Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény, tapasztalat az...

Vélemény, tapasztalat az OKTÁV lovasoktatói OKJ képzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen előzetes tudás kell hozzá? Milyen az oktatás? Mennyire éri meg?

2018. jún. 28. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem az OKTÁVnál csináltam, de összességében elmondható a magyar OKJ lovasoktató/edző képzésekről, hogy papírt veszel, nem tudást.

Tehát ha már úgy érzed tudsz úgy lovagolni, értesz annyira a lovakhoz, esetleg edzéseket is tartottál már, úgy érzed készen állsz arra, hogy edző legyél akkor nyugodtan választhatod ezt a képzést.

Ha úgy tervezted, hogy ezeket a dolgokat (lovaglás, futószárazás, edzésvezetés, lovas elmélet, lókiképzés) majd ott tanulod meg, akkor el kell keserítsenek, mert ott kb semmit nem tanítanak.


Tehát a kérdésedre válaszolva, olyan előzetes tudás kell hozzá, hogy kb már most elmehess vizsgázni, mert ott se fogsz semmi pluszt tanulni sajnos.

Ha még nincs meg ez az előzetes tudásod, akkor szerintem járj szorgalmasan lovagolni, figyeld hogyan állítja össze az edződ az edzéseket, olvasgass, tanulj, esetleg megkérheted az edződet, hogy néha te is szólhass pár szót a lovasnak ha ő edzés tart.. És ha már minden megvan, akkor lehet elmenni erre a képzésnek csúfolt valamire, és kb annyiról szól, hogy kifizesd a pár 100 ezer forintot, a vizsgán meg majd röhögve átmész az előzetesen megszerzett tudásoddal :)

2018. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

OKJs lovasedző gyakorlati vizsga: kb 5 perc edzésvezetés volt, az egyikőnk meg futószárazott, de csak a lovat ala natur. Se ugrás, vérszívás semmi. Viszont a beadandó "szakdolgozat" éves edzésterv kemény volt. Aki nem versenyzett vagy nem látott még ilyet, annak nehéz volt, bár legalább a 2es szintet mindenki elérte.

Szóbelin emberi anatómia, gimnasztika, edzéselmélet tételsorok vannak. Én 2 éves képzésen voltam.

Ismerősöm most csinálja a 7 hónapost, 7 gyak van, abból van, hogy el is marad.

Ha fizetsz érte, akkor papírt veszel, nem tudást.

2018. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok


én is 7 hónaposat csináltam, nekünk nem is volt gyakorlat, csak ha valamelyik lovardában leszervezted magadnak :D

Vizsga hasonló mint az 2. válaszolónál, 5 perc edzésvezetés, egyikünk edzést vezetett, másik lovagolt aztán csere, ugrani nem kellett, meg volt pár kérdés lovas elmélet. De ugye magán a tanfolyamon lovakról nem tanulsz semmit, mert ott ilyen pedagógia, meg emberi anatómia stb vannak, és azokra modulzárókra se kell sokat tanulni, de lovasat egyáltalán nem tanítanak.

Nekünk az edzésterv se volt nagy kunszt, volt hozzá egy minta, igaz, az testépítő edzésterv volt, de felépítésre kb ugyanaz a lovas. Szóval a minta edzéstervet kb átmásolta mindenki és átalakították kicsit lovasra és ennyi. Nem volt olyan akinek ezen bukott volna a mutatvány.


úgyhogy simán megcsinálható, de tudást nem ad csak papírt :)

2018. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem mostani a kérdés de azért leirom a tapasztalataimat hátha valakinek még aktuális. Ugye az nem meglepő hogy tudáat nem kapsz, veszel egy papírt aztán az előzetes tudásodból dolgozol. Ezzel nem is volt problémám, csak a papír kellett hogy legálisan tarthassak edzéseket.

Ahol én csináltam a szervezés káosz volt, voltak órák amiről nem tudtunk vagy csak pl az edzőknek kellett volna bemenni de erről az oktatóknak nem szóltak. A beiratkozásnál igért vizsgatételeket (1honapot mondtak hogy megkapjuk kidolgozva) a képzés utolsó hónapjaiban adták oda, fele használhatatlan volt, úgy kellett összeszedni innen onnan. A szervezők, illetékesek sokszor a telefont nem veszik fel de még vissza se hívnak miután többször kerested őket. Órarend annyiszor lett varriálva hogy egy idő után már se tanár se mi nem tudtuk mivan. A vizsgák előtti napokban még nem volt semmilyen időpont hogy mikor is lesz pontosan. Erről se emailt se hivatalos levelet nem kaptunk csak szóbeszéd alapján 100 különböző infót, elvileg kötelező x idővel postai úton értesitést küldeni a vizsgáról.

Oké senki nem számitott világmegváltásra, de 200ezer forintért annyit elvártunk volna hogy korrekt, szervezett, rendezett keretek között menjen le a képzés, sajnos ez nem teljesült.


Ha rendes edző akar lenni az ember akkor ezzel a papírral elmegy és csinál egy regisztrációs vizsgát. Sajnos ha nem akarunk nappalin akár évekig kinlódni akkor ez a legegyszerűbb megoldás viszont az oktáv hozzáállása vér lázitó és érdemtelen.

2019. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia Utolsó válaszoló, ez az OKTÁVNÁL volt ?
2019. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bia82 válasza:
Sziasztok. Látom régi már a bejegyzés, de szükségem lenne egy kis segítségre. Én most kezdem A lovas oktatói. Órarendet kaptam eddig emailben, első alkalom szombaton lesz. Viszont az órarend e van olyan óraszám, hogy teljesítés egyéni ütemezés én munkanapló alapján sportszervezetnél. Ez azt takarja hogy keresnem kell egy lovardat és ott ki fizetnem meg sok plusz ktg-et a 75 órára? Aki leigazolja? Én 120 km et utazok a tanfolyamra.. Meg lepődtem most. Köszönöm a segítséget
2019. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a gyakorlatot magadnak kell intézned. Igaz a 2 évesen nekünk is volt hasonló, 2 hetes gyak,amiről gyakorlati naplót kellett írni (versenylátogatás, edzéseken mi volt). Ezt úgy oldottam meg, hogy otthon kb 2 óra alatt megírtam, kerestem egy edzőt, aki aláírta, neki adtam egy 10est és beadtam. Senki nem kérdezett senkit, hogy ott voltam e vagy sem...
2019. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
3ra jelentkeztem, egyiket sem indítottak mert nem lett meg a létszám...
2019. nov. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!