Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Asztmás gyermek mellé kiscica?

Asztmás gyermek mellé kiscica?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kiscicát, viszont az élettársam gyermeke asztmás (kb 1 héten egyszer van nálunk). Rossz hatással lehet az egészségére a cica?

2020. ápr. 20. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem!


Ha macskaszőrre lenne allergiás, az gázosabb lenne. De az asztmának, meg a macskának semmi köze egymáshoz!


Ne nyeljen macskaszőrt, kefével át kell fésülni a macskát, takarítsatok, kézmosás! Ez alap.


De a kettőnek egymáshoz semmi kőze!

2020. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésre a válasz, LEHET!
2020. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 drfauna ***** válasza:
95%

Szia! Az allergia válthat ki asztmát. Ha valaki állatszőrre allergiás, akkor igazából az állat szőrében élő kiírthatatlan atkák ürülékére allergiás. (Ezek az atkák természetesen élnek a kedvenceink szőrében.) Ez hasonló a porallergiához is, mégpedig azért, mert aki a porra allergiás, az a háziport (ami leginkább lehámlott bőrből áll) evő poratka ürülékére allergiás.

Ez a kettő sokszor együtt is jár, csak sok ember nem tud róla, és ha jelentkeznek a tünetek, egyszerűen ráfogják a szénanáthára.

Bocsi, hogy ennyire kitértem. Remélem, valamennyire világosan írtam le az összefüggéseket. Az egészet figyelembe véve IGEN, a kisfiúnak lehet baja, sőt, valószínűleg lenne is a cicától. Emlősöket nem ajánlok. A kopasz macska, tengerimalac, patkány jó megoldás lenne, de én személy szerint nem tartom szépnek ezeket az állatokat. Tudom, hogy ez nem olyan, de halat bátran tarthattok. Vagy esetleg valamilyen hüllőt, pl: teknőst.

További szép napot!

2020. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó! Nem állatszőrre allergiás, hanem asztmás, nem fordítva!


Sehol, egyetlen cikk sincs, hogy asztmásan ne lehetne macskája! Nem macskaszőr allergia, te azzal kevered! De ha még az is lenne, heti egy nap nem érintkezik a macskával...


Nulla ósszefüggés!

2020. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 drfauna ***** válasza:
100%

Utolsó!

Az asztmát allergia is kiválthatja. Lehet, hogy allergiás valamire, és a leggyakoribb allergiák az állatszőr- és a porallergia. Ezért próbáltam ezen az úton elindulni.

2020. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előbb érdemes lenne a gyereket allergiavizsgálatra elvinni.
2020. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekkori asztmát általában kinövik a gyerekek. Nekem is volt, elmúlt, utána visszajött 27 évesen. Pont abban az időben nem volt lakásban semmilyen állat. Azelőtt volt kutya és vadászgörényem, gyerekkoromban egértől kezdve minden. Most is van egy macskám, és ha nő egy kicsit a lányom, újra lesz görim is. Nekünk engedte az orvos, gyerekként is, terhesen is, mindig, pedig allergiás asztmám van, persze megfelelő gondoskodás mellett. Nem fulladok az állatoktól. Csináltassatok tesztet, ha a cicára nem allergiás, nem lesz tőle baja.
2020. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom asztmás, háziporra és pollenekre allergiás. Macskaszőrre sosem mutatott allergiát a Prick, így lett macskánk, és semmi baja tőle. Most, hogy nincs fűtés, porallergiára nem is szed gyógyszert, és így sincs semmi baja a macskától, pedig ölelgeti is.
2020. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!