Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha heti egyszer lovaglok...

Ha heti egyszer lovaglok akkor mennyi időbe tellik míg megtanulok jól lovagolni?

Figyelt kérdés
Csak heti 1alkalomra van pénzünk(ez később még változhat, ha nyárimunkát vállalok, de akkor is csak max heti 2) azon is gondolkodtam hogy hétvégente ha van lehetőség akkor dolgozok a lovardában cserébe egy plusz óráért csak elég idő híján vagyok (hétközben ez nálam lehetetlen, csak hétvégén talán). Régen lovagoltam heti 1szer ugyan így egy évet csak megszűnt a lovarda most egy év kihagyásával ujrakezdeném, szerintetek mennyi időbe tellik megtanulni jól lovagolni (tudom hogy ez tág fogalom) itt arra gondolok amikor már kiengednek terepre, mehetek versenyezni stb..

2016. szept. 19. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vagy tehetséges.
2016. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehetségtől függ. Augusztusban volt 3 éve hogy elkezdtem lovagolni. Szintén heti 1x járok. Tavaly már mehettem terepre, tavasszal kezdhettem el ugratni. De még csak ügetésből, vágtából csak most tanulom. Gimnasztika eddig is volt. 3 jármódban képes vagyok biztonságosan megülni a lovat. A pata nyom figurákat ismerem. Ennyit el lehet érni heti 1x-i lovaglással persze ha jó az edző és foglalkozik veled.
2016. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló szerintem reális képet festett.

Annyit tennék hozzá, hogy nekem a heti 1-szeri alkalom nagyon kevésnek bizonyult. A 2-szeri alkalom több, mint kétszer jobb (mert folyamatosabb a tanulás).

Egyébbként, ha lassabban tanulsz, az nem jelent tehetségtelenséget.

Végezetül én is hozzáteszem, hogy fontos a jó iskolaló, s még fontosabb a jó oktató.

2016. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Heti 1x-i lovaglással nem fogsz megtanulni " jól " lovagolni. Főleg nem ugratni. Versenyezni meg nem fognak elvinni. Legalábbis egy normális edző. Heti egy alkalommal nem szerzel tudást meg rutint sem.
2016. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy rutinod nem lesz, az erőnléted, az izmaid nem fejlődnek, csak nagyon lassan. A rendszeresség nagyon fontos. Hogy hová lehet eljutni, kinek mit takar az, hogy terepre kiviszik (van ahol könnyűügetni nem tud, de szabadon kiviszik terepre), mit takar a versenyzés (vannak lépő-ügető hobbiversenyek is).


Igazából minden rajtad, az oktatódon, meg az alád adott lovak képzettségén múlik. Ezek olyan tényezők, amiket nem lehet átlagolni, mind egyedi.

2016. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Megpróbálok egy kis pénzt összekaparni nyáron meg elkezdtem dolgozni a lovardába és megengedték, hogy ingyen lovagoljak plusz egy órát. Van egy ismerősöm aki most vett lovat és ő is megengedte, hogy egy minden második héten valamelyik hétvégén ülhessek rajta (ő most jár egyetemre és lovasedző szeretne lenni). Ha ezt így összevetem akkor egy hónapban 10 szer ülhetek lovon, remélem így már sikerül megtanulnom rendesen lovagolni az idő nem nagyon számít max annyiban, hogy ha egyetemre megyek sokkal kevesebb időm lesz a lovagláshoz és ezért szerettem volna még előtte jól megtanulni, hogy később csak fejleszteni kelljen rajta. Ez volt az egyik álmom és most olyan boldog vagyok.:D Egyébként bármilyen lovas élmény/tapasztalat/bármi érdekel ha valaki leírná:)
2016. szept. 22. 16:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy éve kezdtem tanulni heti egy-két-három alkalommal. Nem gondoltam, hogy ennyire kis lépésekkel lehet csak előre haladni. Nem gondoltam arra sem, hogy ennyire összetett a jó lovaglás (sokkal könnyebb volt pl. az autóvezetést megtanulni... A zongora, vagy orgona megtanulásához hasonló inkább). De tapasztalatom, hogy a lovaglás akkor is nagyszerű, ha még csak a tanulás kezdetén vagy.
2016. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez főleg tőled függ meg attól is, hogy milyen lovon lovagolsz, milyen az oktatód. :)

Én ahol kezdtem oda egy évig jártam ugyanúgy heti 1x mint te és úgy éreztem, hogy semmit sem haladtam. Ugyan lejöttem a futószárról, de kb ennyi volt. Ez picit el is vette a kedvem a lovaglástól. Lovardát váltottunk és ott sokkal jobban ment már az első órán. Nem tudom, hogy ott mi volt más, de ott a vágta is jobban ment, nem is féltem annyira, mentünk ki terepre, ami nagy álmom volt már addigra. :D Szóval ha úgy érzed, hogy nem haladsz és ennyi idő alatt már kellett volna, akkor lehet érdemes lenne lovat váltani ha van erre lehetőség, más oktatóhoz menni vagy lovardát váltani. Mert az oktatás színvonala nem ugyanolyan mindenhol. Van ahol az oktató kb nem is figyel rád oda, mintha unná az egészet. Van ahol a lovak már be vannak fásulva és őket sem izgatja már hogy mi történik körülöttük. Nyilván gyorsabban tudsz fejlődni egy rendes helyen, rendes oktatóval és jó iskolalóval.

