Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tudok futószáron menni...

Ha tudok futószáron menni minden tökéletesen tudok és csak vágtázni nem vágtáztam (elindítani, megállítani, forduli) tudok még egyedül is mentem már lépésbenakkor mikor kezdhetem. Kb. a szabadedzést?

Figyelt kérdés

Esetleg táborba elmehetnél csoportosan lépésben lóval terepre(vigyáznak azokra is akik nem tudnak)

Meg mit kell vinni egy nyári ,napközis lovastáborra?Hétfőn megyek kérlek siessetek.És kell pálca szabadedzést,és mennyi idő ,hogyan zajlik egy szabadedzés?


2016. aug. 6. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

mi? :D

szóval vágtázni nem tudsz

de elindítani, megállítani, fordulni tudsz egyedül?


szabadedzés alatt mit értesz?


ez lovardánként változik

tudok olyan táborról, ahol kb 3 éve éjszaka elvittek minden olyan lovast, aki akart menni éjjeli túrára, aki még kezdő volt, futószárral fogták a lovat, vagy hát ott volt, ha valami gáz lenne



védőfelszerelés, lovas cucc, kaja, víz, másik ruha, ha esetleg meleg van és van lehetőség, és értelme is van átöltözni



"És kell pálca szabadedzést,és mennyi idő ,hogyan zajlik egy szabadedzés?"

ezt a kérdést nem is értem

ragozz már légyszi normálisan, igy érthetetlen az egész

2016. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én sem értem a nagy részét a kérdésednek, plusz azt sem, hogy miért nem az oktatódat kérdezed erről.
2016. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy értelmeztem, mikor engedik el futószárról. De ez teljesen annak a függvénye, milyen a lovas ülése. Bár azt nem értem, futószáron hogy fordulsz(?). Nálunk úgy van, hogy elengedik úgy a lovast, hogy nem tud még vágtázni, de mikor azt tanulja, visszateszik futószárra. Lehet, ez nem a legjobb rendszer, de majd az oktatód úgyis meg fogja mondani. Pálcát meg gondolom úgyis adnak, ha kell.
2016. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést csak telefonon vagyok.és szabadon(futószár nélkül tudok fordulni)és azt szeretném még kérdezni,hogy az első szabadedzés(futószár nélküli lovagláshoz)kell-e pálca

Bocsi

Előre is köszi

2016. aug. 7. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell pálca, úgyis adnak.
2016. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lovardától, oktatótól, az alád adott lótól, és tőled, - ill. attól, amilyen felkészültnek az oktató lát - függ, hogy milyen lépésekkel, hogyan engednek előre a tanulás útján.


Jobb helyeken, ahol vigyáznak rád és a lovakra, általában nem siettetik a terepet, csak akkor vissznek ki, amikor már biztos az ülésed, mindhárom jármódban képes vagy lovagolni, és tudnak megbizhatóan nyugodt lovat adni.

A futószárról persze már sokkal korábban lekerülsz, s - olyan lovardákban, ahol jut rád kellő figyelem és idő - sokszor visszakerülsz, ahogy az oktató hasznosnak látja. Ezért valószínűleg előbb gyakorlod futószár nélkül a ló irányítását lépésben és ügetésben, s csak utána tanulsz vágtázni - ami viszont általában futószáron kezdődik.


Ez ez eszmény, de tudok olyan lovardáról, ahol az első alkalommal kivitték az érdeklődőket terepre, ami szerintem veszélyes is, meg hamis illuziót kelt, mert a résztvevők úgy gondolhatják, hogy már lovagolnak, holott csak az egymás után sorban ballagó lovakon ülnek/kapaszkodnak.

2016. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. aug. 12. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!