Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kéne nekem ló? úristen!...

Nem kéne nekem ló? úristen! (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentem terepre éésss a lovam megilyedt egy kidölt fától ágaskodott kirugott én lepottyantan a ló elvágtázott nem mentem haza amig meg nem találtam ez kb1,5 óra volt és a lába csupa seb mély is! Haza vezettem és elláttam állatorvos holnapután jön. A kérdésem hogy megesett e mással is vagy hogy ez nagy bűn általános?

Nagyon agódom

Válaszokat Köszönöm!


2017. jan. 17. 16:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
nekem nem volt ilyen de nem baj hat csak megijedt
2017. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Első szabály: nyugodj meg, a pánikolás nem segít.

Másodrészt: teljesen korrekt módon viselkedtél. Nem törted össze magad (ügyesen irányítottad az esést), akármennyi időbe is telt, előkerested a jószágot, meg is tudtad fogni és hazavinni. Sebeit elláttad, orvost hívtál.

Legközelebb vigyél magaddal egy telefont, mert ha te is sérülsz, szarabb egyedük a lovat keresni. Ha a lótartóknak csak a fele ilyen lelkiismeretes lenne, nem itt tartanánk! Tarts nyugodtan lovat, és maradj meg ilyennek! Az esést leszámítva. De aki felül... az előbb vagy utóbb le is kerül. Olyan lovas, pardon, Lovas még nem volt, akinek nem volt engedély nélküli leszállása :)

2017. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Kitalált story tele csúsztatással. Ha leesel és elmegy a ló,98 százalékban hazaindul,előbb kell téged nekiállni keresni,mert a ló hamarabb hazaér.


ez a "nagy bűn általános" qurva értelmes megfogalmazás volt. Egyébként igen,nagy bűn ha leesik a lovas,máshol ezért akasztás jár,és szociális gondozók elveszik a lovat.

2017. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De ha igaz is a történet,normális ember ha egyedül megy terepre,visz magával telefont,és ilyen esetben betelefonál a lovardába,vagy haza h itt és itt vagyok ez a helyzet,nem egyedül nekiáll bóklászni 1,5 órát a ló után,ami egyébként valóban hazaindul és jobb esetben a lovast kezdik el keresni .
2017. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igazából nem is írtam de ez elég lényeges ez volt a legnagyobb baj. Az erdőbe vágtázott a kantárja be akadt emiatt is aggódom (belső sérülés miatt) így találtam meg. 1.-2. neketek Köszönöm
2017. jan. 17. 20:28
 6/16 The Devil Herself ***** válasza:
73%

Ami neked kéne, elsősorban egy kiadós nyelvtanóra, meg húsvéti ajándéknak a Magyar helyesírás szabályai c. kötet.

Ezen kívül nem ártana, ha a lovaglás illetve a lótartás néhány alapvető szabályának utánanéznél, nem gondolom, hogy az ínvédő használatát tegnapelőtt találták volna fel...

2017. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
volt ínvédő,de a ló lába hosszabb mint ameddig elér az ínvédő...
2017. jan. 18. 07:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem szakadt el a kantár?
2017. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Terepre soha nem megyunk egyedul. Ponival en is nekiindultam, tok jo, csak kettesben. Tapasztalt lovas vagyok, de nem figyeltem elegge. Vagtaszakaszon bekolt, elore csusztam, ralepett a bordamra ( 3 tort el) es a kulcscsontkn ripityara tort, vasak fognak ossze. Lehet jo buli, de egyedul SOHA ne menj ki terepre.

Az allatorvos meg azonnal jon ha baj van, legalabbis nalunk, tetanusz fertozest kaphat, amibe napok alatt elpusztul. Keress masik allatorvost.

2017. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utólsó hát megfogadom a tanácsod mert nem szeretném a lovam és a saját életenet se kockáztatni . sajnálom ami veled történt. Az állatorvosunk 89 % ban nem jön ki első nap mikor szólok neki csak kólika és olyan betegégekkor mikor az pár nap alatt elviszi a lovat.
2017. jan. 18. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!