lóazonosítást, illetve rakatsz a lóba chipet (sütni már nem kell).

Aztán van egy csomó papír amit ki kell tölteni (tulajdonosi nyilatkozat, útlevéligénylőlap, csikójelölési lap) amiket aztán fel kell küldeni a lóútlevél irodába a vérvétel eredményével együtt. Azután befizeted a csekket és vársz a papírra.

2015. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondjuk a sorrend bizonyos szempontból jobb fordítva, tehát először chip, útlevél, majd oltás és vérvétel, mert így azt már a ló útlevelébe lehet vezetni.
2015. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja és úgy kell kezdeni, hogy felkeresed a megyédben dolgozó lótenyésztési felügyelőt, felhívod és megmondod, hogy van egy lovad papírok nélkül és ő majd kijön, bechipeli és elmondja mi kell még a lóútlevél igényléshez.


[link]

2015. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) sokat segített
2015. febr. 8. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit hozzá fűznék, hogy útlevelet nem adnak ki negatív vérvizsgálat eredmény nélkül. Ergó mielőtt igényled, annak meg kell lennie, mert csatolnod kell hozzá.

Tehát röviden: Kell egy a tulajdon jogot igazoló okmány. Plusz mivel nincs semmilyen papírja, mint írták is ki kell hívni a felügyelőt, de az általa kiállított papírokhoz már csatold a negatív FKV vizsgálat másolatát is.(Hivatalosan nem lehet régebbi 30 napnál)

Itt pedig találsz részletes leírást, stb.:

[link]

2015. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én azt nem értem, hogy ha van egy ló, aminek semmi azonosítója nincs, akkor honnan tudják, hogy a vérvizsgálatot azon végezték el?


akkor a helyes sorrend nem lehet, hogy chip, vérvizsgálat, útlevél?

2015. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én a héten beszéltem a dokival és azt mondta, hogy akkor fog kijönni, ha már a ló felügyelő kint járt előtte nem, vagy vele együtt, ha alkalmas Neki is az időpont.
2015. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!