Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicáimnak meghalt az...

Kiscicáimnak meghalt az anyukája, most 8naposak etetem őket kamillás tejjel, és tisztítom is őket. Infra lámpa megy nekik úgyhogy melegen vannak, Szerintetek túl élik? Tudtok még valami jó tanácsot adni hogy mit tehetek még értük?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A feneküket se felejtsd el többször megnedvesíteni. Túlélhetik.
2010. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából a sima kecsketej lenne a legjobb. Vagy laktóz mentes tejpor. De az utóbbit nem nagyon szeretik.

Gyógyszertárban lehet kapni fecskendőt, filléres áru.

A 2 ml-es jó. Gyakrabban kell tölteni, de könnyebb kezelni. És abból kéne etetni őket.

Ami még fontos, hogy a hasukat maszirozni kell egy vizes zsebkendővel. A fenekük körül. Ezzel helyettesíted a cicamama nyalogatását. Ugyanis az mama cica így serkenti pisilésre , kakilásra. És kb 3-4 óránként kell etetni.

A legideálisabb lenne, ha találnál átmenetileg pótmamát.

2010. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs esetleg a közeletekben valakinek szoptatós anyacicája? Úgy szeretnék segíteni, de az én kiscicáim már 3 hónaposak, nem sok teje van az anyukájuknak, így nem valószínű, hogy ez elég lenne. Egyébként igen, túlélhetik, fogadd meg a 2. válaszoló tanácsát. Nagyon sajnálom ami az anyacicáddal történt. Hány kiscica van?
2010. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg érdeklődj.hátha tudnál nekik pótmamát szerezni legalább még 1-2hétre
2010. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! 3 éve nyáron mi is találtunk egy pici cicát. Ő sem lehetett több 1 hetesnél. Nekünk nem volt infra lámpánk, csak egy dobozba tettük, amit jó puhára kibéleltünk. A kiscicát a szobában tartottunk magunknál, és mikor nyávogott, mindig megetettük fecskendőből, "sima" tejjel, amit mi is iszunk. (Megmelegítve.) A fecskendő elég kemény volt neki, úgyhogy egy kis gumicső darabot tettünk rá, és úgy ivott. És hihetetlen, de megmaradt. :) Rűadűsul mivel mi neveltük, sokkal szelídebb lett, mint a többi cica, nagyon ragaszkodott hozzánk. :) Bocsi, hogy így össze-vissza írtam, de azt hiszem a lényeget érted. Ja, arra figyelj, ha eteted őket, hogy ne menjen az orrukba a tejcsi. Egyébként sajnálom az anyacicát. De ha elég kitartó vagy, akkor túlélhetik. :)
2010. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 kiscica maradt rám,el is vittem őket egy anya cicához aki befogadta őket de 2 nap után nem foglelkozott velük,úgyhogy elhoztam 2cicát itthonra a másik 3 pedig különböző helyre került és ott nevelgetik őket.Mivel dolgozok és nem mindig vagyok itthon így sok lett volna az 5 cicát nevelnem.Megy nekik az infra lámpa és vettem nekik laktóz mentes tápszert ami nem nagyon ízlik nekik de megeszik,2-3 óránként etetem őket és pisiltetem kakiltaom is,Mostanában kezd nyílni a szemük is.Remélem magmaradnak mert nagyon fontosak nekem mivel az anyukájukat 8 éve kaptam és imádtam ő volt a kislányom:(.Köszönöm a válaszokat,még írhattok nyugodtan!
2010. aug. 14. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!