Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bevizesedett a lovam térde,...

Bevizesedett a lovam térde, miért nem múlik el neki?

Figyelt kérdés

Vettem egy lovat,elhozatala után 1 napra elkezdett sántítani,majd pár nap múlva bevizesedett a jobb térde.

4 orvos és több hozzáértő is látta akik adtak neki különféle krémeket,de semmit nem használ.

több mint 1 hónapja semmi változás,a viz ugyanugy a térdébe és ettől a ló is sánta.

Box fogságba van,napi 2x kiviszem sétálni.

Ha minden igaz akkor a jövőhét folyamán fogjuk megröntgeneztetni.

Mikor elmentünk megnézni és kiprobálni semmi baja nem volt.

Orvost is vittünk magunkal,aki végig nézte a lábait,de semmi elváltozást nem érzett.

Lehet hogy amikor hozták,a lószállítóban elesett,de nekem akkor is hosszúnak tűnik ez a "gyógyulás" mert semmire sem reagál.

Kezdek rosszat sejteni...

Esetleg valaki tud valami tanácsot adni hogy mit rakjak r vagy mit adjak neki?

Előre is köszönöm!



2016. júl. 29. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés neki a napi 2x séta,kellene neki a mozgás,amennyit ő szeretne,karámban. Megpróbálhatod melegen tartani neki a térdét,fáslizni,attól élénkül a keringése. Ha ezek sem segítenek,akkor lehet,hogy valami kiújuló ízületi probléma,és az is lehet,hogy tudtak is róla az előző tulajdonosai,csak ugye a pénz nagy úr...
2016. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a röntgen kimutatja, hogy vásárlás előtti a sérülés akkor visszaadhatod az eladónak vagy kérhetsz rá jelentős kedvezményt. Hogy miért nem javul, azt látatlanban nem lehet megmondani, hisz az orvosotok sem tudja már egy hónapja. Röntgen után okosabbak lesztek.
2016. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kérdező Cs válasza:

Én az első kérdezőtől (is) szeretnék kérdezni! A ló térdét hogyan lehet befáslizni? Bocsánat, lehet, buta vagyok, de el nem tudom képzelni...


Kedves kérdező!

Létezik egy érdekes garancia... leírom neked:

Hatvan nap - ennyi a hivatalos szavatosság az állatokra - a hatályos magyar törvények szerint. - Ez főleg a haszonállatokra érvényes, és csak ezek esetében szokták betartani. Ezen az időn belül vissza lehet lépni a vásárlási szándéktól, ha hatósági állatorvos igazolja, hogy a lovat eltitkolt betegséggel adták el.

Kívánom, hogy a pacid baja már most javuljon, szerintem Ő sem szeretne olyan emberhez visszakerülni, aki simán megszabadult úgy tőle, hogy beteg...

Én anno az öreg lovam mindenféle gondját-baját tudtam, ezen infók ellenére is megvettem... 28 évet és 10 hónapot élt meg a drága... nekem "könnyű" volt, tudtam, hogy beteg, így is viszonyultam hozzá...

Lehet, megérni a pacid térdéről képeket készíteni, és a facebook-on az erre kialakított csoportokban rákérdezni... természetesen a korelőzményt is mellékelni kellene, hátha valaki már látott/hallott ilyesmiről!

Kitartást és egészséget kívánok!

2016. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!