Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló a lovardában akit...

Van egy ló a lovardában akit most én fogok lovagolni. Az a baj vele vagy inkább velem, hogy nem akar szárba menni, vágtában nagyon bólogat és és ha kicsit rövidebb szárat akarok fogni rögtön elkezdi tépkedni. Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
A fejét állandóan le akarja hajtani és teljesen az elejére esik. Azt próbáltam, hogy a szárakkal "játszottam", félfelvételeket csináltam és közben hajtottam előre. Nem nagyon akart szárba menni. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Az edző az nem magyarázott és nem mutatott semmit csak azt mondta, hogy menjen szárba. Elég nagy testű paci. Holsteini kanca 13 éves.
2010. ápr. 10. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg martingált tenni rá, esetleg heti 1x tarthattok segédszáras edzést, ezekkel nekem javult egyik versenylovam bólogatása, illetve tépkelődése. :)
2010. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se gyötörd semmilyen segédszárral. Lehet, meg se engednék. Szerintem egyértelmű, hogy érzékeny szája van ennek a lónak - és ez egyébként jó dolog! Ne játszadozz a szárakkal! Hagyj neki hosszú szárat, hagyd nyújtózkodni, hagyd, hogy elengedje magát és rátaláljon az egyensúlyára. Neked annyi a dolgod, hogy nagyon finom kezekkel tartsd oda neki a szárat, hagyd, hogy magától rátaláljon és aktívan lovagol előre csizmával és főleg a derekaddal. Amint látod, hogy a ló elbizonytalanodik, csapkodni kezd a fejével vagy bólogat vagy az elejére esik, add oda újra a szárat és lovagold előre. Inkább az engedéseken legyen a hangsúly! Ha elkezd bízni a kezedben és határozottan előre tudod lovagolni, maga alá léptetni, akkor szépen föl fogja venni magának a szárat és elkezd majd rágni. Ehhez finom érzék kell. És sose felejtsd el, a cél nem az, hogy kézzel összehajtogasd a ló nyakát, hanem előrehajtás által a ló belépjen a súlypontja alá, a mozgásának lendülete legyen (ami nem rohanást jelent ugye!) és ezáltal egyensúlyba kerüljön a lovassal, legyen összeszedett. Sosem elölről hátrafelé lovagoljuk a lovat, hanem hátulról előrefelé.
2010. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Régebben volt rajta martingál, de most már nincs rajta mert ha nyáron elvisszük versenyre ott nem lehet rajta díjlovaglásban sem, ezért kéne, hogy anélkül is szépen menjen.
2010. ápr. 10. 16:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még esetleg arra gyanakszom, ha amúgy a ló szája nem túl érzékeny, hogy esetleg nem neked van túl kemény kezed? Csak lehet eddig keményebb szájú lovakat lovagoltál, akik a te erős kezed jobban tolerálták.
2010. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha leakar hajolni nehagyd, a száart fűrészesen húzd fel és majd megtanulja

ha vágtába nagyon bólogat engedj és lassan huzd vissza a szárat

sok szerencsét :)

2010. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
pálcával lovagold és ha roszalkodik a segére kell csapni vele, lehet h megindul, de nem szenyózik tovább és ezt mindig akkor amikor abbagya. az én lovammal is ez volt a baj de már 1 éve h leszoktattam róla ezzel
2010. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Biztos sikeresen fog szerepelni a díjlovas versenyen egy olyan ló, aki a földet túrja a fejével vágta közben! Meg ahogy olvasom az edződ is jó lehet!


Sok sikert!

2010. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én ezért javasoltam neki a segédszárat meg a martingált, semmi kárt nem tesz a lóban, sőt segédszárat ha jól tudom akkor a díjlovasok használnak is (nem tudom, nem vagyok benne annyira jártas, én díjugratok). Én ugrólovaknál használtam ezt és teljesen jó hatással volt rájuk. De hát...le lettem szólva :)

Első voltam.

2010. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olvasgasd a lovasakadémia kötetéből a Jól képzett lovas-t, és a Lovaglótanárok kézikönyvét és akkor rájössz, az van amit én írtam. Lehet, az elején a földet fogja túrni, de a ha rátalál az egyensúlyára és azt csinálod, amit tanácsoltam, akkor össze fogod tudni szedni és nem fog csapkodni. Legyen a kéz finom és - ami a legtöbb lovasnak komoly nehézség - DERÉKkal előre lovagolni! Az elrontott ló utóidomítása c. könyvben is van erről a problémáról hasznos leírás.

Ha a a hátulról előre lovagolás alapelvét követi az ember, akkor tök egyértelmű, hogy nem a fejét kell hajtogatni, egyértelmű, hogy a probléma nem a ló elejében van. Attól, mert összepréselik a ló nyakát, még nem fogja a súlypontját a hátuljára helyezni. Ha pedig a száron túl erős impulzusokat kap a ló, akkor megpróbál ez alól kibújni, elmenekülni: fejcsapkodással, a szár lefelé húzásával, ami által anatómiai felépítésénél fogva az elejére kerül. Mi ezen nem egyértelmű? 17 éve lovagolok, nem az ujjamból szoptam ki.

De ha az edződ ennyire nem törődik a nehézségeiddel, lehet érdemes elgondolkozni az edző- vagy lovardaváltáson.

2010. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, tökéletesen egyetértek. Az én lovam is ilyen volt, folyamatosan a kezembe feküdt, ott kereste az egyensúlyát. Aztán én is elolvastam ezeket a könyveket, és a 12 éves lovamat elkezdtem újra belovagolni. Mint egy csikót. Hosszú szár, porszívó, egyensúly kialakítása. Majd idővel az egyensúly, súlypont eltolása hátrafelé, és a sokat emlegetett hátulról előre lovaglás, finom kéz, stb.

Eltartott egy fél évig az átlovaglása, de ma már gyönyörűen dolgozik.


K

2010. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!