Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbérlés? Hogy megy ez?

Lóbérlés? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy milyen költségekkel jár? Mit kell neked fizetned a lónak? A felszerelést (nyerget), amit használtak hozzá neked kell megvenned vagy azt is használhatod, amivel lovagolták? El lehet vinni más helyre is vagy feltétlenül ott kell tartani lovat, ahonnan bérled? Versenyezni versenyezhetsz vele vagy csak lovagolhatod? Előnyei? Hátrányai? Pontosan hogyan is lehet lovat bérelni? Mi ennek a folyamata?

2016. júl. 30. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

FÚ. ezt így annyira nem lehet megválaszolni. Nagyon a levegőben lóg minden. Lótól, tulajtól, istállótól, megegyezéstől, sok mindentől függ... Előnye, hogy kevesebbért van lovad, hátránya meg az a bizonyos túrós hát...

De egyébként keresni kell egy embert, akinek van lova és feles bértartót keres, vagy nem tud foglalkozni az állattal, és körbe tudod könyörögni.

2016. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket a tulajdonos szabja meg, hol így, hol úgy.

A felszerelést minden esetben lehet használni, hiszen a lóé, általában elvinni nem lehet.

Előnye, hogy kis összegért, kis felelősségért lovagolhatsz egy adott lovat, hátránya, hogy alkalmazkodni kell a tulajdonoshoz.

Szerződést mindenképp írjatok, amiben benne van minden apró részélet, beleértve az anyagi felelősséget a sérülésekért, ki fizeti az állatorvost, kovácsot, stb.

2016. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Röviden jól kihasználnak. Idegen lovába teszed a pénzed meg az energiádat aztán bármikor kihúzhatják alólad a lovat. Szerződés jó dolog,főleg h egyik sem hajlandó belemenni a meglétébe.
2016. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem olvastam el az előző válaszokat, szóval bocsi, ha valami olyat is írok, amit már előttem is volt.

Én nagyon sokáig tartottam félbérben lovakat. A lovardában, ahova járok, van egy ilyen lehetőség, hogy ha rendszeresen lovagolsz és versenyzel, akkor felesben bérelheted azt a lovat amit lovagoltál. Ilyenkor mindennek a felét kell fizetni, havi tartásnak, oltásoknak, patkolásnak, és heti 3-4x lovagolhatod a lovat, akár edző nélkül is, de ez nem azt jelenti, hogy esetleg nem fognak másokat is ráültetni arra a lóra (ezzel nagyon megszívtam egyszer, mert ugye elvileg bármikor lovagolhattam a lovat egy héten, mármint a 3-4 alkalmon belül, nem kellett szólni senkinek, aztán egyik nyáron a lovastáborokban kiderült hogy mindennap ment a ló mások alatt, és szóltal hogy már ne üljek rá mert fáradt). Aztán volt pár lovam "egészbérben" is, az egyiket a lovardától, a másikat egy csajtól béreltem. Teljes tartást én fizettem, patkolást, oltást, mindent(állatorvosi költség szerencsére nem volt). A másik ló egy lányé volt, aki nem tudta lovagolni a lovat az iskola mellett, és kiadta nekem bérbe. Szintén mindent mi fizettem, aztán annak a lónak lett egy csúnya idegbecsípődéses sántasága (mindenféle kezelésekkel együtt kb.200000ft), de ezeknek a költségeknek a felét a lány fizette (szerencsére).

Alapvetően minden lóhoz voltak saját cuccaim, de akár a lovardai vagy a lány cuccait is használhattam.

Szerintem ha magánszemélytől bérled a lovat akkor ez egy egészen jó dolog, hiszen nem kell megvenni a milliós saját lovat, de (kivéve félbérnél) olyan mintha a sajátod lenne, ennek persze költségei is vannak.

Minden csak megegyezés kérdése, hogy mennyit kell fizetni, vannak olyan tulajdonosok akik továbbra is fizetik minden költség felét, de csak te lovagolod a lovat, viszont ha ő is, az már egy bonyolultabb helyzet, hiszen ő szabja meg, hogy neki melyik napok a jók, hozzá kell igazodnod, ha esetleg ő is versenyzik vele akkor minden az ő igényei szerint történik, csak valaki hetente mozgatja a lovat és neki kevesebbet is kell fizetnie.

Ha lovardától bérled akkor (szerintem) minden esetben a lovardában kell tartani, magánszemélynél pedig gondolom csak leinformált, jó helyre viheted a lovat, amibe ő is beleegyezik (vagy abban a lovardában hagyod, ahol addig is volt, mert lehet, hogy néha ő is szeretné látni a lovat).

Hátránya szerintem az, hogy bármikor kivehetik alólad a lovat. A tulajdonos gondol egyet, hogy ő most eladja/mégis lovagolja/stb. a lovat. Amikor én lovardától béreltem akkor mindig adtak egy új lovat, ha esetleg valami baja lett a béreltnek, meg ha ottani edzővel edzesz, akkor sokkal kedvesebbek veled, esetleg adnak másik lovat amit addig lovagolhatsz, vagy egy újat bérelni.

Szerintem ha magánszemélytől bérled a lovat akkor előtte érdemes jól körbekérdezősködni, esetleg ismerős ismerősének az ismerősétől bérelni lovat, mint valami vadidegentől (mert ugye, ki tudja milyen hóbortjai vannak...pl.szó nélkül elvinni a lovat, 5 perccel az edzésed előtt szólni neked, hogy ma mégis ő megy, hasonló nyalánkságok). Egy állatorvosi vizsgálat is jól jöhet, ha csak a tulaj nem tud friss eredményeket mutatni, mert lehet, hogy a lónak van valami bujkáló sántasága, ami 2 hét után előjön, és fizethetsz százezreket az állatorvosért, mert persze a tulajdonos nem fizet semmit.

Én a közeli lovardákban kérdezősködnék, hogy van-e valahol ilyen bérelhető ló, vagy ismerősnek valami másik lova, stb.

Bocsánat az esetleges szóismétlésekért, elírásokért, telóról vagyok és nem látom, hogy mit írtam előtte. Remélem hasznos volt ez a válasz, ha még maradt benned kérdés, írj nyugodtan.☺

2016. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!:)


Utolsónak nagyon nagy köszönet, amiért ilyen hosszan és részletesen leírtad. Nagyon sokat segítettél, nagyon hálás vagyok.

Még esetleg annyi kérdésem lenne, hogy milyen szerződést írtatok? Milyen szempontok szerint? Már, ha írtatok,sok helyen olvastam, hogy érdemes szerződést írni, a félreértések elkerülése végett. Ezért kérdezem. :)

2016. okt. 4. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes, bár én nem írtam. Szerencsére megbízható, régi ismerősöktől tudtunk lovat bérelni.
2016. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, nagyon OFF leszek, de a közös lónak TÚROS a háta, nem TÚRÓS.


Azért írtam ki, mert a kérdés meg lett válaszolva, csak kijavítom az első válaszolót, akinek amúgy teljesen igaza van.

2016. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!