Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska gyakran a küszöbre...

A macska gyakran a küszöbre vizel. Mit ehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Az almot naponta tisztítjuk (van hogy kétszer), hetente cseréljük (csomósodó macskaalom). Kertes ház, az udvaron vannak más macskák is (elég random, általában a szomszédé). Olvastam, hogy területmegjelölés/védelem miatt spriccelhet, azonban néha állva, néha guggolva végzi a dolgát, utóbbi ugye nem feltétlen a területmegjelölésről szól. A bejárati ajtó elé és a fő életteréül szolgáló szoba ajtaja elé is szokott vizelni. Az alom maga nem tűnik kicsinek, de tény, hogy kényelmesen nem tud megfordulni benne. Ez lehet a probléma?

2020. okt. 27. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Milyen nemű? Ivaros?
2020. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a területét védi, ha csak odacsinál és máshova nem.
2020. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Vizelj oda te is hogy elfoglald a területét vagy... vagy bombázd le
2020. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Rakott krumplit.
2020. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanitassal kene kezdeni, az almot pedig naponta ketszer, reggel es este kell tisztitani. Ha az alomtalcaban nem tud kenyelmesen megfordulni, akkor nagyobbra kellene cserelni szerintem, azt is megprobalhatjatok. Ahova pisilt, azt a helyet jol le kell fertotleniteni, esetleg vannak ilyen macskariaszto spray-k, en azzal is befujnam a helyet. Tovabba, ami szerintem az ivartalanitas mellett a legfontosabb dolog, az a macskabiztos kerites, igy mas macskak nem tudnak bejonni hozzatok, es legalabb a tietek sem tud elkoszalni, biztonsagban lesz a kertben, nem fogjak elutni vagy megmergezni.
2020. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ivartalanított féléves kandúrról van szó. Köszi a tippeket, megpróbáljuk a nagyobb almot.
2020. okt. 27. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!