Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor vágtázhatok? Mikor...

Mikor vágtázhatok? Mikor kerülök le futószárról? (tábori lovaglás)

Figyelt kérdés

Eddig 9 napon voltam lovagolni,minden nap 2x 20 percet.

Tudom,hogy ez így kevés,de nagyon kíváncsi vagyok,hogy milyen lehet.

Tudok lépésben,tan-és könnyű ügetésben kapaszkodás nélkül lovagolni. A könnyített ülés is jól megy. Az elméleti dolgokat tudom,de egy kicsit félek is a vágtától,de több bennem a kívàncsiság...

Előre is köszi a válaszokat! :)



2017. jan. 16. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

9 nap? Az semmi. Biztosan ügyes vagy, de a vágta az még messze van...

Egyébként az oktatóddal kell ezeket megbeszélned.

2017. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Honnan a pitsából tudjuk mi azt? Az oktatód felelőssége ,majd az eldönti.
2017. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Majd ha kengyel nélkül is maximális stabilitással ülsz a lovon, akkor lehet szo a vagtarol, bar ez edzotol függ, hogy mik a szokásai. Mindenesetre 9 nap az semmi, főleg 20 perces etapokkal, még nincs megfelelő biztonságod és mondhatni ulesed a lovon. Tudom hogy ez nyersen hangzik de te hiába érzed hogy jó, es biztos ügyes is vagy, de a vagta nem kockázatmentes jármód, főleg futoszaron ahol meg a kör plusz nehézséget okoz. Vagtaban az oktató nehezebben uralja a lovat, az nem egy életbiztosítás kezdő lovasnak.

Tudom hogy kivancsi vagy es akarsz, de a lovaglas egy olyan sport, amiben nagyon lassan lehet fejlődni, apró lépésekkel haladni, hogy betonbiztos alapot nyujtsunk a lovasnak, amire majd lehet nagyobb leptekben is akar építeni. Ez azonban nem az a sport amit 2 hét alatt megtanul az ember.

Szóval türelem, ugetgess, erősödj hozza izomban, egyensúlyban, legyen ulesed, majd az edzod tudni fogja h mikor jött el a vagta ideje.

Esetleg kérdezd meg hogy mikor próbálhatod ki, ezt csak o fogja tudni megmondani, hogy mire gondolt, hogy építi fel a fejlődés menetet. Legy türelmes!

2017. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2017. jan. 18. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez elsősorban az oktatód módszerétől, de a Te és a ló adottságaitól is függ. Sok oktató hamar megmutatja futószáron, hogy milyen a vágta - ha már így, ahogy írod - viszonylag egyensúlyban vagy a lón ülve. Azért is, hogy ha "véletlenül" beugrik a ló valamikor alattad, akkor ez Téged ne lepjen meg. Lehet, hogy akár egy-két héten belül Te is vágtázol egy kicsit. Aztán - ahogy itt fentebb írták - komlyabban, önállóan vágtázni, az még odébb van. (Egyébként attól, hogy valaki nem dolgozik vágtában a lóval, sok mindent megtanulhat; és attól, hogy valaki nem esik le a lóról, amikor az vágtázik alatta, még lehet, hogy nagyon-nagyon sok tanulnivalója van.)
2017. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálam ez ugy megy, hogy ha valaki megtanul lepes/ugetesben kengyel nelkul szoren menni, akkor lejon a futoszárrol, mikor vagtat tanulja ujra fel rá. a 9 napod az egyenlo a béka valagának a szintjével, a vágta meg eleg messze all toled... mar bocs, lehet h kemenyen hangzik, de tenyleg. Ez olyan mintha elmennel karate edzesre egy alkalommal, sikerulne rugnod egyet a levegobe es mar azt mondanad h fekete oves vagy......
2017. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
79%
Szia! Én soha nem vágtáztam futószáron,csak osztályban. Ez emberfüggő,hogy ki mikor kezd vágtázni és kerül le futószárról. Én hatodik alkalommal(nem tábor) egyedül mentem,de évekig csak pónin.
2017. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sassszem ***** válasza:
33%
Milyen fajtájú pónim mentél?
2017. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ezt sajnos nem tudom,szerintem sportpónin,de könnyen kezelhetőek,jól reagálnak a segítségekre és kedvesek.
2017. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sassszem ***** válasza:
Mostanában melyik lovon lovafolsz jelenleg?
2017. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!