Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől fingik egy ló olyan...

Mitől fingik egy ló olyan hangosakat?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Mert nagy a segge
2017. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

A ló bélrendszerének méretéből adódóan irgalmatlan mennyiségű gáz képes fejlődni. Növényevőként viszonylag kevés kalória beszerzéséhez is nagyon nagy tömegű takarmányt kell megennie, amelyből értelemszerűen sok gáz is fog fejlődni az emésztés során. Nem kérődző, így nem böfög, minden a fenekén keresztül távozik.


A ló ánuszát záró izomgyűrű rendkívül erős, így szivárgás híján igen magas nyomás tud kialakulni odabent. Amikor ez a túlnyomás már a ló végbélnyílásának záróerejét is túllépi, akkor gátként szakad át és ömlik a szabadba az összes bélgáz óriási recsegés, fütyülés kíséretében.

2017. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok ló, de én is tudok hangosan fingani.
2017. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Az emesztesbol adodoan sok gaz fejlodik, mivel sok novenyt eszik meg. :)

Nalam csak a poni fingott hatalmasakat amikor vagtaztunk, neha a lipicai kancam is nyom parat, de alapbol hangosakat nem szoktak, inkabb a sunyi retkes budoseket, de az sose hangos.

2017. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Mert hangos zabot kap
2017. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
2-es, olyan szemléletesen leírtad, hogy a fülemben véltem virtuálisan hallani, és mivel felidézett ehy találkozás hasonló esettel, utána látni véltem a nagy sárga citromokat is potyogni sorozatban. :)
2017. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!