Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék a lovammal elkezdeni...

Szeretnék a lovammal elkezdeni a szabadidomítást, egyedül is elkezdhetem vagy valóban szükséges egy hozzáértő?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted nem kell hozzá szakértő? Na ugye....
2015. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is szakértő(edző) akkor is szerintem a minimum ha oda hivsz egy olyan embert aki mar csinálta ezt a lovaval(jo ha joba vagy egy ilyen emberrel a lovardák belul.)

van oktatás is csak ott az a baj hogyha az oktató nem,ugy vállal csapatot hogy egy vagy Maximum ketto lovast oktat , hanem tobbet (5-10) ugy mar semmi értelme mert rad alig lesz ideje figyelni, engem idegesitene hogy jajtam kivul meg 8 ember ott van es engem néz...

2015. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Diák tanuljon, ne tanítson, ennyi.
2015. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de mivel én már nem diák vagyok ez rám nem vonatkozik :D
2015. febr. 15. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alapokat elkezdheted egyedül is, de legyél tisztában, hogy mit kérsz és arra milyen válasz kell a lónak adni, illetve milyen választ adhat, mert van, hogy a tökéletes megoldásig csak a szándékot kell jutalmazni. Pl. showelem, jambette. Kicsit emeli a lábát, kezdetekben jutalmazom, később ebből fejlesztem ki a kész, kitartott elemet. Parelli 7 játékot csinálhatod, de azért érdemes olvasni, videót nézni róla, hogyan kell, miként tudsz korrigálni. Ez tiszta etológia, az alapokat egyedül is meg lehet tanulni. Később jó, ha rátok néz hozzáértő is vagy ha elakadtál. A követés, megállás, kiterelések, kimozgatások (előre, hátra, jobbra, balra) egyedül is könnyen elsajátíthatóak, nagyon elrontani se lehet, mert idővel rájössz, hogy mi a hiba, csak figyelni kell. Összegezve, elkezdheted egyedül, nem fog belehalni a lovad, ha valami nem megy, szakértő, ha tovább akarsz lépni, szakértő.
2015. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!