Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire fontos a gerincvédő?

Mennyire fontos a gerincvédő?

Figyelt kérdés
Kezdő lovas vagyok, csak hobbi szinten szeretném űzni. Viszont az ördög sosem alszik, így mit gondoltok, érdemes lenne beszerezni egyet? Ti használtok/használtatok? Esetleg milyen fajtát ajánlanátok? :)

2016. aug. 3. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha eltörik a gerinced lebénulhatsz. Fontos számodra, hogy tudjál járni?
2016. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En 4 evig lovagoltam, soha nem hasznaltam, mert egyszeruen nem birtam megszokni, pedig tobbszor is probalkoztam vele. Aztan lett egy szep kis esesem, ahol ugy megutottem a hatamat, hogy kb.10 percig felallni nem birtam. Ugyhogy hordd csak! Semmi ciki nincs benne es nem egy esetben akar eletet menthet, plane majd ha ugratsz, terepre mesz. Kezdokent szerintem nem kell vadiuj meregdragat venni, beszerezhetsz egy hasznaltat is, persze normalis allapotut. A lenyeg, hogy kenyelmes legyen, rendesen tudj benne mozogni.
2016. aug. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen vegyél!

Nekem decathlonos van.. 5 éve vettük,de még mindig jó,mivel tépőzáras.. Inkább olyan "mellény"szerű..de előről is véd,nem csak a gerinc vonalán.

2016. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A saját kérdésedben benne a válasz: "Viszont az ördög sosem alszik..."

Igen több eséllyel kisebb sérüléseid lesznek csak.

[link] Itt a decathlon oldala. Nekem ezekből ami megvolt: 11990 ft-s rugalmas hátvédő. Ez volt a 2. gerincvédőm. Az elsőhöz képest nagy könnyedség volt hordani, mert ne melegített annyira, nem tépőzáras hanem cipzáros. De ott a másik oldala, hogy elöl nem véd.

9990 ft-s gerincvédőm van most. Ez szintén csak a hátam védi, de ezt minden ruha alá / fölé fel tudom venni, nem is olyan meleg és nagyon egyszerű felvenni. Ez minden szinten kedvencem.

[link] Először ilyesmim volt, csak annak elöl volt cipzáras része, erősebb anyagból készült. Nehéz volt fel le venni, pulcsi alá/ fölé nem fért. Nagyon nagyon meleg volt. A lóra felszállást nehezítette, mert nem tudtam a hátam begömbölyíteni. Leszállásnál, ha nem löktem jól el magam beleakadt a nyeregbe...

De egyiket se szeretném leszólni, meg agyon dicsérni. És célszerű szétnézni nagyobb lovas áruházak honlapján is. Ne a védőfelszerelésen spóroljatok.

2016. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenképp fel fogom őket próbálni vásárlás előtt.

Ezen a 9 990 Ft-s gerincvédőn gondolkodtam:

[link]

illetve szintén még a 11 990Ft-s darabon:

[link]


Aztán még találtam drágábbat, de amint láttam, ez sem védi a mellkast, és 2-szer is drágább:

[link]


Az első kettő közül inkább melyiket tanácsolnátok?

2016. aug. 5. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!