2016. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Én heti több alkalommal kezdtem (akár heti 4-5) aztán jött egy pénz hiányosabb év és ez lett heti 2 alkalom (mindig csak fél órák) néha 3 . Most heti 1-szer járok 1 órára egy másik helyre. Az első helyen (ahol lényegében megtanultam lovagolni) nem is igazán iskolalovak voltak (sőt nem is iskolalovak voltak) , de végtelen jó indulatú pacin tanítottak. Aztán kaptam egy hisztis, idős és lusta kancát. Hébe-hóba felülhettem a lovarda legjóindulatúbb lovára. Aztán a kanca nyugdíjba vonult és kaptam egy fiatal, ijedős és korához híven még elég értetlenkedő kancát. Rengeteget estem róla és ezért hálás vagyok neki :D , megtanított esni és a hisztiket kiülni is megtanított és rengeteg dolgot tanultam amíg őt lovagoltam. Nem volt könnyű, de soha nem csillapodott a lelkesedésem, de az elején nagyon nem szerettem azt a lovat, minden lovaglás előtt elmondtam 3 miatyánkot és reménykedtem, hogy nem őt kapom :D , de mindig ő várt az istállóban. Egy kicsi zömök paci volt (még mindig az) és nagyon félős, na meg akaratos. Nem volt kellemes lovagolni, rángatta a fejét, ijedezett, bakolt, hátrarúgott, nem indult vágtába, mindig megállt ügetésben, pattogós ügetése volt, ha leszálltam róla és felhúztam a kengyelt elkezdett vakarózni bennem, azzal trollkodott, hogy feltartotta a fejét, hogy ne tudjam levenni a szárat a nyakáról. Szóval nem volt felhőtlen a viszonyunk :D , de az oktatóm még is erőltette és mindig ráültetett (utólag is köszönöm neki) . Egy idő után elkezdtünk összecsiszolódni és rájöttem, hogy egy nagyon jó arc az a ló. Ahogy elkezdett megbízni bennem, bármit csinálhattam vele. A bokszában hülyéskedtem és szerencsétlenkedtem a nyereg levétellel (az elején nem tudtam kikapcsolni a hevedert :D ) plusz a kantárt mindig bekenték ilyen bőrvédővel amitől csúszott és nem tudtam kikapcsolni, de a ló csak állt és hagyta, hogy szerencsétlenkedjek vele :D . Csak idő kellett és nagyon megszerettem. vele voltam az első terepemen és nagyon sok mindent vele csináltam először :) , de aztán ott hagytuk azt a lovardát, mert nem voltunk megelégedve az oktatással és átjöttem a mostani helyemre. Itt tünemény, vizsgás iskolalovak vannak. Az itteni pár órámon rajtuk ültem, de aztán jött egy rossz helyről származó ló, aki kiköpött úgy viselkedett mint az első helyen a "problémás kanca" (akiről írtam) .Általában most már ezen a vágóhídról mentett lovon ülök, szuper vele együtt dolgozni. Annyira gyors és mint egy tank, mindenen keresztül megy :D . Imádom :) . Az elején nagyon nehéz volt vele, mert nem volt rendesen belovagolva, előző helyén verték és nem bízott bennem és nem is tisztelt. Mindig befordult középre, de most már teljesen jó a kapcsolatunk. Már simán iskolalónak is elmenne, bár egy kicsit akaratos, de ez így van rendjén. Én így is örülök, hogy hajlandó megtenni amit kérek tőle, joga van kifejezni a nem tetszését egy dolog iránt. Egyébként ő egy gyönyörű kanca. Óriási és kicsit tömzsi, de neki ez áll jól. És hófehér (ami a lovas nyelvben szürke) . Élvezetesen csak pálcával lehet lovagolni, de nem kell használni, csak ott kell legyen a kezedben, mert amúgy lusta. Még rengeteg dolgot kell tanulnia, de látszik, hogy még vannak benne feltörni készülő tehetségek. Egy csiszolatlan gyémánt, de annyira barátságos. Bármit csinálhatsz vele, ha elnyered a bizalmát.

Gyönyörű ez a sport! Bármilyen erőfeszítést megér. Kitartás, soha nem egyszerű semmi, ami pedig az, az nem is igazán élvezetes (ezt úgy értem, hogy azt értékeli az ember a legjobban amiért megküzdött és nem az ölébe hullott) . Ezt mutatja az én példám is, az itteni összes iskolaló egy tünemény, de az én kedvencem mégis a "problémás, antiszoc" ló lett, mert neki nehezebben nyertem el a bizalmát és ezért értékesebb, mert tudom, hogy Ő nagyon nehezen adja oda bárkinek is :) .

Szóval kitartás :) !

2016. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 fjord horse lover ***** válasza:
51%
én is heti 1x járok lovagolni de azt meg már négy éve. már ugratok terepezek, sőt én már versenyen is voltam ahol harmadik lettem. úgyhogy az a lényeg hogy legyél kitartó és gyakorolj ügyesen és sokat. (:
2016. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!