Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitol valt ilyen agresszivva...

Mitol valt ilyen agresszivva a cicam?

Figyelt kérdés

Het eve orokbefogadtam egy nosteny cicat, ot evig panelban volt tartva. Ez alatt az ot ev alatt kimentem par honapra kulfoldre dolgozni, addig a lakasban maradt es apukam jart hozza etetni, itatni. Mikor visszajottem megvaltozott. Az addig bujos dorombolos cicambol egy onmarcangolo (szo szerint veresre marta a nyakat, fuleit), idegbeteg allat lett. Elvittem orvoshoz, ott a kaparasra azt mondtak valami allergia (ugyanazt a tapot kapta eveken at), a viselkedesere nem tudtak mit mondani, mert akkor gondolom a felt, hogy hol lehet, ezert csak nezett nagy szemekkel, stb. Honapok utan abbamaradt a kaparas, megint normalizalodott a maga modjan, de nem valt mar olyanna, mint azelott.

Ket eve osszekoltoztunk parommal, ahova jott o is. Az elso honap borzalmas volt morgott, fujt, ranktamadt. Idovel megszokta a helyet, lehiggadt ugy ahogy, de paromat a mai napig nem fogadja el. Tavasszal ellett, addig minden rendben volt nem tamadt rank, nem fujt, nem morgott, de meg csunyan se nezett. Megtartottuk a kolykoket(2), az elmult egy honapig semmi nem volt. Aztan mint akit megszallt az ordog ugy kezdett el viselkedni. Mindenkire fuj, morog, kap utanunk, ha ehes akkor jon, neha megengedi hogy rovid ideig megsimogassam, de ha eleg volt neki kap a kezem utan. Paromnak nem hagyja csak nagy ritkan, akkor se sokaig. A ket kolyket pedig ha csak egy szobaban is vannak, konkretan terrorban tartja, ha szolok neki, vagy kiveszem az agybol, vagy barhonnan ahol tudja jol, hogy nem szabad lennie (megis odamegy) ugy morog ram mint valami oroszlan, mar felelmetes neha, amit csinal. Van olyan, hogy csak nez a szoba egyik pontjabol de olyanok a szemei mintha olni tudna.. Nagyon szeretem ezt a macskat es nem tudnam se elaltatni, se odaadni senkinek..

Mi tortenhetett vele, hogy ilyenne valt?

Esetleg mikor itthon kellett hagynom bekattant nala valami?

Es a kolykeire miert tamadt ra egyik naprol a masikra?

Esetleg a kornyezetvaltozas viselte meg ennyire?

Vagy valami mentalis betegsege lehet, ha van ilyen?



2020. okt. 1. 21:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Azutan tamad rank ujbol, miutan ivartalanitva lett. Lehet ez is egy kivalto ok?
2020. okt. 1. 21:21
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja es meg annyi, hogy keresi a tarsasagom, vagyis mindig a kozelemben van, mellettem alszik, de ha megmozdulok akkor morog
2020. okt. 1. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Először a te közelségedet szokta meg és a macskának idegen volt egy másik (addig szokatlan) ember közelsége

A párod idegen neki

Akkor morog és jön rá az 5 perc, amikor ráun a semmittevésre

2020. okt. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj, de a szoba macska emberekhez van szokva.

Te meg egyedül hagytad hónapokra, úgy hogy napi egyszer ránézett valaki?


Rosszabb mint a börtön.

Ott is van társaság.


Nem is értelek.

2020. okt. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy emberhez volt szokva, nem emberekhez es nem volt mas valasztasom, magammal nem vihettem. Es hol olvastad hogy napi egyszer nezett ra valaki? Mivel apukam macskas nem cyak enni adott neki azt lepett. :)
2020. okt. 2. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyémmel az volt, hogy beadtuk macskapanzióba a két cicánkat, az egyiket teljesen megviselte, pedig csak 4 napot töltött ott.

1 hét után megbarátkozott, de annyira megváltozott a személyisége, hogy egyre kevesebbet igényli, hogy foglalkozzak vele, kevesebbszer jön elő /mivel kijárós/, csak ha épp játszani akar, vagy éhes, meg este, mikor tudja, hogy már nem mehet ki a sötétbe, hogy elüssék véletlen. Máskor meg állandóan a nyomomban volt, le sem lehetett vakarni, nem mintha le akartam volna :D

Ő ilyen, "érzékeny lelkivilágú" :D Azon is megsértődik, ha a tesó cicával is játszom, olyankor utána nekiugrik és kergeti...


A másik cicámnak semmi nyoma nem volt, hogy megviselte volna. PErsze mindkettőnek szokatlan volt, mikor hazahoztuk, hogy hirtelen mi van, de a másiknak utána semmi baja nem volt.

2020. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!