Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet a jéggel ilyenkor...

Mit lehet a jéggel ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Lovam karámja iszonyatosan jeges, brutálisan csúszik. Istállóba nem tudom bezárni mert szétveri az ajtót a lábával. Ma 3x elesett a jégen és félek eltöri a lábát. Próbáltam feltörni a jeget amennyire csak tudtam,de akkor is csúszik. Mit ajánlotok?
2017. jan. 16. 17:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
35%
Hóláncot
2017. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szórj rá csúszásgátlót, bazaltzúzalékot, homokot,hamut,szalmát, nézz körül, mid van.A só nem jó megoldás, de olyan só, ami a növényeknek is megfelelő, az nem bántja a patájukat.
2017. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Végső esetben trágyával is felszórhatod. A lábára meg lehet, egy hókivetős patkó jó lenne.
2017. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hólánc, jót nevettem ezen😀

Hamut tudnék szórni rá, nem lesz baja tőle a lónak ha megszagolja vagy valami?

Patkót nem szeretnék rá

2017. jan. 16. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Fahamutól nem lesz baja.
2017. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Milyen lótartó az ilyen ,amelyiknek nem marad meg a lova az istállóban? Lehet h foglalkozni kéne a lóval ,nem csak tárolni?
2017. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem ismered a lovamat és a szokásait.

Minden szabadidőmet vele töltöm. Mozgatva van futószáron.(sajnos most a jég és fagyos talaj miatt nem tudom levezetni az energiáját) 3 éves és elég rossz szokásokkal került ide. Harapott nagyon kézre,mert rengeteg répát kapott kézből , erről leszokott. Ha csutakolom és kikötöm akkor nagyon kapar, ugyan ez van ha bezárom a karámba , rugdossa az ajtót mert nem szeret ott bent bezárva lenni..😏

2017. jan. 16. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tudja sehol lemozgatni, érthető, hogy tele van. Amid van otthon, sokminden jó lehet. Legkézenfekvőbbnek tartanám egy kis terület lekerítését, hogy ne nagyon tudjon felgyorsulni, lehet akár boxnyi is, sőt, a kisebb jobb, de kinn legyen, ez már sokat segít és azt a részt használt alommal beteríteni. Plusz legyen előtte széna mindig, le tudja foglalni magát. Jégre semmi szín alatt ne engedd, inkább a boxot rúgja szét, mint hogy komoly, netán végzetes sérülés érje emiatt.


Segíthet ha van olyan rész, ahol legalább futószárazni tudnál, akár kihordott trágyán, de relatív biztonságban, vagy el tudnád a lovat vezetni erre alkalmas helyre.

2017. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most szórtam szét a hamut a jégre. Nem tűnt olyan nagyon csúszósnak mostmár. Sajnos pont az istálló ajtajánál volt egy ilyen mélyedés ahol a homokot feldúrta, ott az olvadt hó ugye megfagyott és pont ott csúszik .. Ma kivittem, hogy sima havas területen kicsit lépjen meg ügessen, de kitépte a szárat a kezemből, ugrált, ágaskodott. Pedig ő sohasem csinálja ezt futószáron. Észrevettem azt is,hogy nem köti le a széna sem.. Pedig a széna mellől eddig elmozdulni se tud. Rájöttem hogy sárlik😃
2017. jan. 16. 20:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Hamu, szalma, forgacs, homok :) nekunk ez jott be, betonra sikerult kiboritania a vizet...
2017. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!